Német páncélosok festése a háború végén - piros, vagy nem piros???

Itt lehet feltenni a fenti topichoz kapcsolódó kérdéseket. Kérünk mindenkit, hogy előbb nézze át az összefoglaló topicot. S csak akkor tegyen fel újabb kérdést, ha a fentiben nem talált választ.
Köszönjük!

Moderátor: Rumcajsz

Black Army
Kapcsolat:

Re:Német páncélosok festése a háború végén - piros, vagy nem piros???

HozzászólásSzerző: Black Army » 2013.07.22. 06:06

Húú, ez egy nagyon jó felvetés! Ezerszer láttam már ezt a képet, de jellemző, hogy Te gondolkodsz is.
Az alváz elején és a görgőkön szerintem nem az a szín van mint a páncéllemezen lévő amőbán. Sőt az amőbán kívül három szín van még a páncéllemezen, ergo az amőba egy harmadik világosabb szín. Készítettem egy móricka rajzot az elképzelésemről.
Csatolmányok
színezett sd.JPG
Üdv: Schuller Balázs
Kép http://www.blackarmymodells.com

Veteranus

HozzászólásSzerző: Veteranus » 2013.07.22. 06:18

Igen, de a tárolódobozok lefelé dőlnek, kissé nyitott állapotban és emiatt másként éri a napfény. Ha jelent ez valamit.

Black Army
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Black Army » 2013.07.22. 06:51

Ez igaz, de abban a síkban is négy szín látható, avagy én látok annyit. Ha minden igaz ez a kép Csehországban készült. Azon a környéken az amerikaiak elég sok színes felvételt készítettek. Utána kéne nézni hasonló mintáknak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Black Army 2013.07.22. 06:53-kor.
Üdv: Schuller Balázs
Kép http://www.blackarmymodells.com

g.laca
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: g.laca » 2013.07.22. 07:42

Jó kép, egyszer meg kéne csinálni makettba mert megérdemli!  ;)
Amikor "kutattam" a kései 251-esek szabvány festése után ez a kép is közte volt az elemzésre várók listáján.
http://scmc-2007.blogspot.hu/2010/04/hjhjfjgjjg.html
Akkor én is arra jutottam hogy a löveg tuti nem sárga alapú, hacsak nem korai sárga, ami sötétebb mint ami a testen van. De mivel a cső kerek , van olyan része ahol a nap pont olyan szögben esik rá mint az oldalán lévő zöld területre, és így a két árnyalat megegyezik, ezért zöld....huhh értitek?  :o
Mindegy, a kerekek lehetnek másmilyen sárgák is mint a testen, talán előre gyártották, de az is lehet hogy egyatta por. ,mivel az út mellett van. Mondjuk a kerekeken a gumiperem miért nem poros annyira.
Enkem inkább annak idején is az érdekelt, mi a rák az a nagy vörösalapozós folt az odalán, és hogy fekete az antenna bak tartó konzol?
Amúgy nézegetve itt a kései pakwageneket, mindnek zöld (árnyalatú) a lövegge!  8)
Gaál LACA László

Kép

romsitsa

HozzászólásSzerző: romsitsa » 2013.07.22. 23:44

Nekem ez a "megfejtésem".
A sötét négyzet szerintem egy taktikai jelzés alapja, felette egy fehér 1-et vélek látni.
A sötét antennabak meg talán valami polcról leemelt maradék lehet, pont belefér abba a koncepcióba, hogy a háború vége felé a végszerelés után nem festették újra le a technikát, mint korábban.

Á
Csatolmányok
6202858581_2e9ce27e58_o.jpg

Vissza: “Kérdések a német harcjárművekkel kapcsolatban”