P-47D-11 Thunderbolt "Razorback" - Tamiya, 1/72

Építés alatt álló makettek fóruma
Marci7

Re:P-47D-5 Thunderbolt "Razorback" - Tamiya, 1/72

Post by Marci7 »

Zoltan link wrote: A helyedben a hosszúkás elvékonyódó tollakat raknám fel.
Oké! A "lekerekített" alatt arra gondoltam, mert a másiknak tompább a vége. :)
grabmaster link wrote: A Tamiya dobozban a D-15-ös verzió van. A D-5-ösön más kialakításúak voltak az örvlemezek, kicsit át kell szabni:
Á, igen. Még szerencse, hogy Zoli szólt, hogy a QB alkatrész nem használható, valószínűleg meg is vettem volna (feleslegesen...) : :) Ezt mindenképp javítom majd!

Habár tegnap kaptam egy ajánlatot matricára, így nem kéne mindhármat megvennem az LPS-től. Viszont azt még nem tudom, hogy milyen típus a kérdéses gép.
Mondjuk a kiválasztott gép (HV-F) jobban tetszik, szóval még nem tudom biztosra, hogy lesz...

U.i.: végre elkészültem a hevederekkel... :) Hamarosan festem a kabint.
Gergely Marcell

Image

Zoltan

Post by Zoltan »

Szivesen odaadom a Quickboost motorburkolatot,de szerintem annyira alulméretezett,hogy használhatatlan.
Üdv.: Sármány Zoltán

Image

Hickory

Post by Hickory »

Szia Marci!

Remek választás,sok sikert hozzá!

Ami a légcsavarokat illeti,linkelek egy korrekt áttekintést:
http://p47.kitmaker.net/modules.php?op= ... _id=128328
Havril István

Marci7

Re:P-47D-11 Thunderbolt "Razorback" - Tamiya, 1/72

Post by Marci7 »

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy egy D-11-est építek meg, mert kaptam hozzá matricát. (ezúton is köszönöm szépen, Roland! :) ) Tehát ez a gép fog készülni, a "Hollywood High Hatter":

Image

Image

Image
Zoltan link wrote: Szivesen odaadom a Quickboost motorburkolatot,de szerintem annyira alulméretezett,hogy használhatatlan.
Köszönöm a felajánlást, de ha tényleg hibás, nem sokra mennék vele... : :) De a D-11-eshez úgy is jó a gyári Tamiya.
Tényleg, jól emlékszek, hogy ez kellene Neked másolásra?
Hickory link wrote: Ami a légcsavarokat illeti,linkelek egy korrekt áttekintést:
http://p47.kitmaker.net/modules.php?op= ... _id=128328
Köszönöm a linket! Ha minden igaz, az enyémen ilyen lesz:
Image
Gergely Marcell

Image

GR74

Post by GR74 »

Szivesen, Marci!
Arra vigyázz, hogy a matricalap szerint ehhez a géphez a nagyobb (13") átméretű Curtiss Electric propeller kell. Amit ide kitettél (symmetrical paddle blade) az egy későbbi, 12,2"-es átmérőjű változat, neked a felette lévő korai gyártású Curtiss Standard kell. Ez a nagyobb a dobozban. Egyébként a dobozban mindkettő Curtiss Electric légcsavar (könnyű megkülönböztetni a Hamilton Standard-től: ezeknek van egy "gatya" a légcsavar tövénél, a HS-nek nincs), kizárásos alapon a nagyobb a 13"-es ("=inch), a kisebb a 12,2"-es. A Curtiss gyártott egy harmadik változatot is, az is 13"-es, de az asszimetrikus (a kilépő éle öblösebb) volt. Olyanokat már legnagyobbrészt a buborékos kabinú P-47-esek használtak.
Hajrá!
Roland
Image

Marci7

Post by Marci7 »

Értem, és köszönöm a figyelmeztetést! :great:

Képeket inkább nem is ígérek, azóta sem haladtam, lehet lesz is egy kis kihagyás... : :)
Gergely Marcell

Image

Marci7

RE: P-47D-11 Thunderbolt "Razorback" - Tamiya, 1/72

Post by Marci7 »

Üdv Mindenkinek!

Sajnos egy ideje nem makettezek túl aktívan, a fórumot is kevésbé olvasgatom, de Kferro barátunknak köszönhetően időnként kapok egy kis inspirációt, "lökést" a visszatéréshez...
Nemrég küldtem neki néhány fotót a festett (de még félkész) kabinról, gondoltam, megmutatom Nektek is, hogy legalább legyen valami haladás a topikban!

Ha befejeztem a kabint, megpróbálok élvezhetőbb fotókat is lőni, de íme:

Image

Image

Image

Image
Gergely Marcell

Image

Kferro

Post by Kferro »

Na ne viccelj! Méghogy "megpróbálok élvezhetőbb fotókat is lőni"... Ha én ilyen fotókat tudnék prezentálni.

Hickory

Post by Hickory »

Ügyes!
Havril István

Vadász

Post by Vadász »

A tékozló fiú megtérése. Jegyezd meg, ha egyszer megérezted a ragasztó szagát, akkor többé nem enged.
Image

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Repülő”