Zsákmányolt harcjárművek Magyar kézben

Itt foglalkozunk a Magyar Királyi Honvédség járműveivel és azokkal a hadszínterekkel, ahol magyarok jártak

Moderátor: Rumcajsz

Rumcajsz
Kapcsolat:

Re:Zsákmányolt harcjárművek Magyar kézben

Hozzászólás Szerző: Rumcajsz » 2011.12.15. 22:34

pince honvéd link írta: Bár a jármű nagy része nem látszik. : :)

Kép
Azt hiszem ebből lett Móric. De lehet hogy tévedek.
Üdvözlettel:
Böjthe Krisztián

Thiky83

Re: Zsákmányolt harcjárművek Magyar kézben

Hozzászólás Szerző: Thiky83 » 2014.09.09. 22:31

Anonymous link írta: A 130. harckocsidandár biztosan használt M3-asokat. Ezekből négyet tuti zsákmányolt az 1. táb. pc. ho. júl. 18-án.
Üdv!

Szeretnék érdeklődni, hogy ez a négy Stuart más forrás szerint biztos innen származhatott e, illetve ezeken felül a háború során jutottunk e más példányokhoz is ebből a típusból. A fotón, ahogy látom a 30. harckocsi ezred, 1. századának 38(t)-jét vontatja.
Csatolmányok
Hungarian-exSoviet-M3-1.jpg
Hungarian-exSoviet-M3.jpg

Számvéber Norbert

Re: Zsákmányolt harcjárművek Magyar kézben

Hozzászólás Szerző: Számvéber Norbert » 2014.09.10. 03:51

Thiky83 link írta: Üdv!

Szeretnék érdeklődni, hogy ez a négy Stuart más forrás szerint biztos innen származhatott e..
Ezt most csak én nem értem, vagy valóban fogalmazásgátlót szedsz?  ;)

Thiky83

Hozzászólás Szerző: Thiky83 » 2014.09.10. 04:35

Számvéber Norbert link írta: Ezt most csak én nem értem, vagy valóban fogalmazásgátlót szedsz?  ;)
Nem mentegetőzök, de egy komoly munkahelyen, a munkakörömet messze nem érintő tevékenységet folytatni és közben még figyeljek is oda... ;D
Akkó kédezem úgy ahogy...
Norbert, a te ismereteid szerint melyik orosz egységtől származtak a fennemlített Stuart-ok? A Don környékén zsákmányoltunk M3-ast ahogy tudom, 1942 juli-augusztusában. Ahol olvastam, ott a 30. harckocsi ezred javára írták.
Ezeken kívül ismertek még zsákmányolt Stuart-okat? Vannak még hasonló fotók róluk?
Köszi! :)

Számvéber Norbert

Hozzászólás Szerző: Számvéber Norbert » 2014.09.10. 04:51

Thiky83 link írta: Nem mentegetőzök, de egy komoly munkahelyen, a munkakörömet messze nem érintő tevékenységet folytatni és közben még figyeljek is oda... ;D
Akkó kédezem úgy ahogy...
Norbert, a te ismereteid szerint melyik orosz egységtől származtak a fennemlített Stuart-ok? A Don környékén zsákmányoltunk M3-ast ahogy tudom, 1942 juli-augusztusában. Ahol olvastam, ott a 30. harckocsi ezred javára írták.
Ezeken kívül ismertek még zsákmányolt Stuart-okat? Vannak még hasonló fotók róluk?
Köszi! :)
Néhány poszttal korábban Te magad idézted az egyik topikbeli hozzászólásomat, miszerint a szovjet 130. harckocsidandár harckocsijainak gondolom a magyar kézbe került Stuartokat.  ;D AKKOR MINEK KÉRDEZED MEGINT???? :headbang:
Egyéb fotók vannak még magyar kézben lévő Stuartokról, de azok is ezek a gépek, nem újabb darabok.

