Magyar MiG 15/15 Bis 1/72 Eduard

Építés alatt álló makettek fóruma
ltom74

Re:Magyar MiG 15/15 Bis 1/72 Eduard

Post by ltom74 »

Hát erre csak a klasszikust tudom mondani, hogy egy nagy hibája van, hogy nem az én vitrinemben lesz  :gondol:

Nagyon tetszik mind a kettő,  :gratula:

Nem adja majd ki az eduard 48-ban is? Ehhhhhhhh ezt látva  kell nekem is egy ilyen csak az ilyen kicsikhez már vakegér vagyok  C:-)

pmheros

Post by pmheros »

Nagyon jól sikerült a Sas !   

(Nekem egy Bis (Hobbyboss) van most építés alatt, és a képeidet elnézve elbizonytalanodtam.  Eddig olyan ismereteim voltak, hogy a taposó felfestése a 13 -as törzskeret vonalánál véget ér a szárnyon, ellenben a tiéden a kilépőélig fut.  Köthető valamihez hogy melyik gépeken melyik formát festették ?)

Üdv.: pmheros

Zoltan

Post by Zoltan »

Látod-látod..Prágában meg rám akartad sózni. Most szegényebb lennél két szép makettel :)
Üdv.: Sármány Zoltán

Image

berakaroly

Post by berakaroly »

Papikám!
Azt hiszem szintet ugrottál a fémek festésében!!! Gratulálok, örülök, hogy végre kipróbáltad és elléptél az "iskolás" módszerektől...hiába, kísérletezés nélkül nincs eredmény! A lakk felfedezéséért pedig külön köszönet!
Aki esetleg nem látná a textúrát, annak két adalék:
1 - fémet fotózni baromi nehéz...nekem még egyszer sem sikerült normálisan visszaadni a valóságot
2 - a textúra akkor jó, ha jóformán csak érzi az ember, de nem látja (ellenkező esetben olyan spanyolos íze lesz a felületnek...ami számomra már átlépi a természetesség határait) Igazi mustra csak akkor lenne lehetséges ha ugyanazon típust látnánk textúrázva és textúra nélkül egymás mellett... Viszont egy idő után a szem szerez annyi gyakorlatot, hogy a textúra nélküli felületet már természetellenesen sterilnek látja...
Cimbora!
nagy gratuláció, a bátorságért pedig elismerés! Ezen tapasztalatok és eredmény birtokában uccu neki a nagyobb kihívásoknak!!!

Corel

Post by Corel »

Roppant inspiráló! Én is fémszínre tervezem majd az enyimet, bár a munkádat elnézve, kicsit elbizonytalanodtam, hogy való ez-e nekem. :D

Meg szerintem ecsettel nem próbálom meg, megvárom az airbrush-t. :D
"... do or do not. There is no try"

Gaba: Janika, ne lőj olyan gyorsan ...
Én: Miért Gaba?
Gaba: Mert nem tudsz ... 

VO101_Papi

Post by VO101_Papi »

pmheros link wrote: Nagyon jól sikerült a Sas !   

(Nekem egy Bis (Hobbyboss) van most építés alatt, és a képeidet elnézve elbizonytalanodtam.  Eddig olyan ismereteim voltak, hogy a taposó felfestése a 13 -as törzskeret vonalánál véget ér a szárnyon, ellenben a tiéden a kilépőélig fut.  Köthető valamihez hogy melyik gépeken melyik formát festették ?)

Üdv.: pmheros
Köszi!
Majdnem én is a HobbyBossal kezdtem, de szerencsére jött az edu ;D! Azért az UTI-t abból farigcsálom, azon gondolkodtam, hogy össze kellene házasítani a két készletet, a kabinrészt, és tetőt átoperálni egy edu törzsbe : :) .
A taposó művészi szabadság után készült, sajnos a képeken nem egyértelmű, hogy mettől meddig tart, de én inkább szélességben látok különbségeket, hosszban nem. Ráadásul a sima 15-nél nem is igazán látok taposót, viszont kell rá!
http://www.pumaszallas.hu/
Image ImageImage
Frankó, Szentiványi, Papi

VO101_Papi

Post by VO101_Papi »

Zoltan link wrote: Látod-látod..Prágában meg rám akartad sózni. Most szegényebb lennél két szép makettel :)
Ja ;D, de reggelre kijózanodtam, és rájöttem, hogy nem két egyforma van a dobozban, hanem egy sima, egy Bis, így már maradt a háznál mindkettő ;D!
Image ImageImage

VO101_Papi

Post by VO101_Papi »

berakaroly link wrote: Papikám!
Azt hiszem szintet ugrottál a fémek festésében!!! Gratulálok, örülök, hogy végre kipróbáltad és elléptél az "iskolás" módszerektől...hiába, kísérletezés nélkül nincs eredmény! A lakk felfedezéséért pedig külön köszönet!
Aki esetleg nem látná a textúrát, annak két adalék:
1 - fémet fotózni baromi nehéz...nekem még egyszer sem sikerült normálisan visszaadni a valóságot
2 - a textúra akkor jó, ha jóformán csak érzi az ember, de nem látja (ellenkező esetben olyan spanyolos íze lesz a felületnek...ami számomra már átlépi a természetesség határait) Igazi mustra csak akkor lenne lehetséges ha ugyanazon típust látnánk textúrázva és textúra nélkül egymás mellett... Viszont egy idő után a szem szerez annyi gyakorlatot, hogy a textúra nélküli felületet már természetellenesen sterilnek látja...
Cimbora!
nagy gratuláció, a bátorságért pedig elismerés! Ezen tapasztalatok és eredmény birtokában uccu neki a nagyobb kihívásoknak!!!
Köszi, köszi!
Most foltozgatom a terepes alapszínét, a pacsmagolás elmarad, mert nincs hozzá itthon megfelelő festék, így csak fújkálom a színeket, amit visszapolírozok, lesz amilyen lesz!
A fém festés nagyon megtetszett, itt vár az asztalon a 21-es festésre készen, meg egy masztang is 48-ban, tömítette szárnyakkal, vagy a csili-vili P-36-os ;D
Image ImageImage

VO101_Papi

Post by VO101_Papi »

Corel link wrote: Roppant inspiráló! Én is fémszínre tervezem majd az enyimet, bár a munkádat elnézve, kicsit elbizonytalanodtam, hogy való ez-e nekem. :D

Meg szerintem ecsettel nem próbálom meg, megvárom az airbrush-t. :D
Biztos, hogy való ha szórakoztat!
Háát, az Alcladot nem igazán lehet ecsetelni, viszont a polírozható fém festékeket talán igen, itt csak a nagy felületek a kérdésesek, hogy jön össze, ha rámész már száradt felületre, viszont az ACL 600-as lakkal véleményem szerint jól le lehet zárni azt is.
Image ImageImage

Roland (Bf-109)

Post by Roland (Bf-109) »

VO101_Papi link wrote: Ja ;D, de reggelre kijózanodtam...

Jajajajajaj pont Te mondasz ilyet...kis absztinens! ;D
ImageImage

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Repülő”