Sepecat Jaguar 1:48 Airfix

Építés alatt álló makettek fóruma
Post Reply
berakaroly

Sepecat Jaguar 1:48 Airfix

Post by berakaroly »

Miután megtaláltam a Trumpeter készülő makettjének a bemutatóját:

http://s362974870.onlinehome.us/forums/ ... 96461&st=0

meg is hoztam a döntést, hogy a magam két Airfixét, csak gyors építésre tartom alkalmasnak. Ez alatt azt értem, hogy amit most elkezdek megkapja a Neomega kabint (ha már megvettem), igyekszem tisztességessé varázsolni a felszínt (ugyanis tragédia) és egy jó festéssel amolyan "az alapról nem emeljük fel" típusú mutatós gépet csinálok. Óriási munka lenne, ha egy tényleg jó makettek akarnék kihozni belőle és minden bizonnyal idegösszeomlást kapnék, ha a sok kínlódás után meg kijön a trumpi verziója...

Nekifogok először az összes nagy elem alapos átcsiszolásának és jönnek a fotók...addig néhány kép, hogy az enyém milyen NEM lesz:
Attachments
DSC_6931.jpg
DSC_6921.jpg
DSC_6913.jpg
DSC_6892.jpg

berakaroly

Re:Sepecat Jaguar 1:48 Airfix

Post by berakaroly »

Addig is egy nem mindennapi walkaround az ínyenceknek:

http://sepecat.info/coppermine/displayi ... play_media

Kferro

Post by Kferro »

Ez a Trumpi Jaguar eszméletlenül gyönyörű!  :o

berakaroly

Post by berakaroly »

Közben haladtam. Átcsiszoltam a fődarabokat, megcsináltam néhány furatot, szegecseltem a farokrész fémborítását és megfogadva notarius tanácsát, megküzdöttem a befalazott kerékaknával. Eredetileg hagyni akartam a fenébe, de a referencia fotókat nézegetve valahogy kedvem lett hozzá. Viszont én úgy döntöttem, hogy kivágom az ajtókat is, mert szerintem így kényelmesebben lehet majd építeni...kicsit tökölős volt, tekintve, hogy a kieső darabokat is épségben kellett tartani.
Attachments
IMG_4761.JPG
IMG_4760.JPG
IMG_4759.JPG

Tóth Gábor

Post by Tóth Gábor »

ennek a szutyoknak még felcsiszolva is szörnyűek a lövészárkai, anno csodáltam Notariust, ahogy megcsinálta az övét... Inkább karcolok át egy monogramot, mint ez...
kitartást hozzá

berakaroly

Post by berakaroly »

Igaz, a panelvonalak (is) tragikusak...de az átkarcolást biztosan nem vállalom be. Csak annyi ötletem van, hogy lájtosabban fogom befolyatni, hogy ne virítsanak annyira...

notarius

Post by notarius »

Tóth Gábor link wrote: ennek a szutyoknak még felcsiszolva is szörnyűek a lövészárkai, anno csodáltam Notariust, ahogy megcsinálta az övét... Inkább karcolok át egy monogramot, mint ez...
kitartást hozzá
A Monogram nem csinál Jaguart. :)
És ez még mindig jobb, mint az esci.

vacsa

Post by vacsa »

Még egy gyors építés. Alig várom a végét.  :D

notarius

Post by notarius »

berakaroly link wrote: Közben haladtam. Átcsiszoltam a fődarabokat, megcsináltam néhány furatot, szegecseltem a farokrész fémborítását és megfogadva notarius tanácsát, megküzdöttem a befalazott kerékaknával. Eredetileg hagyni akartam a fenébe, de a referencia fotókat nézegetve valahogy kedvem lett hozzá. Viszont én úgy döntöttem, hogy kivágom az ajtókat is, mert szerintem így kényelmesebben lehet majd építeni...kicsit tökölős volt, tekintve, hogy a kieső darabokat is épségben kellett tartani.
Jaja, így könnyebb: én egy későbbi fázisban döntöttem el, hogy szörnyű, ha nincs kivágva. :(
A 32-es valóban sokkal jobb lehet, de egyrészt arra várni kell, másrészt az a méretarány kívánja a további részletezést, hiába szép a doboz tartalma. Ugyanígy voltam a 23-assal: elsőre tök jó, leesik az álla az embernek, aztán kiderül mit kell részletezni, és máris 50 ropi körül tartunk. Harmadrész - bár ez csak az én gondom - a gyerekvédett vitrinem nem szereti az ekkora madarakat.

notarius

Post by notarius »

A beömlők pompázsgátló lemezeit ne felejtsd el kivágni, és síkban visszaragasztani, mert ahogy a készletben van, úgy csak a járó hajtóműnél lehet.

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Repülő”