Gloster Meteor F.1 Tamiya 1/48

Építés alatt álló makettek fóruma
Post Reply
Zoltan

Gloster Meteor F.1 Tamiya 1/48

Post by Zoltan »

Az utóbbi időben csak a számat tátottam,úgyhogy ideje lenne a tettek mezejére lépnem ;D Múlt héten kaptam pár nap szabit és ismét feltettem magamnak a nagy kérdést: melyik makettel kellene haladni.? Ismerve magamat tudtam,hogy 2-3 nap alatt semmi eredményt nem tudok produkálni,ezért arra gondoltam keresek egy számomra nem túl izgalmas makettet amihez nincsenek feljavítóim és gyorsan összedobom. Mivel a Meteorból az F.1 és az F.3 is megvan,gondoltam az egyiket beáldozom a gyors örömszerzés oltárán.

Feljavításokkal nemigazán szeretnék foglalkozni. A kabinhoz volt egy Edu Zoom-om,de igazából elég szegényes az egész belső tér.Az oldalfalakra felszórtam néhány kábelt és kacatot amit találtam,ezzel le is tudtam a kabin tuningolását. Minimális szegecselést terveztem a gépen,csak a panelvonalak mentén akartam végigtolni a tésztaszaggatót,aztán addi-addig míg végül végigszaladtam az egész maketten ;D
Egyébként fogalmam sincs ,hogy tudtam felszegecselni 2 nap alatt. (a Ki-61-nél kb 2 hónap volt)  Néhol van baja a szegecselésnek,de ennél a makettnél nemigazán érdekel.
Jelenleg itt tartok :

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Üdv.: Sármány Zoltán

Image

Michalkó

Re:Gloster Meteor F.1 Tamiya 1/48

Post by Michalkó »

Fincsi! :great: :great: Festése?
Image Image Image Image

Zoltan

Post by Zoltan »

Michalkó István link wrote: Festése?
Ződ/Barna..  csak,hogy Rolinak is tetszen :D
Az én dobozomban (ehez adják a V-1et) ugyanolyan zöld/szürke kamók vannak,mint az F.3 dobozában.Szóval ezt a lehetőséget kizártam,viszont a másik dobozban lévő F.1-hez adnak egy sárga hasú zöld/barna kamót,ezt néztem ki. Hál istennek ehez kiadott a Montex egy fújósablont, amit tavaly valamelyik versenyen sikerült is beszereznem.

Image

Image

Roland (Bf-109)

Post by Roland (Bf-109) »

Hajrá ződbarna, hajrá!  ;)
ImageImage

Michalkó

Post by Michalkó »

Csak reménykedhettem hogy a sárga hasút fogod választani. ;)   :great:

Ez a zöld-barna festés a korongokkal pedig olyan mint ha megint egy Spitet festenél, úgy hogy sok kihívástól nem kell majd tartanod. :P :P :-*
Image Image Image Image

Zoltan

Post by Zoltan »

Michalkó István link wrote: Csak reménykedhettem hogy a sárga hasút fogod választani. ;)   :great:

Ez a zöld-barna festés a korongokkal pedig olyan mint ha megint egy Spitet festenél, úgy hogy sok kihívástól nem kell majd tartanod. :P :P :-*
Egyezik az izlésünk. Mostanság rá vagyok kattanva azokra a festésekre amiben van sárga  ;D

Image

Michalkó

Post by Michalkó »

Zoltan link wrote: Egyezik az izlésünk. Mostanság rá vagyok kattanva azokra a festésekre amiben van sárga  ;D
Ez tényleg érdekes dolog, mert én is szeretem ha sárgát festhetek bármilyen repcsire. :pilóta:  Meg aztán amúgy is tökre jól megtöri ezt a baromi unalmas és depressziós ( amilyen az időjárásuk is) zöld/barna kombinációt.  :great:
Image Image Image Image

Kató

Post by Kató »

Csípem a Meteor-t , és ez eddig nagyon bejövős ! Figyelek .  :popcorn:
Image
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Roland (Bf-109)

Post by Roland (Bf-109) »

Michalkó István link wrote:
ezt a baromi unalmas és depressziós ( amilyen az időjárásuk is) zöld/barna kombinációt.  :great:
Nevezze meg a segédeit...
:D :D

Ha a ződbarna unalmas, akkor a légifölény szüre milyen?  :D :D :D
ImageImage

rrobbie

Post by rrobbie »

így van! legyen inkább argentin! :)

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Repülő”