Huszárok elöre!

Friss és régebbi szaktörténeti- esetleg tutorial könyvek bemutatása

Moderator: Rumcajsz

Számvéber Norbert

Re:Huszárok elöre!

Post by Számvéber Norbert »

romsitsa link wrote: Megtaláltam aképek forrásjelölését. A lektor Dr. Hegedüs Ernö, csak nincs hosszú ü és ö ezen a billentyüzeten.

ad
Köszönöm szépen!

ggwarm

Post by ggwarm »

Lehet, hogy egyedül vagyok, de a harcjárművekhez mi köze van a huszároknak? Elég gyakran tapasztalom, hogy a harcjárművek helyet más a tartalom.  Üdv:GG

Számvéber Norbert

ggwarm link wrote: Lehet, hogy egyedül vagyok, de a harcjárművekhez mi köze van a huszároknak? Elég gyakran tapasztalom, hogy a harcjárművek helyet más a tartalom.  Üdv:GG
A Magyar Királyi Honvédségben gyorsfegyvernem volt a lovasság is, a páncéloscsapatok is. Ráadásul a magyar lovas/huszár alakulatok zöme rendelkezett harckocsikkal is.

Sokolka

Post by Sokolka »

ggwarm!

Nagyon-nagyon leegyszerűsítve a dolgot, a huszáralakulatok "taktikát" váltottak már 1941 őszén.
Nem csupán a felszerelésük, de a hagyományos értelemben vett, tradicionálisan a lovas fegyvernemhez kapcsolódó feladatkörök is megváltoztak.

Pl.: igyekeztek mozgásukat minden lehetséges alkalommal páncélgépkocsi párokkal biztosítani, illetve azok segítségével vezetni a nehézfegyverek tüzét koncentrált célú harctevékenységek közben.

Erről találhatsz leírást nem is egyet, ha a 4. Huszárezred (pl. Mikecz Kálmán ezredes stábjának anyagait)-, vagy az I. Huszárhadosztály (a 3/I. tisztjeitől is rengeteg feljegyzés megmaradt szerencsére, csak rá kell keresni, - ugyan így a sárváriak védekezőharcaira, vagy Nádasdy Ferenc főhadnagy nevére) emlékeit figyelmesen átolvasod.

Elnézést kérek az off-ért!

Számvéber Norbert

romsitsa link wrote: Szia,

ha lenne olyan, hogy csapattörténet és azon belül szakirodalom, akkor oda raknám.

Üdv

ad
Inkabb forditott sorrendben, ha javasolhatom. :)

Emerick

Post by Emerick »

Félrement... ;)

A szakirodalom egyik ága a csapattörténet, sok mással egyetemben. :)

I.
Rändajad.

kedvenc jelenetem 2:31 és 2:39 között:
http://www.youtube.com/watch?v=twlEpZSMC-w

Post Reply

Return to “Szakirodalom – Harcjárművek ”