Budapest ostroma

Itt foglalkozunk a Magyar Királyi Honvédség járműveivel és azokkal a hadszínterekkel, ahol magyarok jártak

Moderátor: Rumcajsz

somogyi lászló

Re:Budapest ostroma

Hozzászólás Szerző: somogyi lászló » 2012.10.04. 00:03

Na !! Ha az érdekes volt ;) Én meg erre a dalra emlékszem szivesen.
http://www.youtube.com/watch?v=UjAjO8poSy0
Ezt a dalt 79-ben tanultam a Trojka wcjében kicsit behú részegen a CSeh Tamástol, mert csak kicsivel voltam öregebb amikor elmentek a muszkák :D

Ez se rossz ;) sőt fasza!!
Tessék olvasni ök , hogyan látták!!
http://vnrsuarmy.borda.ru/
A trumpi t62 egy szép Polgárdi-ira szánom,  ;D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára somogyi lászló 2012.10.04. 00:08-kor.
Nudíte se? Kupte si medvídka mývala!

somogyi lászló

Hozzászólás Szerző: somogyi lászló » 2012.10.04. 00:24

Olyannyira ,hogy a mai népstadion terűletén lévő lovas-tüzérségi  gyakorló térről lőték a várost,Budát A nagymuter és a nagynéném elmondása szerint olyan ágyúkkal amiknek nem kereke volt hanem lánctalpa és sztálinorgonákkal " MINT A NYŰŰ" Az erkélyről nézték !!
Nudíte se? Kupte si medvídka mývala!

Spangli

Hozzászólás Szerző: Spangli » 2012.10.04. 04:51

Jómagam a B-4-ben sokáig kételkedtem, de természetesen került elő fénykép róla, amint a hősök terén, ködben ácsorog - nagyon művészi.

Mezei ML-20-ról szintén van kép, nem egy...  :( a maga 152mm-ével az is felettébb nehéztüzérségnek számít)

(És ha végiggondoljuk, korabeli jelentések szerint volt olyan nap, hogy a Margitszigetre egy óra alatt 6000!!!! darab lövedék csapódott be, akkor már ki is számolhatjuk, hogy a szigetnek tulajdonképpen már nem is volna szabad léteznie)
HCMC - hardcoremacskaclub elnök

Gray morning light spits through the shade
Another day older, closer to the grave
Closer to the grave and come the dawn
I woke up this morning shackled and drawn

Vadász
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vadász » 2012.10.04. 04:58

Spangli link írta: (És ha végiggondoljuk, korabeli jelentések szerint volt olyan nap, hogy a Margitszigetre egy óra alatt 6000!!!! darab lövedék csapódott be, akkor már ki is számolhatjuk, hogy a szigetnek tulajdonképpen már nem is volna szabad léteznie)
Nem süllyedt el csak megfeneklett, köszönhetően a Duna alacsony vízállásának.
Kép

rb84
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rb84 » 2012.10.04. 05:18

Én a nagyszüleim sztoriait tudom megosztani: fiatal hàzasokként a belvàrosban egy pincèben húztàk ki az ostromot. Amikor nem löttek éppen akkor kaja szerzö-túràra mentek a "pincetàrsakkal": döglött lovakröl farigcsàltàk le a húst. Dèdanyàm osztotta a pincében a húst fejadagokra - szinte grammonként. Persze volt hogy lószeletelés közben ràkezdtek a ruszkik: nagyanyàm tizenéves húgát aknaszilànk érte. Hàrom évig volt kórhàzban és sosem lehetett gyereke.
Egy màsik alkalommal, mikor megint löni kezdtek, akkor nagyanyàm egy hentesbolt betört kirakatàba ugrott be. Amikor oldalra nézett egy német katona lógott húskampón...talàn dezertör lehetett - ki tudja?!
Gyakorlatilag a lóhús mentette meg sokezerember életét Budapesten. Még jó hogy a Florian Geyer SS-lovashadosztàlyt is bezàrtàk a gyürübe több ezer lovàval együtt...
Amikor megjöttek az oroszok akkor meg nagyapàmat vitték el egy kis munkàra. Az öreg addig egész jól megúszta a hàborút: a WM gyàrban dolgozott mint lakatos, így nem vitték a frontra. Az ő feladata volt hogy a Héjàk géppuskàjànak szinkronizàlàsa, hogy ne löjjék el a propellert. Lényeg hogy az oroszok "megtalàltàk": elvitték jó pár màsik férfival együtt, hogy segìtsen a budafoki borospincék "kirablàsàban". Amikor odaértek a pincében térdig àllta a bor! Néhány ruszki fetrengett benne, màsok sisakkal öntötték magukba a bort. A ruszkik megrakattak néhàny teherautót hordókkal palackokkal aztàn elengedték öket. Söt! Még adtak is útra valónak némi bort nekik.

Persze késöbb nagyapàmat is összeszedték a "malenkij robotra". De ügyes volt az öreg, mert az egyik kanyarnàl leugrott a teherautóról és megszökött. Hetekig bujkàlt utána. Az oroszokat meg nem igazàn érdekelte: valszeg a következö sarkon meg felszedtek valakit, hogy meg legyen a lètszàm... 

Most így ennyit a csalàdi legendàriumból az ostromot illetöen...
RB - a csapongva makettező :)

in memoriam
http://www.panzerkeil.ini.hu/

Elnar

Hozzászólás Szerző: Elnar » 2012.10.04. 06:04

Nem vagyok nagyon mélyen a témában, így olyanokat kérdezek, akik igen.
Olvastam itt 200 mm feletti tüzérségről is. Azt lehet tudni, hogy durván arányítva a pusztítás mértéke milyen súllyal oszlott meg a bombázások, és a tüzérség közt? Ugyanis egyre jobban úgy vélem, nem a bombázások pusztították el a várost.

Válasz küldése

Vissza: “Háttér - A Magyar Királyi Honvédség a második világháborúban”