Bristol Blenheim Mk.IV Classic Airframes 1:48

Építés alatt álló makettek fóruma
berakaroly

Bristol Blenheim Mk.IV Classic Airframes 1:48

Hozzászólás Szerző: berakaroly »

Hosszú (több mint egy hét) tétlenkedés és tipródás után, mialatt számos lehetséges áldozatot választottam és vetettem el, még mindig nem tudtam eldönteni, hogy tulajdonképpen mit is lenne kedvem építeni...ezért nosztalgikus döntést hoztam és gyermekkorom három bombázójának ( Do-217, Bristol Blenheim, B-25) egyikét választottam. Lényegében kizárásos alapon, mert a Dorniert már megépítettem, a B-25-ből, mivel az egy nagyon szép Acc.Min. makett Italeri dobozban, majd valamikor egy komolyabb építést szeretnék, választottam ezt a gépet. Hangulatában ugyan úgy mint a Dornier esetében a 72-es doboz az, ami megfog (meg is van mindkettő 72-ben is, de azok valószínűleg maradnak kincsnek!), így a 48-as gépből igyekszem kihozni azt a fílinget...
A készlet egyébként egy tipikus short run (minden hibájával), jó sok gyantával (bemutató az alábbi linken). Először kivakarom a főbb alkatrészeket a sorjából, majd gyorsan szegecselek egyet és elkezdem összeerőltetni a fő darabokat...
Nem gondolom, hogy ez a típus túl nagy érdeklődésre tartana számot (nem egy gyakori makett), de azért a fontosabb lépésekről tudósítok majd :D :D :D Nagy melót nem tervezek, de igyekszem kihozni belőle egy tetszetős végeredmény...már csak a nosztalgia kedvéért is :D

http://www.hyperscale.com/2007/reviews/ ... ewse_1.htm
Csatolmányok
airfix-blenheim.jpg
152859-11814.jpg
Tóth Gábor

Re:Bristol Blenheim Mk.IV Classic Airframes 1:48

Hozzászólás Szerző: Tóth Gábor »

"Érdekes megjelenésű" gép ez, igazi kuriózumot választottál! Ha jól értem, itt is inkább a festésre helyezed a hangsúlyt. Döntöttél már melyik lesz a befutó?
berakaroly

Úgy tűnik ez is a szokásos forgatókönyv lesz...vagyis, hogy gyors építés helyett szöszölhetek a géppel. Most hogy eltöltöttem egy-két órát a makett társaságában már látom, hogy nem lesz egy sétagalopp. A nagy alkatrészek összeépítése várhatóan sok tömítéssel jár majd, a kicsiket pedig szó szerint ki kell faragni a sorjából....vagyis klasszikus short run menetrend... Ami viszont meglepő, hogy a készlethez a CMK által gyártott gyanta szett igen részletes, mind a pilótafülke, mind a kerékakna, mind a motorok esetében.... Van ugyan néhány bosszantó öntési hiba és egyenetlen felület, no de azért ne legyünk elégedetlenek... Összességében azt mondhatom, hogy munkás történetnek nézek elébe, de akár a végén egy egészen jó makett is kisülhet belőle...
Mint mondtam az alapvető inspiráció számomra az Airfix doboz grafikája, mely kellemes gyermekkori emlékeket idéz, úgyhogy a festés kizárólag ezen kamóval elképzelhető számomra...
grabmaster

Hozzászólás Szerző: grabmaster »

Újabb merész válalkozás, erőt és kitartást kívánok hozzá!  :D   Ha a szabad Francia kamót fested, akkor majd jelezd, hogy az Azure Blue-hoz milyen festéket (keveréket) használsz. Azzal is kb. akkora kavar van mint a japán színekkel.

http://www.britmodeller.com/forums/inde ... /?hl=azure
VO101_Popeye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: VO101_Popeye »

Juhúú, sivatagi festés! Tessék jól megkoptatni!
berakaroly

Igen, terveim szerint lelakom kicsit...
Jómagam nem hiszem, hogy túl sokat dilemmázok majd azon az azur blue-n...ha tud valaki linkelni egy nagyjából elfogadható mintát (bár Grabmaster már lényegében megtette) kikeverem, oszt hagy menjen a pisztolyba...ha sivatagi úgyis szarrá kell fakítani :D
VO101_Papi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: VO101_Papi »

berakaroly link írta: Igen, terveim szerint lelakom kicsit...
Jómagam nem hiszem, hogy túl sokat dilemmázok majd azon az azur blue-n...ha tud valaki linkelni egy nagyjából elfogadható mintát (bár Grabmaster már lényegében megtette) kikeverem, oszt hagy menjen a pisztolyba...ha sivatagi úgyis szarrá kell fakítani :D
Nekem van otthon :P , érdekes egy szín! Köll minta?
http://www.pumaszallas.hu/
Kép KépKép
Frankó, Szentiványi, Papi
Vadász
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vadász »

VO101_Papi link írta: Nekem van otthon :P , érdekes egy szín! Köll minta?

Gondolod, hogy holnap reggelre odaérsz vele?
Kép
Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) »

Vadász link írta:

Gondolod, hogy holnap reggelre odaérsz vele?
:D :D :D :D
KépKép
Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Repülő”