Polikarpov I-16 Zoli Ratája :-) 1/48 Eduard

Építés alatt álló makettek fóruma
Zoltan

Polikarpov I-16 Zoli Ratája :-) 1/48 Eduard

Post by Zoltan »

Üdv a kollégáknak.

Nem tudom mi az oka,de sajnálatos tény,hogy az utóbbi időben egyre kevesebb építést lehet látni a fórumon. Ezért úgy döntöttem minden elkezdett,félbehagyott,megúnt,újrakazdett makettet felteszek ide és reménykedem benne,hogy a jó példa ragadós alapon több makettező kolléga is megossza velünk mivel szöszöl otthon.

Elsőként jöjjön ez a Rata amit tavaly kezdtem el nagy lendülettel,aztán 1-2 hét után abba is marad az építés. Most,hogy Vadász "Diktátor" apánk is belevágott egy ugyanilyen makettbe bizom benne,hogy egymást lelkesítve talán mindketten a végére érünk (valamikor)

Már a doboz kibontásakor eldöntöttem,hogy a gép oldalán lévő kis ajtót nyitott állapotban szeretném elkészíteni. Sok építésnél láttam,hogy az Eduard maratáson található ajtót használták fel,de őszintén szólva nekem nemigazán nyerte el a tetszésemet,ezért másképp szerettem volna megvalósítani a dolgot.Első lépésben a törzsfélre felragasztottam egy átlátszó öntapadós fóliát ,majd panelező tollal körberajzoltam az ajtót.Ezután lehúztam a fóliát felragasztottam egy stirol lapra,majd a levett mintát egyszerűen körbevágtam. Ezután egy vékonyabb sztirolból kivágtam egy hasonló darabot,ezzel imitálva az ajtó belsején látható "bőrözést" ? (legalábbis legtöbb képen lehet látni ) Miután tűrhetőnek nyilvánítottam az elkészült ajtót kivágtam a törzsfélből ezt a részt és helyére próbáltam az új ajtót. A célzóberendezés környékét is kezelésbe vettem és a szükséges helyeken megfúrkáltam a makettet.

Image

Image

Image

Image

Jelenlegi állás szerint össze lehet ragasztani a törzset,de egyenlőre ennyi képet tudtam előkukázni a fájlrengetegből..

Ezúton kívánok mindenkinek minden kedves fórumozónak Boldog Új Évet !

ltom74

Re: Polikarpov I-16 Zoli Ratája :-) 1/48 Eduard

Post by ltom74 »

Szia Zoli,

Nagyon jó ötlet, hogy felrakod a cuccokat. Én se tudom mi az oka, hogy így lecsökkent a hitközösség :-(
Repülős építés szinte nincs is...

BÚÉK!

Marci7

Post by Marci7 »

Eddig a szokásos Zoli minőség, nagyon tetszik, és várom a folytatást! :)

Boldog Új Évet kívánok Mindenkinek!

Zoltan

Post by Zoltan »

Marci7 wrote: Zoli minőség
Köszi Marci,bármit is jelentsen ez :D

Még néhány kép. A kész kabint lefotózom majd valamikor.

Készítettem 1-2 apróságot is. A térképtartót papírból hajtogattam és a botkormányra is próbáltam felragasztani az elsütőbillentyűket. Makrón kicsit elnagyoltnak tűnik,de ennél jobbat nem tudtam gyártani. A padlólemez nagyon széles,ezért pilkával lefűrészeltem róla a felesleget és dobtam rá néhány "csövet".

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Marci7

Post by Marci7 »

Hű, de király!

Vadász

Post by Vadász »

Zoli!!!! ÁÁÁÁÁ!!!

Szerencséd, hogy semmi sem fog látszódni belőle. Te Benedek Elek leszármazott!

Zoltan

Post by Zoltan »

Vadász wrote:
Szerencséd, hogy semmi sem fog látszódni belőle. Te Benedek Elek leszármazott!
:D :D

És a jelenlegi állás. Ebben az állapotban pihen a makett kb 1 éve. Hevedert kell még feltenni és max. a sárga vezetékeket javítani,mert itt-ott lepattogott róla a festék és amúgy sem fog látszani ha javítom ha nem :)

Image

Image

Image

Image

gyurci

Post by gyurci »

Nagyon Király lett Zotya!!! Ha nem tudnám mekkora,meg sem lepődnék!

Kató

Post by Kató »

Jóféle ... ;)

VO101_Papi

Post by VO101_Papi »

Ez nagyon zsír, inspiráló a következő Ratához!!

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Repülő”