Me-262 Trumpeter 1:32

Építés alatt álló makettek fóruma
berakaroly

RE: Me-262 Trumpeter 1:32

Post by berakaroly »

Köszi az észrevételeket Roli!...jöhet a kritika :)

Némi magyarázat (bár mint mondtam túl sokat nem akarok beszélni a festésről, mert erről fog szólni a cikk a Weathering magazinban...és nem lenne fair tőlem, ha előre elmesélnék mindent):
A gépről több fotó is van, melyek valószínűleg nem egy időben készültek, mert eltérések vannak a mintázatban (nyilván átfestették a gépet). A gond az, hogy a két oldalról csak különböző idejű fotó létezik, így valamelyiktől kissé el kell térnem. Mutatom a másikat (ezen látható a kabin mögötti sötét folt, sőt a farok előtt egy sötét festett sáv is...ezt eredetileg nem akartam feltölteni, de sebaj)

A színek tekintetében F. Sanyi tanácsára az RLM 74, 75 kombinációnal maradtam...a fotón kicsit erőteljesebben jön a zöld tónus, de a valóságban a szín 74...83-at nem használtam.

Mivel a szárny mintázatáról nincs értékelhető fotó (főleg az általam preferált festési változat esetén), így követtem a HAD matrica festési útmutatóját.

Remélem sikerült meggyőznöm, hogy megfelelő átgondoltsággal dolgozom :)
Az Osprey és Brett Green ilyen mintázatot festett a szárnyra...ez sem stimmel a fotóval...
 a könyv botítógrafikája:
Last edited by berakaroly on 2015.02.18. 11:34, edited 1 time in total.

milesChristi

Post by milesChristi »

"Nem szeretnők belepofádzani" de szerintem a két kép közt nem nagyon lehetett a gép átfestve. Az első képen is amcsik vannak, azok pedig nem hiszem, hogy vették volna a fáradtságot, hogy a gépet német színekkel átfessék, azután kitolják a roncstemetőbe. Mégpediig azért nem, mert láthatólag nem használták. Akkor ugyanis ráfestették volna a saját azonosítőkat, a német jelzéseket meg lemázolták volna. Tehát szerintem maximum kannibalzálták, de nem festették.
"Non nobis, non nobis, Domine! Sed nomini Tuo da gloriam!"

berakaroly

Post by berakaroly »

Nem tudom...az biztos, hogy az egyiken van fekete csík a farok előtt, a másikon nincs...és a sötét folt sincs a kabin mögött. Ehhez csak kellett valami pingálás. De alapvetően nincs jelentősége számomra (majd a szakértők eldiskurálnak róla). A történelmi rekonstrukcióhoz nekem nincs elég háttér tudásom, sőt időm sem. Igyekszem valami hihetőt és életszagút produkálni. Az archív képeket szerintem jobban megközelítem, mint a többi makettező ( a realisztikus megjelenés tekintetében), de tökéletes eredményre a fentiek miatt nincs lehetőségem...és nem is célom. Egyébként a szerzői jogok tiszteletben tartása miatt ezek nem jelenhetnek meg úgy sem kiadványban. A makett fő rendeltetése (azon túl, hogy jól és dögösen nézzen ki), hogy illusztrációként szolgáljon a cikkemhez, amiben a festési technikámat mutatom be...arra azt hiszem meg fog felelni.

Roland (Bf-109)

Post by Roland (Bf-109) »

Szia Karesz!

Ezért írtam, hogy a "fotó alapján".
Az én monitoromon símán 83 felé hajlik a szín, mint 74-hez, rendesen olívos.
Ez nyilván a monitor hiba.
A 74-hez az én monitoromon ez már túl zöld, sokkal inkább lehetne a neve Grüngrau, mint graugrün.

A folttérkép ami igazából feltűnt, ez a lényegi dolog.
Semmi gond Karesz, csak ezek az észrevételeim, a nyilvánvaló különbségek az eredeti és a makett festése között.

Ahogy mileschristi is írja, én sem sok esélyt látok arra, hogy az amerikaiak nekiálltak új, RLM színeket festeni a gépre.

Ezen felül a legnagyobb tisztelettel jegyzem meg, hogy nagy kedvencem, Brett Green sem tévedhetetlen, jó példa erre a Rosemarie.
Már a Luftflotte sárga orrgyűrűje sem jó a maketten, ugyanígy a rotbraunnal felvitt javítási foltok sem.
Last edited by Roland (Bf-109) on 2015.02.19. 00:37, edited 1 time in total.
ImageImage

berakaroly

Post by berakaroly »

OK Roli :)
A 74-et megbeszéltük...majd Móváron láthatod (remélem!) élőben és ott megvitathatjuk.

De! Ha nem festették át, akkor mi lehet a magyarázata az általam leírt, nyilvánvaló eltéréseknek???