Emerick

Hozzászólás Szerző: Emerick » 2014.09.10. 07:16

Pusztán egy kis kiegészítés: A 131-es T-38-ast vontató Stuart minden bizonnyal nem tért haza, elvégre a 131 is odaveszett...
Rändajad.

kedvenc jelenetem 2:31 és 2:39 között:
http://www.youtube.com/watch?v=twlEpZSMC-w

Thiky83

Hozzászólás Szerző: Thiky83 » 2014.09.10. 09:39

Számvéber Norbert link írta: Néhány poszttal korábban Te magad idézted az egyik topikbeli hozzászólásomat, miszerint a szovjet 130. harckocsidandár harckocsijainak gondolom a magyar kézbe került Stuartokat.  ;D AKKOR MINEK KÉRDEZED MEGINT???? :headbang:
Először is köszönöm a választ!

Elnézést a kíváncsiságom miatt, de rajtad kívül különösebben nem ismerek itt senkit, így nem tudom, hogy kinek a hozzászólása megbízható és ki az aki hobbi szakértő. Mégis egy Makett fórumon értekezünk és nem mindenki hadtörténész úgy mint te. Főleg mikor olyanokat hallok, hogy szakértő(k) által írt könyvek vannak tele valótlan állításokkal.
Előtted viszont le a kalappal!! :great:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Thiky83 2014.09.10. 09:44-kor.

romsitsa

Hozzászólás Szerző: romsitsa » 2014.09.10. 19:59

Fotók még vannak és egy filmhíradó felvétel is, ezek alapján megkülönböztethető három olyan kocsi amit szerintem biztosan használtak, illetve van pár bizonytalan (zsákmányolt, de lehet, hogy nem használták)
Egy kocsi amerikai lajstroma ismert.

Képek emlékeim szerint a Modell&Makett 2. különszámában, Stark Tamás: A hadak útján, talán Számvéber Norbert: A keleti hadszíntér és Mo. 1943-45., S. Zaloga valamelyik könyvében (ami a keleti front páncélosainak jelzéseiről szól) találhatóak, illetve elszórva az interneten.

Üdv

Á

Thiky83

Hozzászólás Szerző: Thiky83 » 2014.09.10. 23:02

Köszönöm az infót! :)

Egyben ne haragudjatok, ha kissé hitetlenül nyilvánultam meg mások beírásaival szemben. Tudjátok, "akit a kígyó egyszer megmart... " ^-^

Számvéber Norbert

Hozzászólás Szerző: Számvéber Norbert » 2014.09.10. 23:02

Thiky83 link írta:
Elnézést a kíváncsiságom miatt, de rajtad kívül különösebben nem ismerek itt senkit, így nem tudom, hogy kinek a hozzászólása megbízható és ki az aki hobbi szakértő. Mégis egy Makett fórumon értekezünk és nem mindenki hadtörténész úgy mint te. Főleg mikor olyanokat hallok, hogy szakértő(k) által írt könyvek vannak tele valótlan állításokkal.
Előtted viszont le a kalappal!! :great:
A kíváncsiságoddal semmi gondom, csak azzal, hogy nem olvasol vissza, és amit olvasol, arra sem emlékszel... :) Olyan könyvet, amelyben nincsenek hivatkozó lábjegyzetek, legfeljebb népszerűsítő munkának szabad tekinteni, nem referenciának. Nem leszólom a népszerűsítő műfajt, én is több ilyet írtam már. Egyszerűen az egy másik "műfaj". Amire te valószínűleg gondolsz, az az általam csak Nagy Mesekönyvnek titulált kiadvány, amelyben egyetlen, páncélos mellett pózoló magyar honvéd alakja elég volt a szerzőknek, hogy a fényképen magyar zsákmányként azonosítsanak harcjárműveket... Ez valóban elég megbízhatatlan munka... Sajnos...

Válasz küldése

Vissza: “Háttér - A Magyar Királyi Honvédség a második világháborúban”