2015.

Moderator: Rumcajsz

Freddy

RE: 2015.

Post by Freddy »

Oddball wrote: köszi.
R17-es rakéta a legpotensebb fegyver volt egyébként, ami valaha magyar kézen megfordult: bár elvileg csak hagyományos robbanófejjel állt szolgálatban, harmadik világháború esetén az oroszok adtak volna hozzá atomot, amit ráadásul itt tároltak az ország területén (Kunmadarason, a másik helyre nem emlékszem). Ez persze csak a rendszerváltás után derült ki, de azért a naivabb rakétakezelők is elgondolkodtak pl azon, hogy amikor a Szovjetunióban voltak lövészeten, 5 km-rel ment mellé a rakéta, és az oroszok még mindig azt mondogatták, hogy nagyon jó.

Oddball

Post by Oddball »

Srácok köszönöm az infót. El kell gondolkodnom, h kellene vmi néphadsereges makettet kellene építeni - vmikor. :cool:
Image Lányos apuka
Je Suis Oddball

Freddy

Post by Freddy »

Oddball wrote: Srácok köszönöm az infót. El kell gondolkodnom, h kellene vmi néphadsereges makettet kellene építeni - vmikor. :cool:
 Szerencsére egyre több ilyet adnak ki normális minőségben, HAD gyárt hozzájuk matricát, szóval nem az van, mint régen.

A 90-s evekben, aztan megsemmisitettek az egesz hobelebancot. Szo szerint felrobbantottak oket, mind az alvanyokat, mind a kiszolgalo jarmuveket, es ezek a jarmuvek, mind labon mentek ki a megsemmisitesukre kijelolt helyre. Megjegyeznem, hogy Ukrajnaban, a nyolckereku allvanyokat nem semmisitettek meg, hanem atepitettek oket daruva. 
Valahol olvastam, hogy konkrétan az egyezménybe volt beleírva, hogy semmi nem maradhat, kiszolgáló járművek sem, szóval nem csak a rakétákat kell megsemmisíteni. Egyébként rengeteg mindenre használják azokat a gépeket, tűzoltótól a sima nehéz teherautón át az üzemanyagszállítóig, csak azt nem tudom, hogy nálunk le lehetne-e vizsgáztatni sima teherautóként.

Fanna

Post by Fanna »

A Trumpeter most adott ki egy Szovjet T-10M (IS-8) készletet. Viszont a Meng is készül kiadni egyet. Én megvárom az utóbbit - nem mintha most meg tudnám venni -, nekem úgy tűnik a Trumpeter a jobb készletekkel együtt az árát is igen felvitte.

mokush

Re: 2015.

Post by mokush »

Trumpeter-ék elég durván felvitték az áraikat. Néhány esetben ezt a "minőség" nem indokolja. Ez van. Én is a Meng-et várom :)

Sent by Tapatalk

Fanna

Post by Fanna »

mokush wrote: Trumpeter-ék elég durván felvitték az áraikat. Néhány esetben ezt a "minőség" nem indokolja. Ez van. Én is a Meng-et várom :)

Sent by Tapatalk
Nem tudom mennyire jók a legújabbak, de nézegettem véleményeket, és sok új Trumpetert dícsérnek, és már a Tamiya, Dragon minőséghez hasonlítják néha. De az biztos, hogy sokkal jobbak, mint mondjuk a régi T-54 készletük. :D
Meg az is pozitívum, hogy igyekeznek sok készletükhöz fémlövegcsövet is adni.

humveefan

Post by humveefan »

Nicsak mi készül itt :)
Image

Fanna

Post by Fanna »

Ezeket már kerestem, bár ha ezeket is olyan drágán adják...

Image

Post Reply

Return to “Trumpeter”