Érdekes kamuflázs.

Itt lehet feltenni a fenti topichoz kapcsolódó kérdéseket. Kérünk mindenkit, hogy előbb nézze át az összefoglaló topicot. S csak akkor tegyen fel újabb kérdést, ha a fentiben nem talált választ.
Köszönjük!

Moderátor: Rumcajsz

Sanya

Re:Érdekes kamuflázs.

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2011.09.08. 05:01

A grafikához nincs véletlenül valamilyen egységmeghatározás?
Mert a 15. Pz hadosztálynak volt korai J tipusú gépe Afrikában. Bár azokat totál sárgára festették.
Sanya

barnaky

Hozzászólás Szerző: barnaky » 2011.09.08. 05:10

A Pz.III Ausf. J-t 1942 közepétől (?) gyártották, tehát lehetett szürke alapszínű. Erre simán kerülhetett '43-tól sárga álcázófestés.

Ami képet csatoltam, az valószínűleg szürke alapon sárga.

A sivatagi (DAK) festés nem összekeverendő az európai sárgával!!!!

üdv

bp
Gambling man rolls the dice, working man pays the bills
It's still fat and easy up on bankers hill
Up on bankers hill the party's going strong
Down here below we're shackled and drawn
Kép

Sanya

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2011.09.08. 19:22

Pz III J gyártása 1941 március-tól 1942 júliusáig tartott. Tudtommal ekkor még a keleti fronton nemnagyon pingáltak sárgával csak afrikában. Ott is úgy, hogy kaptak az alakulatok festéket és adjadneki. ;) Innen volt a feltételezés, hogy talán lehetne afrikai is az a korai J.
Összesen legyártottak 1549 db-ot ebből 1067 db volt késői tipus.
Az idő múlásával sokféle átalakításon és fejlesztésen (sufnituning) nagyjavításon mentek át a gépek pár J változatot átépítettek N változatúra is. Ellátták őket plussz lövegpajzzsal forntpáncélzattal.
Ami lényegesen megkülönbözteti a J változatot a későbbiektől, hogy a torony oldalán még van kitekintő.
A korai J változaton azontúl, hogy a löveg csőhossza rövidebb, a toronykitekintő előtt még ott van a védőlemez (vagy minek mondjam azt a kis vascsíkot). Toronykitekintő az L, M, N változatokon nincs hacsak nem átépített változat. Majd ez a kitekintő mejelenik a K (parancsnoki) verzión.
Jelenleg nagyvonalakban ennyivel tudok segíteni.
Zoli 78 Mellesleg nem leheteséges hogy a szürke-sárga gép amit említesz a 16 Páncélgránátos hadosztály gépe?
Sanya

Zoli_78

Hozzászólás Szerző: Zoli_78 » 2011.09.08. 20:17

Amit elsőre láttam grafikát, arra nem alapoznék, de a 33-as páncélosregiment (9. pcho)-ra vonatkozóan találtam 1942-es megjelöléssel ságrával foltozott szürke grafikát. Tudom h ezekre nem érdemes alapozni de sztem 42-ben már (ha mással nem hát sárral) de biztos h álcáztásk a szép szürke páncélosokat...
Kép

Zoli_78

Hozzászólás Szerző: Zoli_78 » 2011.09.08. 20:26

romsitsa link írta: amikor a J szériát gyártották, nem létezett még a Panzergelb alapszín.
Akkor átfogalmazom a legelső kérdést: olyan pz III J-ről keresek fotót amit a keleti formton használtak valszeg 42-ben és a szürke alapszínre tábori körülmények között sárga foltokat v csíkokat festett a személyzet. Ha nincs akkor orosz zsákmány zöld lesz!

Pz IV F2-ről van pl egy egészen ismert fotó (szemből a virágos mezőn).

köszi
Z
Kép

Sanya

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2011.09.08. 20:56

Keleti fronton 42-ben pl a PanzerColors-ban van kép szürke-zöld álcával festett Sdkfz-ről, és egy Wespe-ről de az nem Pz 3 és nemis sárga. Nomeg ki tudja, hogy a képaláírás mennyire jó 42 nyári fotónak.
Ami viszon biztos, hogy a keleti fornton 43 márciustól festettek utasítás alapján sárgával és onnantól lett sárga az alapszín.
Továbbmegyek a PanzerColorsban van kép Pl: (DAK) Pz 3 E-ről és Pz 4 D ről szürke alapon sárga csíkozással.
Ugyanebben a kiadványban van egy Pz 3 J (korai) garfika szürke alapn sárga vastag csíkokkal 633-as toronyszámmal (piros, fehér szegéllyel) 1943 Kursk. Azonban fotót nem találok hozzá. Viszont ebben az időszakban több gépről van dokument  szürke alapon sárga csíkokkal.

Az oroszoknál viszont lehtett zöld a színe mert arról nekem is van fényképem, és annak a gépnek véleményem szerint zöld a színe.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanya 2011.09.08. 20:59-kor.
Sanya

Sanya

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2011.09.08. 21:12

Na ez az!
Sanya

Válasz küldése

Vissza: “Kérdések a német harcjárművekkel kapcsolatban”