B. Green mesterről: Kétség kívül, aki emberből van, az nem tévedhetetlen...csak neki valószínűleg sokkal több információja van a német gépekről, mint nekem...és azt gondolom, hogy ha ő az általa fellelhető infók alapján ilyen döntést hozott, sőt a könyvborító grafika is így készült el, akkor ez bizonyára tudatosan vállalt pontatlanság, információhiány okán. Vagy hagyta volna szürkén a szárnyat, mert arról nincs fotó?...vagy talált volna ki egy fantázia mintázatot, ami a belépőélen megfelel a fotónak? Egyik sem túl vonzó lehetőség...azt hiszem inkább választott egy általánosabb szárnymintát, ami létezett (lehet, hogy pont ezen a gépen nem)

No és mit tegyen egy magamfajta kisinas, ha egy gép szárnyáról nincs értékelhető fotó, ami alapján megfesthetné a foltokat és a fellelhető makettek, grafikák és útmutatók folttérképe pedig nincs szinkronban azzal, amit a fotón látni lehet a szárnyból? Most komolyan, mi lenne az elfogadható eljárás szerintetek? Persze lehetne időt és pénzt nem kímélve kutatásba kezdeni, no de semmi garancia nincs arra, hogy célt érhetünk...ezért ennek nem sok értelmét látom, kivéve, ha valakinek pont ez a hobbija. Jómagam maradtam a HAD útmutatónál, egész egyszerűen azért, mert ha már van lehetőség, hogy ezt a gépet (ami vélhetően elég sok makettező számára látható lesz) magyar gyártású matricákkal készítsem el, akkor nekem a tisztesség is azt diktálja, hogy annak az útmutatóját kövessem (ezért nem a Brett Green féle - egyébként szintén pontatlan variációt választottam)

Kíváncsi vagyok Roli Te milyen döntést hoztál volna a helyemben?

Roland (Bf-109)

Post by Roland (Bf-109) »

Szia Karesz!

Nagyon egyszerű döntést, ha referencia fotót mellékelek, akkor olyanra festem a gépet. ;-)
Az általad használt fotó alapján festettem volna a gépet - mert a fotón ez van - a jobb szárnyat festettem volna a standard-ra.
Ez cáfolhatatlan tény, mert a jobb szárnyról van-é másik fotó?
Ha nincs akkor ennyi, marad a standard festés.
Viszont a referencia fotó alapján szerintem össze lehetne hozni a bal szárnyat, ami pedig nem standard kamó.

Csak, hogy érzékeltessem én magam is most egy olyan F Messert festek, aminek jobb szárnya standard, bal szárnya - törés miatt - közel sem standard, sőt a szárny egy színű és csak a törővég hordoz más színt.

Egyébként a Te maketteden más a bal szárny kamó mint BG-én, és más a referencia fotón.
Most tehát van 2 féle makett verzió és egy a fotón. :-)
Brett Green nagy favoritom, nem véletlenül kértem, ha van rá mód Móvárra jó lenne elhívni.
Azonban ő sem tévedhetetlen, a Rosemarie erre jó példa.
Azon pedig alapvető festési hibák vannak, amik ordítanak az eredeti fotó alapján.
Last edited by Roland (Bf-109) on 2015.02.19. 08:19, edited 1 time in total.
ImageImage

berakaroly

Post by berakaroly »

Értem...Köszi :)
Jómagam nem vállalkozom folttérkép tervezésére ennyire kevés információ alapján...ahhoz én nem tudok eleget ezekről a masinákról :)

berakaroly

Post by berakaroly »

fényes lakk, felségjelek, stencilek

grabmaster

Post by grabmaster »

Szia Karcsi!

Annyira jól néz ki, hogy elő is vettem az itthon lévő 262-eseket, mert komolyan megjött hozzá kedvem.

Most is  a Microscale Gloss Coat-ot használtad? Van belőle nekem is, a Te tapasztalataid alapján ki akartam próbálni, de nem jött össze. Lehet, hogy már kissé öreg, enyhén be van sárgulva. Bármivel próbáltam higítani (víz, alkohol, Gunze és Tamiya higítók) nem sikerül csomómentesre kevernem, sőt volt hogy be is túrósodott. Neked volt vele hasonló tapasztalatod?
Last edited by grabmaster on 2015.02.19. 23:15, edited 1 time in total.

berakaroly

Post by berakaroly »

Köszi...igyekszem realisztikus megjelenést elérni :) (még ha a minták a szárnyon nem is stimmelnek)
Igen a microscale fényes lakkot használtam. Vízzel hígítom. Először nekem is furcsa volt...olyan mintha csak vizet fújnék a felszínre. De ha több réteget viszek fel a végén szép fényes lesz....és át is szoktam polírozni...és a matricalágyító egyáltalán nem oldja (ez szokott lenni egy tipikus probléma)

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Repülő”