Ferdinandok Magyarországon

Itt lehet feltenni a fenti topichoz kapcsolódó kérdéseket. Kérünk mindenkit, hogy előbb nézze át az összefoglaló topicot. S csak akkor tegyen fel újabb kérdést, ha a fentiben nem talált választ.
Köszönjük!

Moderátor: Rumcajsz

GépÉsz

Ferdinandok Magyarországon

Hozzászólás Szerző: GépÉsz » 2010.04.17. 00:50

Sziasztok!

A Budapest ostroma térkép melléklete jelöl 2 db kilőtt/elhagyott Ferdinándot pesten, ezekről vagy egyéb magyarországi példányokról tudnátok valami információval szolgálni?

Én eddig mindenhol úgy olvastam hogy csak kurszknál harcoltak, majd felújítás után Elefántként "feltámadva" az olaszokhoz kerültek. :rock:
Tom

Rumcajsz
Kapcsolat:

Re: Ferdinandok Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Rumcajsz » 2010.04.17. 01:59

A kettő között egy fehérorosz, lengyel kitérővel.
Eddig nem került elő kép amin Ferdinánd lett volna Magyarországon. Így azt kell hogy mondjam hogy nem. Sőt tudtommal olyan alakulat sem ami ezekkel volt felszerelve.
Üdvözlettel:
Böjthe Krisztián

Mac

Hozzászólás Szerző: Mac » 2010.04.17. 04:05

Majd a maradék olaszországból galíciába került. Ez fölvet lehetőségeket, de én nem értek hozzá.
"Én nem mondam semmit. Hogy te almás Bozkovot értettél, arról én már nem tehetek."
A kávét le is lehet hozni! :)
Kép
KépKép

barnaky

Hozzászólás Szerző: barnaky » 2010.04.19. 22:00

Mindezidáig nem került elő semmiféle bizonyíték, de még csak utalás sem, hogy Ferdinand/Elefant járt volna-e valaha is Magyarországon.

99%, hogy soha. Az oroszok Kurszk után minden páncélvadászt/vadászpáncélost Ferdinandnak hívtak, mint ahogy minden páncélost Tigrisnek.

Az utolsó Elafantok (ha emlékezetem nem csal, akkor 4db) valahol Berlin előtt vesztek el, 1945. tavaszán.

bp
Gambling man rolls the dice, working man pays the bills
It's still fat and easy up on bankers hill
Up on bankers hill the party's going strong
Down here below we're shackled and drawn
Kép

GépÉsz

Hozzászólás Szerző: GépÉsz » 2010.04.20. 02:44

Köszönöm Urak az információkat, így már világos. Akkor majd valami olasz gépet fabrikálok :rock:
Tom

Válasz küldése

Vissza: “Kérdések a német harcjárművekkel kapcsolatban”