Huszárok elöre!

Friss és régebbi szaktörténeti- esetleg tutorial könyvek bemutatása

Moderator: Rumcajsz

Forintos

Re:Huszárok elöre!

Post by Forintos »

ggwarm link wrote: Lehet, hogy egyedül vagyok, de a harcjárművekhez mi köze van a huszároknak? Elég gyakran tapasztalom, hogy a harcjárművek helyet más a tartalom.  Üdv:GG
Valóban,  a"Harcjármű" meghatározás nekem is egy szűkitett besorolást jelent. Ezért úgy gondolom, ami nem a légierő, vagy a tengerészet, az ide tartozik. Tehát, ami szárazföldi haditechnika, vagy azzal összefügő dolgok. Mert pl. a gulyáságyút, vontatott lövegeket hova tennénk? Ugyanakkor az úszóautó nem vizijármű, vagy rosszul gondolom? Talán ideje lenne egy kiterjedtebb meghatározásnak. Szárazföldi haderő? Mit gondoltok?
Kálmán
Image

Számvéber Norbert

Post by Számvéber Norbert »

Tisztelt Uraim!

Nem tartom indokoltnak a változtatást. A m. kir. 1. lovashadosztálynak nem csak Turán és Toldi harckocsijai voltak, de Csaba páncélgépkocsijai és Nimród páncélgépágyúi is. Miért ne kerülhetett volna az alakulattal (is) foglalkozó kötet a harcjárművek közé????

Inkább valaki a kötetről írhatna részletesebb recenziót... ;) Én ma jártamba-keltembe kerestem néhány helyen, de nem találtam. Végszükség esetén kérek egy példányt a kiadótól.  :P

Üdv

Számvéber Norbert

Post by Számvéber Norbert »

romsitsa link wrote: Mindegy.

A könyvben nekem az a fura, hogy nem igazán találkoztam benne az általam ismert visszaemlékezésekkel (pl. Tomka Emil, Dőry Lajos naplója). Sem szövegszinten, sem a források között, de még átnézem egyszer, hátha csak elnéztem.

A moszvka téri gombánál lévő könyvárusnál van (meg még pár érdekes könyv), neked pont útba esik.

ad
Tomka Emil eredetileg naplót írt. Az a HM HIM Hadtörténelmi Levéltárban megvan. A naplót ezerféle szerkesztésben, többször is kiadták. Ezek egy része utólagos magyarázatokat is tartalmaz. Ezeket szokták Tomla Emil visszaemlékezésének titulálni, de nem teljesen azok. :) A naplóra sem hivatkozik a kötet szerzője?

Post Reply

Return to “Szakirodalom – Harcjárművek ”