Hawker Typhoon 1/48 Hasegawa

Építés alatt álló makettek fóruma
grabmaster

Re:Hawker Typhoon 1/48 Hasegawa

Post by grabmaster »

Micromesh:

Nekem kétféle van:

- Az Alclad féle 3600-12000-es szett, kb. 5x15 cm-es lapokat tartalmaz (nem vitték túlzásba). Egy tavaszi akció során vettem itt: http://www.megamakett.hu/product_info.php?
cPath=90_116&products_id=2420
- Mr Hobby 6000-8000-es készlet, mely 1-1 kb. 10x20 cm-es lapból áll. Ezt talán Szűcs Lacitól a legegyszerűbb beszerezni, börzéken.

Az Alclad-ot próbáltam ki már, alapozó, festék és lakk polírozására, teszt maketten. Szerintem az éles építéseken is fogom használni ezt a technikát.

Világítás:

nekem is folyamatos gondot okozott, mivel csak éjszaka tudok makettezni (2,5 éves művésznő miatt :) ). Próbáltam sokmindent (normál, halogén, spirál fénycső). Pont a héten vettem 5500k-s daylight spirál fotó fénycsöveket. 36W-os, 2100 lumen, fotózásra is akarom használni. Eddig (2 napja van meg) tetszik, 2 db-ot használok. A nagy fényerő mellett is elfogatható a hőkibocsátása. Itt vettem: http://www.photoking.hu/termekek/hideg-feny-5500k/

Tóth Gábor

Post by Tóth Gábor »

Jók az izzók. Hogyan helyezted el a 2-t?
Nekem a hagyományos állítható pozíciójú lámpám van. Még csináltatnom/keresnem kell hozzá olyan rögzítőt, amivel az íróasztal vagy a fal összefurkálása nélkül el tudom helyezni. Sajna nem lehet fix kivitel, mivel az asztal a nappaliban van, nem külön szobában.

tubaboy

Post by tubaboy »

Sziasztok,

"tökéletes" fény keresésében én is futottam jó pár kört, szinte minden létező fényforrást teszteltem. Számomra a minden kompromisszumtól mentes legjobb megoldás egyértelműen egy 1200mmx300mm méretű LED panel használata. Fényerő és világítási élmény tökéletes, nem termel hőt, nem zavarja a szemet, 54W fogyasztás mellett fényerőben kivált 3 db 58W-s fénycsövet (melyek hőtermelése ilyen közel az archoz és a féltett maketthez veszélyes kategória). Asztalra összecsukható állványon teljes hosszában és szélességében megvilágítja munkafelületet. 

grabmaster

Post by grabmaster »

@Tóth Gábor: Két ilyen IKEA lámpát használok: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/60370183/

@tubaboy: megtennéd, hogy lefotózod a a LED paneledet.

Megkezdtük ennek a topicnak a szétoffolását is :)

richard.kiss

Post by richard.kiss »

megjegyzem, nekem semmi gondom nincs se a műhely világítással, se a szememmel.

a gunze félfényes felülete miatt nem látom rendesen a foltok alakját és méretét, akár világosítom, akár sötétítem az alapszíneket. és mindig csak a végső fényesség beállításakor derül ki, hogy túlzásba vittem vagy pont ellenkezőleg, harmatgyengén alkalmaztam a színmodulációt

ezen igazából se a sok fény, se a nap színhőmérsékletű izzó, se a nappali szórt fény nem segít - legalábbis nekem.

és emlékezzetek Vadász Pisti P-47-es cikkében a megvilágítással kapcsolatban írtakra. lehet hogy otthon kialakítasz egy remek fénybeállítást, de amikor egy annál sokkal rosszabbul megvilágított rendezvényre elviszed, semmit se fog mutatni a munkád és magad is meglepődsz.

saját tapasztalatom szerint 500km sugarú körben nincs olyan makettrendezvény, ahol normális világítás lenne.

Tóth Gábor

Post by Tóth Gábor »

Igazad van, a cikk nekem is eszembe jutott a téma kapcsán. Azonban valami - legalább köztes - megoldás kell. Ha rossz a világítás képtelen vagyok jól eltalálni az arányokat, festéket keverni pedig lehetetlen a számomra.
Ettől haladok egyébként annyira lassan. Egyszerűen csak hétvégén napközben van esélyem arra, hogy ilyesmivel foglalkozzak, csak hát akkor meg jönnek az otthoni dolgok.
Úgy látom csak "berakaesz" dolgozik napközben, ráadásul a (saját) munkahelyén. Na ezért tudok irígy lenni rá! :D

Tóth Gábor

Post by Tóth Gábor »

Ja igen. És azért érdekel ez a hideg megvilágítás, mert ennél látom a legkisebnek az általad is említett hatást, ha más fényviszonyokban nézzük a makettet.

Vadász

Post by Vadász »

Richard (KP Models) link wrote: saját tapasztalatom szerint 500km sugarú körben nincs olyan makettrendezvény, ahol normális világítás lenne.
Azért ezzel nem értek egyet.

Móvárnak szenzációs a világítása, bár némi égőpótlás és üvegtisztítás ráférne már.

És érdemes figyelni a pápai rendezvény helyszínére is, mert az is nagyon jó.
Image

Roland (Bf-109)

Post by Roland (Bf-109) »

Richard (KP Models) link wrote: lehet hogy otthon kialakítasz egy remek fénybeállítást, de amikor egy annál sokkal rosszabbul megvilágított rendezvényre elviszed, semmit se fog mutatni a munkád és magad is meglepődsz.
...ez nagyon igaz.
ImageImage

richard.kiss

Post by richard.kiss »

felkerültek a jelzések is, most aztán szép színes lett.

Xtradecal matricán nem üt át a fekete-fehér csíkozás :)

Image

Image

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Repülő”