Érdekes képek - gondolatébresztők makettekhez, diorámákhoz

Itt lehet feltenni a fenti topichoz kapcsolódó kérdéseket. Kérünk mindenkit, hogy előbb nézze át az összefoglaló topicot. S csak akkor tegyen fel újabb kérdést, ha a fentiben nem talált választ.
Köszönjük!

Moderátor: Rumcajsz

Vadász
Kapcsolat:

Re:Érdekes képek - gondolatébresztők makettekhez, diorámákhoz

HozzászólásSzerző: Vadász » 2014.04.27. 07:55

Érdekes, hogy csak az ajtókeretet lőtték szét, és az üvegét nem. Ezek szerint a huzatos részeket javították a többit nem.
Kép

Thiky83

HozzászólásSzerző: Thiky83 » 2014.04.27. 08:01

Roland (Bf-109) link írta:Szia!

Én úgy tudom nem csak etikailag nem volt ildomos, hanem egyezmény is tiltja.

Egyébként ugyanilyen jópofák voltak az USAF pilóták, akik a magyar és német, ejtőernyőn függő pilótákat lőtték "derekasan".
Mondjuk így tényleg egyszerűbb volt kiiktatni a pilótát, mind mondjuk "dogfight"-ban lelőni... :-X

A háborúk már csak ilyenek. Bármely frontot tekintjük, mindkét oldalon voltak egyezményeket és etikát sértő cselekmények. Láttam felvételt, ahol az 1944-es szövetséges invázió amerikai ejtőernyőseire is lőttek a németek még a levegőben. Ki puskával, ki dobozokra támasztott MG-vel. :(

Roland (Bf-109)

HozzászólásSzerző: Roland (Bf-109) » 2014.04.27. 08:22

Thiky83 link írta:A háborúk már csak ilyenek. Bármely frontot tekintjük, mindkét oldalon voltak egyezményeket és etikát sértő cselekmények. Láttam felvételt, ahol az 1944-es szövetséges invázió amerikai ejtőernyőseire is lőttek a németek még a levegőben. Ki puskával, ki dobozokra támasztott MG-vel. :(

Nem vitáznék, de jelzem a repülőgépét elhagyó pilóta fegyvertelen, az ejtőernyős pedig nem.

Amint a gépből ugrani kellett, teljesen védtelen és épelméjű vadászpilóta nem is lő ernyőn függő vadászpilótát...mert lehet, hogy holnap ő fog ernyőn csüngeni.

...és ha nem csal az emlékezetem, amikor a "Dagadt" felvetette a Generel Der Jagfliegernek, hogy mit szólna ha a kiugró USAF és RAF pilótákat ejtőernyőn puskáznák le a Jagdfliegerek, akkor Galland olyan szinten felháborodott, hogy ezzel gyökeresen ellentétes utasítást adott ki az RLM.
A szomorú, hogy az UASF-nál ezt utasításba adták.
Sőt náluk légi győzelem volt a földön megsemmisített repülőgép is.
Szóval egyik államnál utasítás, a másiknál tiltó rendelkezés.

No ez már nem etikai kérdés, és szerintem nem lehet lesöpörni azzal, hogy a "háború már csak ilyen!". ;)
KépKép

Thiky83

HozzászólásSzerző: Thiky83 » 2014.04.27. 09:03

Roland (Bf-109) link írta:...és ha nem csal az emlékezetem, amikor a "Dagadt" felvetette a Generel Der Jagfliegernek, hogy mit szólna ha a kiugró USAF és RAF pilótákat ejtőernyőn puskáznák le a Jagdfliegerek, akkor Galland olyan szinten felháborodott, hogy ezzel gyökeresen ellentétes utasítást adott ki az RLM.
A szomorú, hogy az UASF-nál ezt utasításba adták.

Ezt nem is hallottam még. Így azért tényleg más olvasatot nyer a dolog. :(

Grüne Teufel

HozzászólásSzerző: Grüne Teufel » 2014.04.27. 11:13

Elvileg ejtőernyősökre sem lehetett lőni az akkori egyezmények alapján ( nem tudom, hogy ez érvényes-e ma még ), de Eben-Emaeltől kezdve mindig lőtték őket, bármely oldalon ugrottak, ezt logikusnak is tartom, mert ahogy földet ér potenciális ellenfél lesz és teszi a dolgát...ez egy ilyen szituáció amikor félig öngyilkosság humánusan viselkedni.
A pilóta is érdekes eset, ha saját terület felett kell ugrania, újra gépet kaphat és lehet legközelebb ő lesz a jobb.

andorka
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: andorka » 2014.04.27. 20:07

Vadász link írta:Érdekes, hogy csak az ajtókeretet lőtték szét, és az üvegét nem. Ezek szerint a huzatos részeket javították a többit nem.

Vagy újraüvegezték a járművet és visszaállították szolgálatba.

Emerick

HozzászólásSzerző: Emerick » 2014.04.28. 07:20

Stét!

Erre a kérdésre nem volt eddig válasz: a németek háború előtt és alatt is használtak rengeteg besorozott gépjárművet. A magyarokkal ellentétben nem szedték le a polgári rendszámot, hadműveleti területen sem. Így lehetséges, hogy nehéz kerekes vontató polgári rendszámmal harckocsit és/vagy egyéb sérült gépjárműveket műszakilag mentett. (...mily irodalmi :D )

I.
Rändajad.

kedvenc jelenetem 2:31 és 2:39 között:
http://www.youtube.com/watch?v=twlEpZSMC-w

milesChristi

Re: Érdekes képek - gondolatébresztők makettekhez, diorámákhoz

HozzászólásSzerző: milesChristi » 2016.02.06. 22:45

Igaz, nem német, de majdnem. A kocsi talán orosz, a festése meg, ha jól emlékszem, litván.
Csatolmányok
iAcck_lxzCw.jpg
iAcck_lxzCw.jpg (30.87 KiB) Megtekintve 788 alkalommal

Vissza: “Kérdések a német harcjárművekkel kapcsolatban”