Mirror Models T-20, 1/35

Mi van a csábító dobozgrafika mögött? Mutasd be legújabb szerzeményed!
Freddy

Mirror Models T-20, 1/35

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2013.09.26. 10:12

Sziasztok!

Mivel a Magyar Királyi Honvédség több példányát is használta, és régebbi makettváltozatát sehol nem lehet megtalálni, megvettem ennek a járműnek a Mirror Models által gyártott makettjét. Mivel reklámot és beharangozót már sokat, teszteket viszont nem nagyon olvastam az új gyártó készleteiről, csináltam én egy dobozbontást róla.

A doboz maga kb akkora, mint egy 1/72-es vadászrepülőé:
Kép

Az összeállítási rajz nagyon részletes, és elsőre jól követhetőnek tűnik. Részletesen bemutatja az alváltozatok közti különbségeket. Látható a matrica is, mindkét alváltozatból építhető német és finn példány az orosz mellett. Vicces, milyen akkurátusan megszámozták a matricákat, csak éppen a festési rajzon nem szerepelnek a számok.
Kép

A jármű méretéhez képest elég sok alkatrészből áll. Az alkatrészek kidolgozottsága a régebbi Tamiya készleteket idézi, ha olyan pontos is lesz, akkor könnyűnek ígérkezik az építés. Átlátszó keret nincs, a lámpákat magunknak kell megoldani (az összeállítási utasítás előzékenyen felhívja a figyelmet az ezüst+lakk kombóra)
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

A lánctalp szemenkénti.
Kép
Kép

Ez egy speciális kiadás volt (én úgy emlékszem, nem is ezt rendeltem, de úgy látszik, jófejek voltak), amihez adnak egy üzemanyagszállító utánfutót is. Erre is  kb az igaz, mint a járműre, csak nincsenek hozzá matricák. Ezzel a plusz három kerettel viszont már elég zsúfolt a doboz, az alváz el is görbült.
Kép
Kép
Kép
Kép

romsitsa

Re:Mirror Models T-20, 1/35

Hozzászólás Szerző: romsitsa » 2013.09.26. 21:50

10 láncszem 2,5 cm  ;D
Durván sorjásnak látom, de a részletek egész szépek, olyan icm minőségre tippelem.

Köszi, hogy megosztottad.

A vezetőtérhez ad apróságokat, pl pedálok vagy műszerfal?

Üdv

Á

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2013.09.27. 05:49

Úúúú! Ez is remek projekt lesz  :great:

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2013.09.27. 09:07

romsitsa link írta: 10 láncszem 2,5 cm  ;D
Durván sorjásnak látom, de a részletek egész szépek, olyan icm minőségre tippelem.
Én nem látom sorjásnak, nagyobb baj, hogy az öntőcsonkok olyanok, mint azok a kis fém oszlopok, amikhez a kikötőkben a hajókat szokták kötni.
+ez a készlet is azzal büntet, mint a mazochisták szótára (-Milyen a mazochisták szótára? -?? -Mint a normális embereké,csak nem ábécésorrendben vannak a szavak), hogy minden faszán meg van számozva, csak éppen a számok sorrendje a kereteken teljesen véletlenszerű.
A vezetőtérhez ad apróságokat, pl pedálok vagy műszerfal?
Pedálokat nem találtam, de műszerfal pl van, a kitekintőnyílások elvileg ki vannak dolgozva belülről is, stb
Úúúú! Ez is remek projekt lesz
Reméljük  ;D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Freddy 2013.09.27. 10:05-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Dobozbontás – Harcjárművek”