Újabb magyarországi fotók webről

Itt foglalkozunk a Magyar Királyi Honvédség járműveivel és azokkal a hadszínterekkel, ahol magyarok jártak

Moderator: Rumcajsz

somogyi lászló

RE: Újabb magyarországi fotók webről

Post by somogyi lászló »

A foltos nadrágos kép hátulja .

A vasút épitökröl, meg a háború utánni vasúti közlekedés helyreállitásárol úgy emlékszem a közlekedési múzeum lönyvtárában láttam emlék albumot vagy könyvet,amiben pöttyöss foltos ruhákban dolgoztak.Túzszerészek is voltak benne szintén tiritaraka anzugban.
A HŐR.-nél meg Adyligeten  csapatmúzeum a raktárban ládákban voltak olyan zsáner képek amik a 45- 49 között készültek amin sok-sok püttyös , foltos , szikla mintás sátorlap volt, meg magyartarka ruházat.SZerintem az a is háborús maradék volt,  csak már nem volt idő kiosztani.
De (AKKOR MÉG)nem volt érdekes lévén 45 után készült képek.
Attachments
foltos nadrág4.jpg
Nudíte se? Kupte si medvídka mývala!

Számvéber Norbert

Post by Számvéber Norbert »

somogyi lászló wrote: A foltos nadrágos kép hátulja .

A vasút épitökröl, meg a háború utánni vasúti közlekedés helyreállitásárol úgy emlékszem a közlekedési múzeum lönyvtárában láttam emlék albumot vagy könyvet,amiben pöttyöss foltos ruhákban dolgoztak.Túzszerészek is voltak benne szintén tiritaraka anzugban.
A HŐR.-nél meg Adyligeten  csapatmúzeum a raktárban ládákban voltak olyan zsáner képek amik a 45- 49 között készültek amin sok-sok püttyös , foltos , szikla mintás sátorlap volt, meg magyartarka ruházat.SZerintem az a is háborús maradék volt,  csak már nem volt idő kiosztani.
De (AKKOR MÉG)nem volt érdekes lévén 45 után készült képek.
A magyar 1. vasútépítő hadosztály állománya nem eshetett hadifogságba, mert a szovjet arcvonal mögött dolgoztak. Akkor ez a katona német vonalról kapott/szerzett ilyen gúnyát.

barnaky

Post by barnaky »

Forintos wrote:
barnaky wrote: Biztos, hogy ez a kép szerepel a könyvben? Nekem más rémlik (egy Sd.Kfz. 222)
Az is látható, de az nyári kép, talán Debrecen környéki...
Kálmán
Köszönöm!

Nem voltam benne biztos, mert vagy 5 övé láttam utoljára a könyvet... :-)
Gambling man rolls the dice, working man pays the bills
It's still fat and easy up on bankers hill
Up on bankers hill the party's going strong
Down here below we're shackled and drawn
Image

romsitsa

Re: Újabb magyarországi fotók webről

Post by romsitsa »

Sziasztok,

a Darabanth oldalán fut éppen a lenti kép. Az egy dolog, hogy a löveg mintázata nem a hagyományos arányokat követi, de figyeljétek meg alaposan a Bofors lőszerfélkocsiját.

Még első világháborús technikán sem láttam ilyen mintát.

Image

Üdv

Á

Sokolka

Post by Sokolka »

cseh minta, a kína/iráni exportra küldött gépeken keresd!

Nem tudom hogy kerülhetett a kocsira???

somogyi lászló

Post by somogyi lászló »

Miért , a 80mm boforsokat exportáltuk?
De mondjuk, ez az I.VH "harlekin "éleskonturos festés érdekes még akkor is ha a maradék lgv.cuccokat eléggé összevissza festették,lásd szikla mintás rábák meg foltos fiat xv ter-rek.
ui.ezeknek is szürke a csöve.

Emerick

Post by Emerick »

A sapkákból látszik, hogy masszívan 1930-as évek első fele előtt készült képek. A Folyamőr légvédelmi tüzérosztály egy lövegéről lehet szó.

romsitsa

Post by romsitsa »

Érdekes, mert a színek szerintem egyeznek a löveg színével csak feketével? megbontották a mintát. Exportra tudtommal a 40-es Boforsokat gyártottuk, a cseheknek meg nem is volt 80-as Boforsuk.

Imre a sapkákon mit kell nézni? Úgy tudtam csak a szalag felirata változott 1938-ban.

Üdv

Á

somogyi lászló

Post by somogyi lászló »

az ebben asorozatban lévő képek eggyikére az van irva, Algyő.
Attachments
FD.jpg
FD.jpg (81.05 KiB) Viewed 797 times

Sokolka

Post by Sokolka »

Őőő :blush: simán tévedhetek, de úgy hittem ezek átalakított skoda limberek. Arról mit lehet tudni, hogy a kocsik hol készültek? (azt látom, hogy nem a svéd szabvány kocsik...)

Átnyálaztam minden jegyzetemet, de semi konkrét nincs az eredetükről, illetve, hogy ténylegesen saját gyártmány a szerkezet teljes egésze. Esetleg aki jártasabb a mávag dolgaiban tud valami közelebbit?

Post Reply

Return to “Háttér - A Magyar Királyi Honvédség a második világháborúban”