Bell P-39Q Airacobra - Academy -1/72

Építés alatt álló makettek fóruma
grabmaster

Bell P-39Q Airacobra - Academy -1/72

Hozzászólás Szerző: grabmaster »

Sziasztok!

Ezt az makettet még augusztusban kezdtem, feleségem és lányom éppen Balatonon nyaraltak (én meg melóztam  > :( ) ), így volt pár szabad estém. A gyors építés reményében kezdtem bele...

A remény hal meg utoljára, de jelentem a dobozát  már kinyitottam :) . Viccet félretéve, kicsit lassabban haladok, mint terveztem.

Gondolom a készletet nem kell bemutatni, elég sokaknak megvan. Az Eduard Zoom maratás is megvolt hozzá. Minimális feljavítást terveztem, bíztam a maratás használhatóságában.
Csatolmányok
P1010073.JPG
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára grabmaster 2012.12.26. 13:55-kor.
ssanyi

Re:Bell P-39Q Airacobra - Academy -1/72

Hozzászólás Szerző: ssanyi »

Üdv!

A kabintető és az ajtó illeszkedésére figyelj majd, én is most készítettem egyet és el is baxtam ezt a részét.
Hajrá!
Sisák Sándor
makettező kisinas és banán importőr
Kép
grabmaster

Az öntőkereten jó benyomást kelt a készlet. Ami rögtön látszik az az első futómű gyenge kialakítása, gondolok itt a szárra öntött kerékre, valamint az akna teljes hiánya. Az Eduard maratás miatt nyitott pilótafülkével építem a gépet. Sajnos valamiért a bal oldali ajtó van nyitva a maketten, tudomásom szerint a pilóták inkább a jobb oldalit használták ki-be mászásra.

Mindkét rész kis feljavításra szorul. A futóakna félig kamú, az élethű kialakításhoz a futószár rögzítését is át kellett volna alakítani, de arra nem vállalkoztam.

A makett tagadhatatlanul leggyengébb részei az átlátszó alkatrészek. Homályosak, gyengén illeszkednek, ráadásul a méretük is rossz. Maga az alkatrészbontás is elég szerencsétlen. Mivel a kabinba oldalról lehet belátni, a belső illeszkedési vonalaknak sem szabad látszania. Első lépésként lecsiszoltam az eredeti (teljesen hibás) részleteket a job oldali törzsfélről, majd egy sablon segítségével bekarcoltam az ajtó hiányzó vonalát. Ahhoz, hogy az ablak jól illeszkedjen, elvékonyítottam a fülke falát.

A kabintetőt belült is lemaszkoltam, képeken a félkész állapotot látjátok, majd pedig (ötletem jobb megoldásra nem lévén) felragasztottam a jobb törzsfére. Említettem a rossz illeszkedést, 0,25 mm toldást kell beépítenem, hogy nem legyen rés fejpáncélnál lévő törzskeretnél. Sok órányi tömítés, csiszolás és polírozás kövezkezett.
Csatolmányok
P1010097.JPG
P1010096.JPG
P1010085.JPG
P1010083.JPG
P1010080.JPG
grabmaster

Elkészítettem a Q verzióra jellemző törzsgéppuska lángrejtő csöveket, melyet kúposra esztergált injekciós tűből alakítottam ki. Készítettem egy új pilótaülést és a maratott műszerfalhoz is kellett egy új alap, a géppuska závárzattal együtt. Kifúrtam a hűtőlevegő beömlőket is a szárnyak tövében.
Csatolmányok
P1010095.JPG
P1010092.JPG
P1010090.JPG
grabmaster

Sanyi, tegyél fel képeket a madaradról, kiváncsi vagyok rá.

Időközben megcsináltam a magassági trimm kerekét, ami az ülés bal oldalán van.
Csatolmányok
PC270003.JPG
Zoltan

Hozzászólás Szerző: Zoltan »

Hűű. Ez durva lessz..  Viszont ha ennyire profin szabnám a sztirolt ,mint te, tuti nemcsak az orrfutóaknát építeném újra..
Üdv.: Sármány Zoltán

Kép
berakaroly

Hozzászólás Szerző: berakaroly »

hoppá, hoppá!
Figyelek :D :D :D
ssanyi

Hozzászólás Szerző: ssanyi »

grabmaster link írta: Sanyi, tegyél fel képeket a madaradról, kiváncsi vagyok rá.

Időközben megcsináltam a magassági trimm kerekét, ami az ülés bal oldalán van.
Ezek után?! ;D Én nem javítottam ennyire fel.
Képet sajna nem tudok felrakni (elég homályosak amelyek most a gépen vannak) mert a gép a "nagy falu" mellett  én pedig Szegeden.
Csak így tovább, nagyon tetszik!
Sisák Sándor
makettező kisinas és banán importőr
Kép
grabmaster

@Zoli: Nem cél, hogy durva legyen, csak szeretném befejezni (még az életben). Nem akarom, hogy Hurricane sorsára jusson.

@Karesz: szerencsére inkább a P-51-re figyelsz, ami eszetlen jól néz ki.

@Sanyi: Kár, de ha mégis összejön pár használható fotó, akkor tedd fel.

Kicsit dolgoztam a kabinon és a mivel szabad szemmel nem sokat látok belőle, csináltam fotó a majdnem kész trimm konzolról. Makróval jobban látom a hibákat. Az ülés, hátfal, padló még nincs összeragasztva.

Folyt. köv.
Csatolmányok
P1010012.JPG
berakaroly

Hozzászólás Szerző: berakaroly »

Nagyon szép lesz ez a belső tér...a gép saját panelvonalai egészen durvának tűnnek a finom sztirolmunka mellett...
Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Repülő”