Átvett, rendszeresített eszközök a M.Kir.Honv.-ben

Itt foglalkozunk a Magyar Királyi Honvédség járműveivel és azokkal a hadszínterekkel, ahol magyarok jártak

Moderator: Rumcajsz

MartyMilitary

Re:Átvett, rendszeresített eszközök a M.Kir.Honv.-ben

Post by MartyMilitary »

Köszönöm a válaszokat! Egy kicsit lehet félreérthető voltam, amikor arra gondoltam, hogy színesben, azt egy az egyben a képre értettem. :D Sajnos idő hiányában már nem makettezem, ettől függetlenül nap mint nap olvasom a fórumot és egyéb társ oldalakat a témában, mert itt profiktól tanulhat az ember. Én is szürkére tippeltem már az elejétől, és én sem tudom megindokolni hogy miért. :D Hát itt a kép színesben, ha nagyon mellé ment valami akkor nyugodtam oltsátok! :D
Attachments
Sd.Kfz. 251 - fortepan_72259.jpg

rrobbie

Post by rrobbie »

ez király! :)

Emerick

Post by Emerick »

1000%, hogy német szürke volt a 251-es! A teljes 30. harckocsi ezred állománya szürke volt, olyannyira, hogy az eredetileg szürke Pz IV-esekhez és T-38-asokhoz lett igazítva az ezreddel elvonult Toldik festése is. Sok-sok indok miatt a szürke járműveket szürkére kellett javítani. Csakis nagyjavítás, vagy gyári újjáépítés alatt festhették magyar tereptarkára az egyes eszközöket.

I.
Rändajad.

kedvenc jelenetem 2:31 és 2:39 között:
http://www.youtube.com/watch?v=twlEpZSMC-w

somogyi lászló

RE: Átvett, rendszeresített eszközök a M.Kir.Honv.-ben

Post by somogyi lászló »

SZerintetek,  csak látogatás a fegyvertársnál ?
Last edited by somogyi lászló on 2015.03.19. 19:13, edited 1 time in total.
Nudíte se? Kupte si medvídka mývala!

Elnar

Post by Elnar »

somogyi lászló wrote: SZerintetek,  csak látogatás a fegyvertársnál ?
Nem tudom kivenni hogy a fölsőrész nélküli katonák németek, vagy magyarok-e. Én a látogatós képeken mindig úgy láttam, hogy a jármű személyzete is ott van, itt viszont felismerni csak magyarokat tudtam. A Notek és a Zimmerit viszont inkább a németet támasztaná alá.

barnaky

Post by barnaky »

Öööööö, izé.... ezek nem tűnnek rohamtüzéreknek, inkább mezei gyalogbakáknak - van itt valaki, aki ruhaszakért?

Egyébként a Notek-lámpa és a zimmerit miért támasztja alá inkább a németeket? Amit én eddig magyar StuGokról fényképet láttam, azon mind zimmeritezve voltak a kocsik, és olyan is van köztük, amelyiken Notek van...
Gambling man rolls the dice, working man pays the bills
It's still fat and easy up on bankers hill
Up on bankers hill the party's going strong
Down here below we're shackled and drawn
Image

Elnar

Post by Elnar »

barnaky wrote: Öööööö, izé.... ezek nem tűnnek rohamtüzéreknek, inkább mezei gyalogbakáknak - van itt valaki, aki ruhaszakért?

Egyébként a Notek-lámpa és a zimmerit miért támasztja alá inkább a németeket? Amit én eddig magyar StuGokról fényképet láttam, azon mind zimmeritezve voltak a kocsik, és olyan is van köztük, amelyiken Notek van...
Húúú ezt de benéztem. Panzer IV hosszúcsövűnek láttam...

Emerick

Post by Emerick »

Sziasztok!

Tekintsük meg a teljes képet! Ott figyel a magyar (olvashatatlan) rendszámos parancsnoki Ford Sedan! ;) Az alakulatra inkább nem merek utalni. Elbizonytalanodtam abban is, hogy magyar Stug, mert a kép testvérén több Stug is van és a hátoldalán német szöveg van...

I.
Last edited by Emerick on 2015.03.20. 08:19, edited 1 time in total.
Rändajad.

kedvenc jelenetem 2:31 és 2:39 között:
http://www.youtube.com/watch?v=twlEpZSMC-w

Számvéber Norbert

Post by Számvéber Norbert »

Emerick wrote: Sziasztok!

Tekintsük meg a teljes képet! Ott figyel a magyar (olvashatatlan) rendszámos parancsnoki Ford Sedan! ;) Az alakulatra inkább nem merek utalni. Elbizonytalanodtam abban is, hogy magyar Stug, mert a kép testvérén több Stug is van és a hátoldalán német szöveg van...

I.
A kép testvérét be tudnád linkelni? Köszi! A látottak alapján szerintem ez Galícia lehet. Ha a StuG. III magyar, akkor csak 3. hk. e.-beli lehet. Viszont nekem a félmeztelen katonák németeknek tűnnek.

Üdv

Post Reply

Return to “Háttér - A Magyar Királyi Honvédség a második világháborúban”