Páncélautók

Itt lehet feltenni a fenti topichoz kapcsolódó kérdéseket. Kérünk mindenkit, hogy előbb nézze át az összefoglaló topicot. S csak akkor tegyen fel újabb kérdést, ha a fentiben nem talált választ.
Köszönjük!

Moderátor: Rumcajsz

barnaky

Re:Páncélautók

Hozzászólás Szerző: barnaky » 2011.08.26. 03:18

Forintos link írta: Szerintem a harmadik kerék tengelye van felkötve, rugó, vagy más hiba miatt. Ez az árnyékából is látszik.  Érdekes a kétféle felni. A kerekek tudomásom szerint egy köríven fordultak ( a hátsó kettő ellentétes irányban), ezért mind a nyolc (4-4) kerék más-más irányban áll, de a rádiusz középpontja azonos.  Jó képet csak az azonos elv alapján  a 70-es években gyártott Bundeswehr nyolckereküjéről találtam.

Ez az Ackermann-hatás. A jármű gyakorlatilag egy köríven fordul, és a kitérítet kerekek mindig merőlegesen állnak ennek a körívnek a középpontjára. Ez eddig rendben is van.
A kérdés továbbra is az, hogy vajh' csak és kizárólag úgy tudott fordulni, hogy az összes kerék kitért, vagy elképzelhető, hogy egy kapcsolóval az első/hátsó kerékpárok függetleníthetőek voltak egymástól. Igazság szerint valahol találtam egy korábbi verzióról képet, amin csak az első kettő fordult, ott tehát lehetett függetleníteni. Vajon a 234-eknél is???
Gambling man rolls the dice, working man pays the bills
It's still fat and easy up on bankers hill
Up on bankers hill the party's going strong
Down here below we're shackled and drawn
Kép

Forintos

Hozzászólás Szerző: Forintos » 2011.08.26. 03:38

Viszont mivel tudott 90-el is menni, ilyen esetben egy komolyabb kormánymozdulatra, a kisívű fordulókör miatt elég labilis lehetett, enyhén fogalmazva. Most már kiváncsi vagyok, mi lessz az elfogadható eredmény.
Üdv: Kálmán
Kép

barnaky

Hozzászólás Szerző: barnaky » 2011.08.26. 03:41

romsitsa link írta: Szervusz,

szerintem olyan megoldás, hogy két egymás mögött lévő tengely fordult a másik kettő nem, nem létezett. Gondolj bele, a járművet minkét irányba lehetett vezetni, másrészt, ha minden kerék-párt kitérítenek, sokkal kisebb íven tudott fordulni, erről minek mondtak volna le?

Azt tudom csak elképzelni, hogy bizonyos íven a két szélső kerék már fordul, de a két középső még nem.

Üdv

ad
Szia!

Mint említettem volt, korábbi változat esetében (Sd.Kfz.232 vagy 263)van róla fotó, hogy csak az első kettő tengelypár tért ki. Épp az imént beszélgettem Vadász "Mindenható" Pistivel, és nagyon egyetértettünk abban, hogy igaz ugyan, hogy az "összes tengely kanyarodik" megoldás rendkívül kis rádiuszú fordulást eredményez, de az nem minden esetben szükséges, sőt, nem mindenhol előnyös. Az biztos, hogy egy roppant bonyolult rendszerről van szó, de épp ebből kifolyólag is elképzelhetőnek tartom, hogy ahol nem volt szükséges, ott nem használták a "teljes" verziót, hogy kíméljék a szerkezetet.

De még mindig vadászom a fényképet egy olyan Sd.Kfz.234/ akármelyikről, amelyik csak az első két párral kanyarodik...  ;D

És mindenkinek köszi a hozzászólásokat!!!!
Kép

barnaky

Hozzászólás Szerző: barnaky » 2011.08.26. 19:43

Köszi Maci!

Ezek mid megvannak, nem is ezen vagyok megakadva. Szerintem csodaszámba megy az olyan 234-es, amin az összes kerék ugyanolyan.  ;D (Na jó, ez túlzás... találtam olyan /4-t, amin legalábbis a jobb oldalon ugyanolyanok vannak)

Az a kérdés, hogy vajon lehetett-e külön kormányozni a két első tengelyt, vagy sem?

bp
Csatolmányok
234.jpg
Kép

barnaky

Hozzászólás Szerző: barnaky » 2011.08.26. 19:44

Itt is kitér az összes kerék...  :(