Vitatkozzunk!

Moderátor: Rumcajsz

Spangli

Vitatkozzunk!

Hozzászólás Szerző: Spangli » 2010.12.28. 21:57

Sziasztok!

Egy másik topikból citáltam ide ezt a képet, azzal a céllal, hogy kivesézzük. Nekem nagyon piszkálja a csőrömet, hogy valós-e vagy sem. Szerintem kamu...
Csatolmányok
steelwheeler.jpg
HCMC - hardcoremacskaclub elnök

Gray morning light spits through the shade
Another day older, closer to the grave
Closer to the grave and come the dawn
I woke up this morning shackled and drawn

andorka
Kapcsolat:

Re:Vitatkozzunk!

Hozzászólás Szerző: andorka » 2010.12.28. 22:31

exif adatok nem utalnak beavatkozásra?
(szerintem makettfotó van beügyeskedve valós háttérhez)

barnaky

Hozzászólás Szerző: barnaky » 2010.12.28. 22:52

HA tudnám, miaza' ekszifadat, biztos megnézném.... de nekem olyen nincsen.  :(

Amúgy én is valami olyasmire tippelek, hogy ez egy nagyon ügyes montírozás csak..
Gambling man rolls the dice, working man pays the bills
It's still fat and easy up on bankers hill
Up on bankers hill the party's going strong
Down here below we're shackled and drawn
Kép

andorka
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andorka » 2010.12.28. 23:26

az exif adat (vagy mijajófranc) tartalmaz olyan utalásokat, hogy hogyan készült a kép. Pl. a fényképező típusát, exponálási adatokat stb (digitális fényképezőnél), vagy a scanner dug ide adatokat, vagy a montírozó program. Vagy ha rutinos az ember, akkor ezeket jól kitörli publikálás előtt és marad a fejvakarás.
EXIF - EXchangeable Image File format - A kamera által a JPEG file-ok fejlécébe helyezett adatok összessége: a készítés idejéről, a fényképezőgép típusáról és beállításairól. A képmanipuláló szoftverek is itt hagyják lenyomatukat.
amúgy azért nem látod a beírásomat, mert biztos ellenség listán vagyok és akkor nem szokott látszódni a hozzászólás :P útyhoty neked reszeltek 8) segítsen téged Frakk, a macskák réme ;D

Spangli

Hozzászólás Szerző: Spangli » 2010.12.28. 23:45

miaza' ellenséglista???

Én senki hozzászólását nem látom, aki ebbe a németes cuccba ír...  :(

Ki vagyok rekesztve, pedig csak egy szerény kismacsek vagyok.

(Frakkot ellenben kb. tizenkét másodperc alatt fogyasztanám el reggelire)
HCMC - hardcoremacskaclub elnök

Gray morning light spits through the shade
Another day older, closer to the grave
Closer to the grave and come the dawn
I woke up this morning shackled and drawn

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2010.12.29. 00:05

Biztos, hogy machinált kép.

A középárnyalatok össze lettek fésülve rendesen- ilyet komoly grafikus szakember, archív képpel ritkán csinál...valamit eltüntetni szokás így.
Nem tudom értelmezni a vetett árnyékokat. Az is manipulált, de a fényirány nem stimmel a páncélteknőn alul.
A test árnyékát tömegében nem találom...az a pár szál ág nem tudná takarni.

Hogy került oda? Ha a patakból(?) jött - nincs a part letaposva, pedig ekkora fajlagos nyomásnál a lánctalp után nem maradna belőle sok.  A fák felől nem jöhetett. Fordulóban ismét csak legyalulta volna a környéket.
Hol a hó a láncról - vagy bármi ami sáros havas lucsok.
Mert, ha havazást követően érkezett volna, akkor az látszana körülötte is. Ha meg előtte, akkor a lánc és a görgők kiálló részei is megfogják a havat.

Szerintem is erősen retusált, vagy kamu a kép!  :)

Black Army
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Black Army » 2010.12.29. 00:35

Gondoltam érdemes beleolvasni a hozzá kapcsolódó kommentekbe, hátha valaki lerántja a leplet. Ezzel szemben csak vicces ruszofil megszólalásokat találok:
Igen, nem adjuk el!

A modell nagyon kellemes, művészi teljesítmény vycshem szinten. Nem szeretem a törött tankok, de sdes úgy néz ki, koszos, és nem egy rozsdás vödör, ponyva van valami egyáltalán!
Még mindig hiszem, hogy a torony Zimmer, a megjelenése ujj együttes nem beszél javára távollétében, csak ezen a ponton volt lezuhanyozott erősebb és gyorsabb.
Az a tény, hogy szedje a terepszínű valószínűleg a téli terep alatt a gyári 3-színű.
Lenyűgözte a motortér, míg a falak jellemző A-shki, de nem a G-shki, de ez valószínűleg másolt Verlinden mellesleg CMK ad motornyi rekeszbe shki is azt írta, hogy a G.
Úgy gondolom, hogy a kapcsolatok között, a kipufogó csövek ezek a gépek még nem volt és nincs igazad van. Egy kis számú elhelyezett oldalfala a maszk és a fegyvert a torony nem található.
Azt is szeretném mondani, hogy a modellezők nem ismételjük meg a hibákat Ádám Walder, és nem gumírozott görgők bárhol. Ezek gyengébbek, mint az összes fém és plusz nagyobb átmérőjű, így azok számára, szigorúan ustanavlivat opedelennye helyet. Tehát a jobb oldalon az egyetlen pálya obrezinkoy marad, nem kell szállítani, ő rögtön elromlott. De ez annyira kicsi szőrszálhasogatás.
P.S:
Ha részt vesz Dishe 2010-ben, akkor valószínűleg nincs értelme számomra kiteszik a Panther az SSC.

Fordítás ala Google  ;D
Üdv: Schuller Balázs
Kép http://www.blackarmymodells.com

andorka
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andorka » 2010.12.29. 01:06

Ádám Walder, ő meg ki? ;) :P

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2010.12.29. 01:36

Hol lehet megtalálni a neten az említett topicot?

Válasz küldése

Vissza: “Pz. V. és verziói”