Hobby Boss Nimród, 1/35

Mi van a csábító dobozgrafika mögött? Mutasd be legújabb szerzeményed!
Freddy

Hobby Boss Nimród, 1/35

HozzászólásSzerző: Freddy » 2013.12.21. 03:52

Sziasztok!

Most vettem át ezt a makettet a postán, úgyhogy dobozbontás. Aki a Toldit ismeri, azt nem várja sok meglepetés, a képeken az én Toldim (a Hobby Boss-féle, természetesen) van.

A doboz jó nagy, nagyobb, mint a Toldié:
Kép

A belsejében a kis, elkülönített részben van (volt :P ) a teknő alja és a teteje (minden külön zacskóba van csomagolva)
Kép

Az összeállítási utasítás jól érthetőnek tűnik, van motor ésbelső tér is. Persze az Attila makettjének színvonalát ne várjuk.
Kép

A festési utasítás színes, a hibára talán senki figyelmét nem kell felhívnom.
Kép

A matricán is rossz a felségjel, HAD-ra cserélendő. Először a rendszám se tetszett, de aztán találtam képet a 059-esről, tényleg ilyesmi a betűtípus.
Kép

Viszont adnak maratást:
Kép

Ugyanaz a szemenkénti, de nehezen kezelhető lánctalp van, mint a Toldihoz (első blikkre legalábbis):
Kép
Kép

A teknő és a felső rész. A Magyar Steel ábrájával összemérve jónak tűnik, a felső rész legvéve kivételével. A teljes hossz jó, de az arányok valahogy nem stimmelnek.
Kép
Kép

Meghajtókerék és társai, ebből a  keretből kettő van.
Kép
Kép

Futógörgők. A Magyar Steelhez képest kicsivel kisebbek (kevesebb, mint 1mm a különbség átmérőnél mérve), szerintem ez tolerálható hiba. Meg legalább nem a Toldi kerekei :) Ebből a keretből három van. Látható, hogy lőszert is adnak.
Kép
Kép

Az ágyú részei.
Kép
Kép

A pólya ezt rejti:
Kép

Sárhányók.
Kép
Kép

Kipufogók.
Kép
Kép

Torony.Amennyire a Magyar Steelhez hozzátudtam mérni, stimmel.
Kép
Kép

Nekem egyelőre tetszik, szép makett lesz, ha a lánctalppal sikerül megküzdeni. +Matricát beszerezni kötelező.
A Király géppisztolyt és az űrméret feletti lőszert még adhatták volna, de csak mert telhetetlen vagyok :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Freddy 2013.12.21. 11:32-kor.

romsitsa

Re:Hobby Boss Nimród, 1/35

HozzászólásSzerző: romsitsa » 2013.12.21. 10:25

Motor?

Köszi a bontast. Tenyleg javitottak a rugok házait?

Á

Freddy

HozzászólásSzerző: Freddy » 2013.12.21. 11:31

romsitsa link írta:Motor?

Na, ezt benéztem, motor tényleg nincs!

Köszi a bontast. Tenyleg javitottak a rugok házait?

Baj volt a rugók házaival?

romsitsa

HozzászólásSzerző: romsitsa » 2013.12.22. 12:25

A haslemezig értek eddig, de az alá kéne nyúlniuk a dobozoknak.

Á

juge75

HozzászólásSzerző: juge75 » 2013.12.23. 17:21

Csavarfejek a homlok lemezen (páncélteknő) laposak, a lemezek az igazin túl nyúlnak kissé, a felső teknőn ennek nyoma sincs, ahogy a hegesztéseknek sem, rádió melletti polc túl nagy, fényszórók: fő fényszóró üveg nem átlátszó, sárvédő lámpák fele akkorák, mint kellene lenniük (Orosz gszt-re hasonlítanak), sárvédő lemez széleiről hiányzik a perem U alakú része, toronyról hiányzik az összes csavar, és pár hegesztés.
Az alkatrészek, öntvények java rengeteg sorját tartalmaz, görgőknél el is van csúszva picit a két féloldal (öntés hiba).

