MiG-21SzMT,Eduard 1/48,Az út vége...azóta újratöltve!

Építés alatt álló makettek fóruma
Zöldág Pisti
Kapcsolat:

MiG-21SzMT,Eduard 1/48,Az út vége...azóta újratöltve!

Hozzászólás Szerző: Zöldág Pisti »

Sziasztok!

Hosszú hónapok után,számtalan illesztési és méret probléma után  pontot tettem az építés végére.Biztosan velem van a baj,nem sikerült felnőni ehhez a gigászian tökéletes maketthez meg hát ami nem fáj nem művészet meg hasonló bölcsességek de elegem lett az Eduard makettből.A feljavításnak szánt gyanták nem férnek a helyükre csak ha farigcsálom,hibás gyanta kabint kaptam occóért és hát bizony a szárnyakban is jelentkezett egy felfelé hajlás amit a sok ragasztónak tulajdonítottam de egy másik készletnél csak maszkolóval összeállítva is ez a helyzet.A szélvédő csak erőszakolva megy a helyére de az alatta lévő gyanta alkatrészt erősen csonkolni kell,hogy az üvegtől elférjen.
Egyszer már kivágtam a kukába a törzset.Másodszorra is nekiláttam az MF készletből kölcsönzött alkatrészekkel de bizony az eredeti kabin alkatrészek az előre festett maratásokkal csonkolás után is szétfeszítik a törzset ezáltal sztirollal(!) kellet pótolnom majd tömítenem,csiszolnom persze akkor ugranak a panelvonalak.
Én elismerem ha én vagyok a béna de ezek ellenére részemről bekaphatja a könyökömet az Eduard a fos High-Tech makettjeivel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kép
Érdekes,hogy anno a sokat szidott,lenézett Academy készletet örömmel építettem meg,maratással és a remek egykori FM Details kabinnal...

UI:Az orvosok szerint van remény a gyógyulásomra. :-\ :-\
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zöldág Pisti 2014.11.24. 08:55-kor.
Üdv:Zépisti

KépKép
liverpool

Re:MiG-21SMT,Eduard 1/48,Az út vége.

Hozzászólás Szerző: liverpool »

Hajjaj, ismerős az érzés..  :( Én is tervezem az MF változatot, de csak weekend kivitelben, és inkább aires cuccokat veszek hozzá. Inkább legyen drágább de nem szórakozok az eduard szemfényvesztéseivel (színes maratás, stb...)
Who the f**k are Man Uniteeed, who the f**k are Man Uniteeed...
Nec timide, nec tumide.
VO101_Papi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: VO101_Papi »

Nem baj Pisti, ennek már mindegy, majd egyet közösen összerakunk!
Nekem még egyikkel sem volt problémám, sem a profi pakkos kivitellel, sem az edu gyantákkal, most készül a harmadik, ezzel sincs eddig gond! 
Nálam a Tamiyák mellett ez is "pattintós" makett!
http://www.pumaszallas.hu/
Kép KépKép
Frankó, Szentiványi, Papi
f2d

Hozzászólás Szerző: f2d »

Szerintem ilyen "kifogottrajtam" makettje majdnem mindenkinek van, aki már pár éve építget ezt azt. És ebben az esetben is be lép a makettező Murphy, mindig az agyon hype-olt über király cuccok szívatnak meg, nem kis pénzért. > :(
Még csinálhatsz belőle egy roncs diot.
KépKép
liverpool

Hozzászólás Szerző: liverpool »

Én is jókat hallottam az edu 21-eseiről, csak az árért kapott extrákkal nem értek egyet. Egy profi pack MF 38 euro, de ezért csak nagyon kevés maratást és szines kabint kapunk, illetve a rakétablokkot (ami kétségtelenül nagyon szép). A színes maratások szerintem nem szépek, raszteresek, nem színhelyesek, az illeszkedésük a mig-29ből kiindulva elég problémás. Ha viszont megveszem 26 euroért a weekend editiont és hozzá az aires fülkéjét 10 euroért, akkor olcsóbban kijövök és azért a gyanta kabinnal sokkal szebb a végeredmény mint a szines maratással. Inkább a gyanta rakétablokk helyett tettek volna bele gyanta kabint. Mert inkább legyen szép a kabin, de csupasz a gép, minthogy kevésbé szép kabin és egy szép rakétablokk. Én főként a 29-esüknél csalódtam nagyot, inkább vettem volna meg az academyt, hozzá az összes airest. Annyival többe nem kerül, mint amennyivel szebb eredményt el lehet így érni. Szóval a 21-esnél már ezt fogom szem előtt tartani. :)
Who the f**k are Man Uniteeed, who the f**k are Man Uniteeed...
Nec timide, nec tumide.
vacsa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: vacsa »

Kár érte  :( , azért valld be ilyenkor jó érzés rá lépni, vagy földhöz vágni. :D
Hickory

Hozzászólás Szerző: Hickory »

Hú,ezt nagyon sajnálom... :-[
Én annó az I-16-al jártam így.Mind a mai napig nem tudom,mi okozta a tojásformára deformálódó keresztmetszetet.
Havril István
zotyi

Hozzászólás Szerző: zotyi »

Szia!

Fogadd együttérzésem! [/size]Baromi bosszantó tud lenni, hogy ennyit belefeccol az ember aztán így végzi a munkája! :(
Egy "What if" kategóriában azért még elmenne, így egy kupacban!  ;D

Üdv, Zoli
tóbor

Hozzászólás Szerző: tóbor »

Bakker nagyon bedurvultál! Ismerősnek ismerős... Anno a hőskorban még mikor minden boltban kapható makettnek örültem vettem egy RWD Czaplát. Valamilyen lengyel gyártó volt (talán Micro). Na, azt a műanyagot nem fogta semmilyen ragasztó. Azért valami taknyolással odáig eljutottam, hogy a törzs összeállt. A futómű sehogyan sem akart megállni, kb a tizedik próbálkozás után két marokkal csavartam ki a gép nyakát és bedobtam a kukába. Akkor fogadtam meg, hogy soha nem építek drótakadályt!
[img"Te Ica bezártam én a Ignist?"[/img]
Kató

Hozzászólás Szerző: Kató »

Szomorúan látom , hogy vége a púposnak . Pedig de kíváncsi voltam rá ...  :(
Az én Edu Spad-om se egyszerű eset . Kissé kiábrándító , hogy a dobozba milyen full-extrásnak tűnnek ezek az Edu dolgok , de az építés hajlamos csecsre ugrasztani az embert . Lélekben veled vagyok ...  :'(
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/
Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Repülő”