VILLÁMKÉRDÉS

Technikai jellegű kérdések és válaszok.

Moderator: Rumcajsz

SSpeiper23

Re: VILLÁMKÉRDÉS

Post by SSpeiper23 »

Rossz kérdést tettem fel.
Szóval: a vezető körüli rész és a teknő belseje fehér lehetett - e.

mhl

Post by mhl »

Üdvözlet Mindenkinek!
Nincs komoly ismeretem a haditechnika sem a makettezés területén. A mellékelt képen lévő abroncsot keresném, de nem találok még hozzá hasonlót sem. Ezért gondoltam megkérdezem, hogy egyáltalán létezik ilyen abroncs 1/35-ös méretben? Azt már tudom, hogy az eredeti Rosava utánfutó vagy tréler abroncs.
A válaszokat előre is köszönöm!
Attachments
d20_abroncs.jpg
d20_abroncs.jpg (16.84 KiB) Viewed 3253 times

Sokolka

Post by Sokolka »

Nagyon hasonlít az amerikai és ukrán golyóálló abroncsokra. Én úgy keresném, - meg a minta alapján (diamond tread pattern).
Erőgépek, meg tűzszerész, vagy aknaálló szállítójárművek használnak hasonlót.

biztos találsz 1:35-ben ha nem is pontosan ilyet...

mhl

Post by mhl »

Köszönöm a választ!
Keresgélek! Ha nem találok megfelelőt, próbálok készíteni. De ezt szeretném elkerülni!

Sokolka

Post by Sokolka »

Megtaláltam :)

A méret nem pontos, de a Tamiya gyári L.R.D.G 30 CWT Chevy gumijai (hibássan) ilyen mintával szerepelnek a dobozban. Több kiegészítős cég is kínál csere alkatrészeket, így valószínű, hogy találsz valakit aki hajlandó megválni a gyári kerekektől. Érdemes a hasonló angol járművek készleteit is átnézni.
Sok szerencsét és jó építést!

Z63

Post by Z63 »

Sziasztok!
Az LRDG Chevrolet gumijait át kell alakítani, mert csak nagyon hasonlók. A méreteket nem tudom, de az sem stimmel valószínűleg. Ilyen gumikat most is használnak teherautókon, sok fotóm van, IFA, meg egyéb járműveken. Kb. 1m átmérőjű. Ezeken kívül nem tudok ilyen abroncsról maketteken.
Csak a 3D-s nyomtatással oldható meg, hogy pontosan ilyen legyen, de az elég borsos áron és nehezen elérhető.
Üdv,Z63

mhl

Post by mhl »

Nagyon köszönöm,a makettes társak igyekezetét!
Mindenképpen másik kereket akarok rárakni, ha csak hasonlít rá akkor is. Ugyanis ránézésre a magyar d20-as tarackot csak az abroncs különbözteti meg a szovjettől.
Az átlag 3D nyomtatók elég vacak minőséget készítenek, komolyabbak viszont tényleg szinte elérhetetlenek.
Azt hiszem megtaláltam az eredeti abroncsot, szinte pont olyan, egy kicsit keskenyebbnek tűnik.
http://onlinegumi.startuzlet.hu/termek/ ... roncs.html

Sokolka

Post by Sokolka »

Azért 3D nyomtatással nagyon szép kerekeket lehet készíteni. Igazából érdemes megkérdezned a Balaton Modellnél, hogy az adott típus várható-e vagy esetleg tudnak ajánlani valamilyen megoldást.
http://www.balatonmodellshop.co.uk/

mhl

Post by mhl »

Írtam a Balaton Modellnek, és válaszoltak is. Pontos méreteket kérnek, és más típusokon is megtalálható-e az abroncs, hogy érdemes legyen legyártani. Ezeket én nem tudom megmondani, úgy hogy itt elakadtam. De ahogy nézegetem az készlet gumiját, talán megpróbálom átalakítani, lesz amilyen lesz, és kész.

scout387

Post by scout387 »

Sziasztok,

az Italeri Opel Blitz készletét építem, méghozzá azt a változatot, ami fa vezetőfülkével és gőz meghajtással készült.
Ő róla lenne szó:
http://agtom.eu/33559-large_default/ita ... z-coal.jpg

Szeretném majd egy kis vignettában elhelyezni, mint háborúvégi elhagyatott járművet, de nem tudom pontosan hol harcolhatott, milyen környezetbe képzeljem el. Ebben kérném a segítségeteket.

Köszönöm: Gábor

Post Reply

Return to “Segítség – Harcjárművek ”