rb84
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: rb84 » 2013.12.23. 23:24

Egy rövid referencia video (Walkaround) a témához:
http://www.youtube.com/watch?v=kRf1-RIJ5sY
RB - a csapongva makettező :)

in memoriam
http://www.panzerkeil.ini.hu/

juge75

HozzászólásSzerző: juge75 » 2013.12.24. 01:30

Kár, hogy nem igazán használható a videó.

juge75

HozzászólásSzerző: juge75 » 2014.01.01. 06:23

Az enyém még építés alatt...
A készlet hibái: Torony rögzítő-görgő elemek közül 4 db van a készlethez, 8 db van a valóságban. Torony csavarozás teljes hiánya, bár maratásként adják, de hogy hova kellene tenni, arra nem utal semmi...
Tornyon belül a gépágyú mellett hiányzanak a plusz merevítő lemezek, "polc"-tartó dupla olyan mély, mint a valóságban (nem férne hozzá a rádióhoz senki), toronyról hiányoznak a rögzítő fülek a rádióhoz, és a földelés tartó szárnyas csavar, hiányzó hegesztési varratok a tornyon és a testen. Hiányzó páncél lemez túl nyúlások a torony hátsó részén és a testen, helyzet fényszórók teljesen rosszak (GSZT-68 orosz lámpát tették bele, amit a Bólyain ideiglenesen tettek a lámpák helyére), fő fényszóró "üvege" nem átlátszó, hiányzó műszerfal és pedálok a vezetőtérben, hiányzó rádió kidolgozás, hiányzó málházott felszerelés (csákány, szerelővas, emelő, ásó) és rögzítésük, optikai reflex célzóberendezés egy tömör tömb, felségjelzések fordított színei, és számuk, elhelyezésük a járművön hibás, rengeteg sorja és öntési csonk az alkatrészeken.
Gépágyú pajzs túl magas (ami mozog a gépágyúval magassági szögben), semleges pozícióban a felső perem alacsonyabban kell legyen mint a torony mellső páncél magassága), gépágyú hüvely kivető fordítva van (felfelé kell állnia), hiányzó perem a torony hüvelykivető nyílás felső felén.
Front páncél lemezek függőleges, befelé álló részei a tornyon éles végűek, ezeket le kell kerekíteni (a valóságban is ilyen).
Sárvédő lemezek hiányzó pereme teljes hosszban.
Felső test homlokpáncélon csak a gyári ovális tábla volt, a felső téglalap eltávolítandó, csavarok alakja kúposra kialakított a valóságban, a maketten ez egyszerű hatlapfejű.

Pozitívum: Szépen kidolgozott lőszerek, tartók és töltőlécek, rengeteg munkával mutatós makett építhető, de matrica beszerzése elengedhetetlen, fém lövegcső (RB Modell) javasolt (Csövet 40 mm-re rövidíteni kell, lángrejtőtől a rögzítőig!).

Feljavító és belső tér várható a készlethez a jövőben (érdemes megvárni)!
Csatolmányok
DSCF6283.JPG
DSCF6285.JPG
DSCF6286.JPG
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára juge75 2014.01.01. 06:29-kor.

Freddy

HozzászólásSzerző: Freddy » 2014.01.01. 09:27

Köszönjük a kiegészítéseket! A legszembetűnőbb hiba szerintem a felségjel, engem azért nem érintett annyira érzékenyen, mert magyar járművek gyűjtőjeként, van néhány tartalék az itthoni arzenálban.

juge75 link írta:Feljavító és belső tér várható a készlethez a jövőben (érdemes megvárni)!

Wow, erről megtudhatnánk többet?

Freddy

HozzászólásSzerző: Freddy » 2014.01.01. 10:08

Még egy dolog, a szerszámokkal annyit azért lehet csalni, hogy csak a helyüket készíti el az ember. Persze, csak ha már fronton lévő példányt ábrázol a  makett.

Vissza: “Dobozbontás – Harcjárművek”