Rendszerezés

Itt foglalkozunk a Magyar Királyi Honvédség járműveivel és azokkal a hadszínterekkel, ahol magyarok jártak

Moderátor: Rumcajsz

Black Army
Kapcsolat:

Rendszerezés

Hozzászólás Szerző: Black Army » 2014.03.30. 07:25

Sziasztok!

Idén 5 éves lesz a fórum és bár történt néhány adatvesztés történetünk során, mégis óriási mennyiségű anyag halmozódott fel. Ugyanakkor mostanában is vannak újonnan bekapcsolódók, akik nem tudják átrágni magukat az anyagon. Szinte ez a legértékesebb része a fórumnak és jó lenne változtatni a problémán.
A lehetőségek szűkek. A portál létrehozásával szerettük volna az anyag rendszerező munkát megindítani, de mivel ehhez nincsenek önkéntes segítők, elmarad. A fórumon eddig is törekedtem arra, hogy legyen egyfajta rendszerezettség, viszont mára a topikok mérete nyúlt meg, míg magát a topikok számát már nem érdemes növelni.

Szeretném felmérni, hogy milyen érdeklődés övezi a problematikát és azt, hogy kinek van ötlete, javaslata.

Üdv:
Balázs
Üdv: Schuller Balázs
Kép http://www.blackarmymodells.com

Thiky83

Re:Rendszerezés

Hozzászólás Szerző: Thiky83 » 2014.03.30. 08:11

Üdv Balázs!

Nem mondtad ki, de feltételezem, hogy az ismétlődő fotók okozzák a fölösleges méretnövekedést. Én is félve töltök fel képeket, mert attól, hogy az adott topic-ot végignézem nem feltétlen fogok találkozni a már korábban felhelyezett képpel. Amennyiben szükség lenne segítségre, ahogy időm engedi csatlakoznék ezek rendszerezéséhez. Illetve kellene topicokon kívül készíteni egy galériát, amit több kategóriában lehetne bővíteni és könnyen végig lehetne lapozni képek keresésekor vagy új fotó feltöltése előtt. Itt lehetne az esetlegesen megjelenő, jobb minőségű képekkel cserélni a már meglévő képeket és ezzel is "bővülne" a galléra. Ami még észrevételem lenne, az a képek belinkelése, amely a kép törlésekor, helyének megváltozásakor vagy az adott oldal megszűnésekor odaveszik és így a vele járó információ is. Szerintem az arra érdemes képeket jó volna konkrétan feltölteni és, ha ezt szükségesnek érzitek, a forrást mellékelni.

István

Ui.: A galériában lehetne mellékelni a fotóhoz tartozó információt és azt pár szóban esetleg lehetne megerősíteni, bővíteni, cáfolni, javítani. (pl.: roncskutatás oldala)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Thiky83 2014.03.30. 08:14-kor.

Black Army
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Black Army » 2014.03.30. 08:33

Erre egyedül a portál alkalmas. A felajánlott segítség miatt szavadon foglak. Word Press alapismeretekre szükség van a munkához.

Vadász
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vadász » 2014.03.30. 08:41

Ezt nem csak a történelmi képekkel érdemes megcsinálni, hanem a kész makettekkel is.
Kép

Black Army
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Black Army » 2014.03.30. 10:22

Pista!

Erre se emberunk, se energiank. Oriasi munka lenne, amiben az alkotoknak is reszt kellene vennie summazott szovegek irasaval.

Thiky83

Hozzászólás Szerző: Thiky83 » 2014.03.31. 01:22

Üdv!
Nem tudom, hogy mik a lehetőségek ezen az oldalon, de ha lenne rá lehetőség, a fotókat indexelni kéne több szempont alapján (pl.: téma, típus, időpont, helyszín,...), így azokra kattintva lehetne könnyebben szűrni és a rendszerezés is talán egyszerűbb volna, meg ha időigényesebb is az elején.
??

vlevi

Hozzászólás Szerző: vlevi » 2014.03.31. 02:33

Lehet, hhy hulyeseget beszelek, de a kepek kozotti duplikaciok megtalalasara szerintem a dupdetector nevu ingyenes progi a legjobb. Persze ehhez elobb ki kell nyerni az adatbazisbol a kepeket, es az osszehasnlitas vegen torolni a duplikaciokat, es a hivatkozasokat egyesevel lecserelni. Szerintem ez utobbi a lenagyobb munka, nem a felesleges kepek megtalalasa.
Kép

Thiky83

Hozzászólás Szerző: Thiky83 » 2014.03.31. 09:34

vlevi link írta: Lehet, hhy hulyeseget beszelek, de a kepek kozotti duplikaciok megtalalasara szerintem a dupdetector nevu ingyenes progi a legjobb. Persze ehhez elobb ki kell nyerni az adatbazisbol a kepeket, es az osszehasnlitas vegen torolni a duplikaciokat, es a hivatkozasokat egyesevel lecserelni. Szerintem ez utobbi a lenagyobb munka, nem a felesleges kepek megtalalasa.
Az ilyen progik csak az azonosságot találják meg (méret, név, ...), de mikor van két azonos témájú kép, amelyből az egyik kisebb és elmosottabb, mint a másik, ott nem tesz különbséget. Megtartja mindkettőt. Illetve mikor felbontás vagy élesség különbségek vannak, ott kellenek az éles szemek és a tapasztalat. ;)

vlevi

Hozzászólás Szerző: vlevi » 2014.04.01. 10:23

Pont a dupdetektor az, ami a kepek tartalmat hasonlitja ossze, es a parametrben megadott %-os elteresen belul levo kepeket egyformanak jelzi. Pl eltero meretben letoltott, de ugyanazt, vagy par fokos szogelteresselmkeszult kepeket egyformanak minositi. Eppen emiatt repulonapok kepeit szortirozni alkalmatlan, mert szerinte mindegyik kep kozepen ugyanaz a szurke paca van :-)
Kép

Thiky83

Hozzászólás Szerző: Thiky83 » 2014.04.02. 01:12

vlevi link írta: Pont a dupdetektor az, ami a kepek tartalmat hasonlitja ossze, es a parametrben megadott %-os elteresen belul levo kepeket egyformanak jelzi. Pl eltero meretben letoltott, de ugyanazt, vagy par fokos szogelteresselmkeszult kepeket egyformanak minositi. Eppen emiatt repulonapok kepeit szortirozni alkalmatlan, mert szerinte mindegyik kep kozepen ugyanaz a szurke paca van :-)
Ne haragudj, erről a programról még konkrétan nem halottam és általánosságból "beszéltem". A jó pap is holtáig... ;) Megnézem magamnak, hátha tudom vagy esetleg tudjuk használni. Köszi az ajánlást!

Válasz küldése

Vissza: “Háttér - A Magyar Királyi Honvédség a második világháborúban”