Huns on Wheels

Friss és régebbi szaktörténeti- esetleg tutorial könyvek bemutatása

Moderator: Rumcajsz

pzs65

Huns on Wheels

Post by pzs65 »

Hátha valakit érdekel

https://www.facebook.com/pages/Huns-on- ... 531?ref=hl

pzs

[attachment=40468]

Forintos

RE: Huns on Wheels

Post by Forintos »

Üdv!
Holmikormennyiért?
Image

romsitsa

Post by romsitsa »

Remélem jó lesz. Remélem a német Protze csak a különbségeket illusztrálja a a magyar félrajhoz képest.

Üdv

Á

Palko11

Post by Palko11 »

Vajon magyar nyelvű változat várható?

Freddy

Post by Freddy »

Most vettem meg ezt a könvet, érdekes, jól összeszedett és kifejtett munkának tűnik, van benne 1-2 olyan kép is, ami legalábbis nekem új.
Az R-35-ös Panzerjaegerek ragadták meg legjobban a figyelmemet, volt itt már róluk vita és az lett a vége, hogy német járművek voltak, de itt be van rakva egy kép, amin tényleg magyarnak tűnik a személyzet (igaz, kiemeli, hogy írott bizonyíték nincs, csak az említett filmhíradó)

romsitsa

Post by romsitsa »

Freddy wrote: Most vettem meg ezt a könvet, érdekes, jól összeszedett és kifejtett munkának tűnik, van benne 1-2 olyan kép is, ami legalábbis nekem új.
Az R-35-ös Panzerjaegerek ragadták meg legjobban  a figyelmemet, volt itt már róluk vita és az lett a vége, hogy német járművek voltak, de itt be van rakva egy kép, amin tényleg magyarnak tűnik a személyzet (igaz, kiemeli, hogy írott bizonyíték nincs, csak az említett filmhíradó)
Ez a híradó?
http://filmhiradokonline.hu/watch.php?id=4716

Három kivehető alak tűnik fel a kocsikban, kettő német, egy talán magyar.

Üdv

Á

Freddy

Post by Freddy »

romsitsa wrote:
Freddy wrote: Most vettem meg ezt a könvet, érdekes, jól összeszedett és kifejtett munkának tűnik, van benne 1-2 olyan kép is, ami legalábbis nekem új.
Az R-35-ös Panzerjaegerek ragadták meg legjobban  a figyelmemet, volt itt már róluk vita és az lett a vége, hogy német járművek voltak, de itt be van rakva egy kép, amin tényleg magyarnak tűnik a személyzet (igaz, kiemeli, hogy írott bizonyíték nincs, csak az említett filmhíradó)
Ez a híradó?
http://filmhiradokonline.hu/watch.php?id=4716

Három kivehető alak tűnik fel a kocsikban, kettő német, egy talán magyar.

Üdv

Á
1:10-nél a távcsöves lehet magyar, ha nagyon akarom, de akkor sem biztos, hogy a jármű személyzetéhez tartozik. A könyvben lévő képet most hirtelen nem találtam meg benne, de kb ezt a jelenetet ábrázolja az is.
Én amúgy azért szeretem ezt a híradót, mert 3:10-nél feltűnik benne Ron Perlman :)

Számvéber Norbert

Post by Számvéber Norbert »

Gyanúm szerint a képen és a híradófelvételen látható két páncélvadász a német Panzerjäger-Abteilung 611 állományába tartozhatott, és kizárólag támogatta a magyar csapatokat.

Üdv

Emerick

Post by Emerick »

Nem tudunk sem Panzerjger 35(f)-ről, sem Panzer II-ről (meg még néhány típusról) a Magyar Királyi Honvédség állományában. Jónéhány legenda van a könyvben, ami csak a helyet foglalja olyan eszközöktől, melyekről érdemes lett volna bővebben írni.

I.
Rändajad.

kedvenc jelenetem 2:31 és 2:39 között:
http://www.youtube.com/watch?v=twlEpZSMC-w

Freddy

Post by Freddy »

Emerick wrote: Nem tudunk sem Panzerjger 35(f)-ről, sem Panzer II-ről (meg még néhány típusról) a Magyar Királyi Honvédség állományában. Jónéhány legenda van a könyvben, ami csak a helyet foglalja olyan eszközöktől, melyekről érdemes lett volna bővebben írni.

I.
Hát, ez eléggé PzII-szerű
Attachments
pzIIhung.jpg

Post Reply

Return to “Szakirodalom – Harcjárművek ”