T-72 ALL

Háttértörténet, kérdések és válaszok a nem német páncélosokról és gumikerekes járművekről.

Moderator: Rumcajsz

barnaky

Re:T-72 ALL

Post by barnaky »

Nem áll szándékomban politizálni, a tankosokat meg végképp nem bántanám, csak arra akartam kilyukadni, hogy ha emlékezetem nem csal, akkor pl. '86-ban (akkor?) a harckocsiknál sokkal inkább a feladatra megfelelőbb technikák mentettek vidéken... nem kellett ripsz-ropsz nem ilyesmire kitalált eszközöket ad hoc jelleggel előrángatni...  :(
Gambling man rolls the dice, working man pays the bills
It's still fat and easy up on bankers hill
Up on bankers hill the party's going strong
Down here below we're shackled and drawn
Image

Veteranus

Post by Veteranus »

Elismerem, tényleg egy kicsit erős volt.
Természetesen nem akartam becsmérelni a honvédeket, gondoltam hogy hasonló megfontolásból és az azonnali ugrás miatt idő hiányában.(ezt már nem magyarázom ki) Az ítélet idő tényleg hirtelen jött, nekem fél órát kellett ásnom, mire kiszabadultam az autóval.
Last edited by Veteranus on 2013.03.15. 20:41, edited 1 time in total.

Veteranus

Post by Veteranus »

Esetleg ez az aknafordító még segíthet is az útról leforgatni némi havat, bár nem tudom mi marad a hóból, ha egy ilyen harckocsi átmegy rajta.  Gondolom ehhez a harcjárműhöz vannak kifejezetten erre a célra szolgáló kiegészítők is.

PanzerMatyi

Post by PanzerMatyi »

Szia Veteranus!

Semmi gond! ;)

A T-72 nem viseli el a tolólapot (nincs is hozzá!), illetve a KMT-6-os sem a kedvence... ;) (minden harckocsitípusnak megvan a maga sinus futása, s a Kecske igen billegő fajta ;) ) azaz a T-72 pont az a harcjármű, ami ilyen helyzetben a vontatásra/mentésre alkalmas leginkább.
TANKOK! matyi
ΘΑΝΟΝΤΕΣ ΜΟΝΟΙ ΤΟ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ ΤΕΛΟΣ ΕΟΡΑΚΑΣΙ - Csak a holtak látják a háború végét.
https://www.facebook.com/t72org

Veteranus

Post by Veteranus »

Igaz, hogy nincs rajta torony, meg csúszkál is a hátulja, de erre a tankra került egy hóeke.

Pet

Post by Pet »

von barnaky link wrote: Nem áll szándékomban politizálni, a tankosokat meg végképp nem bántanám, csak arra akartam kilyukadni, hogy ha emlékezetem nem csal, akkor pl. '86-ban (akkor?) a harckocsiknál sokkal inkább a feladatra megfelelőbb technikák mentettek vidéken... nem kellett ripsz-ropsz nem ilyesmire kitalált eszközöket ad hoc jelleggel előrángatni...  :(
Azért drága Bakter Úr, nem ilyen gömbölyű a dolog. 1987 január 10-én több napos, országos havazás kezdődött, az ég 16-án tisztult ki, a hó akkorra állt el teljesen. Mindezt viharos szél, és rendkívüli hideg kísérte. Emlékszem, 10-én este, mire az 1-es villamos megállójából a 3-400 méterre lévő kapunkba értem, lefagytak a füleim. Egy pasas kijött az egyik lépcsőházból, síléceket vett fel, és elhúzott... A mostani helyzet nem teljesen ugyan az. A havazás csütörtök este kezdődött, egy-másfél nap alatt esett le nagy mennyiség viharos széllel kísérve. 1987-ben az M1 autópálya, ha jól emlékszem, Tatabányáig készült el, most az országhatárig. Az M7-es autópálya akkor az Észak-Balatoni elágazásig ért, kb. 95 km, most az országhatárig. Az M3 talán Hatvanig, az M6-ról még szó nem volt. Az említett utak forgalma meg sem közelítette a mostanit. Az M7-en, ha mostanában jársz, szinte csak ukrán, román, olasz (benne románok) rendszámú autókat látsz, igen nagy a tranzitforgalom. Ez akkoriban nem volt. Ráadásul az eseményeket nem tíz, hanem csak kettő TV-csatornán lehetett követni, a bulvár elemek teljes mellőzésével. Persze volt még az Esti Hírlap...
Hogy milyen eszközökre volt akkor szükség, azt az alábbi képeken lehet megnézni. Kedvencem a jó öreg Zil-157 hómaró.
Attachments
2657324_d11bf4850b313d9d775db27feee20f38_wm.jpg
2651278_a882646e6a39c3bc89a4cdba546fc1fb_l.jpg
2651280_3130c2f9359e0f43f72e736c97c071c1_l.jpg
Sziasztok!
P. 
(Hová a fr@ncba tűnt az avatárom ?! )

barnaky

Post by barnaky »

Kedves Kollega!

Nem fogta mondandóm lényegét! Arra akartam kilukadni, hogy akkor legalább még technika terén jobban álltunk. Ahogy az az Ön képein is látszik... mostanság a Honvédség teljes felszerelését kell bevetni (sarkosan fogalmazva: mindhárom tankot). A maradékot "elenyészték" az elmúlt húsz évben.
Gambling man rolls the dice, working man pays the bills
It's still fat and easy up on bankers hill
Up on bankers hill the party's going strong
Down here below we're shackled and drawn
Image

Pet

Post by Pet »

Ez "tényálladék". ;D
Sziasztok!
P. 
(Hová a fr@ncba tűnt az avatárom ?! )

PanzerMatyi

Post by PanzerMatyi »

Sziasztok!

A fenti dolog pontosítása végett egy apró adalék: Tatáról 6 db T-72 és 1 db VT-72 futott ki a bajban lévők megsegítésére! Tisztelet a kez.szem-eknek és a közreműködőknek érte!

Azt pedig valljuk  meg, hogy a BMP-1 kórházba szállításban történő segítsége - ami csodás propagandafotó,  de történetesen IGAZ(!) - egy teljesen más dimenzió. Idén a mentőautót magát vitte el a PTSz-M ;) azaz a lényeg, hogy  az EMBER helytállása változatlan maradt!!!
TANKOK! matyi
ΘΑΝΟΝΤΕΣ ΜΟΝΟΙ ΤΟ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ ΤΕΛΟΣ ΕΟΡΑΚΑΣΙ - Csak a holtak látják a háború végét.
https://www.facebook.com/t72org

quartz

Post by quartz »

Matyi"bácsi" ;)

Fel akartam tenni az idevonatlozó kérdést(billegés),de már meg is válaszoltad :D Köszönöm!!!
  "Hintakecske"  ;) :D
Üdv:Imre Misi

Post Reply

Return to “Háttér – Egyéb”