Fw190A-8/R2 Eduard 1:48

Építés alatt álló makettek fóruma
Post Reply
Sokolka

Re: Fw190A-8/R2 Eduard 1:48

Post by Sokolka »

Ez így igaz, viszont hidegen csavarják formára és amikor kinyújtod megtörik legtöbb esetben az izzóspirál.
Azért a miniatűr acél vagy rézrugó a legjobb ilyen piciben.
Egy ismerősöm 1:72 méretben a PZ IV sárhányólemez rugóit cserélte le, és még így is -feszülve - tartja a formáját.
Az órák mechanikai áttét lapkái meg tökéletesek pl. az kormány tengelycsonkjainak, meg vezérlőcsuklóinak kialakításához, ha valaki nem annyira felkészült mint Te, hogy egyéni maratásból pótolja.

Kormos Peter

Post by Kormos Peter »

Sokolka wrote:Ez így igaz, viszont hidegen csavarják formára és amikor kinyújtod megtörik legtöbb esetben az izzóspirál.
Ja, nem gondoltam volna kinyújtani, hanem csak úgy ahogy van felhasználni a spirált.

Otthon van félretéve ilyen izzószál, de sosem használtam, szerintem nem is fogom. :s :)

Kormos Peter

Post by Kormos Peter »

Következõnek a futómû burkolókat vettem kezelésbe. Itt is a lemezszéleket elvékonyítottam.

Image

A felső borítólemez egyik oldalán kialakítottam egy U profilt, ez eredetileg is ilyen volt.

Image

És ennek a lemeznek a belsõ oldalát V alakúra faragtam. A futószár mondjuk ennek a nagy részét takarja, csak benne volt a bugi a kezemben, aztán megcsináltam. A borítólemezen a felfogató csavarok helyét kifúrtam, majd a csavarokat imitálandó ezekbe a futószár oldalon kis rézdrótokat rakok.
Az borítólemezt mindezek alatt be is szegecseltem. Az összehasonlító fotón jól látszik, hogy pár szegecssor mennyire feldobja a felületet.

Image

A fotókat tanulmányozva jöttem rá, hogy a futószáron lehagytam a kis merevítõ füleket, amiket a saját L profil maratásokból raktam fel.

Image

A navigációs lámpák búráit színes mûanyagokból faragtam ki. Ezek elkészítése elég nehézkes a kis méretük miatt, én is csak halogatni szoktam a feljavítások során, úgyhogy most már jó hogy ezek is megvannak... most már csak arra kell figyeljek, hogy ne vesszenek el.... :)

Image

Kormos Peter

Post by Kormos Peter »

A fõfutókon kicseréltem a munkahengereket injekciós tû darabokra, a futószár behúzó bekötéséhez meg felraktam 4 hiányzó csavarfejet.

Image

Majd a futón az egyenes bevezetõk furatait kicsit jobban kihangsúlyoztam.

Image

A szárny tetején volt 3-3 furat ami ha jól emlékszek a csûrõk kalibrálására szolgáltak; ezeket normál állapotban vászonnal lefedték. A felületeket ennyivel is gazdagabbá téve ezekre a pontokra vékony alulemez darabokat ragasztottam.

Image

richard.kiss

Post by richard.kiss »

Szia Peti!

A szárny kilépőéléhez közelebb eső szegecselést nem akarod megcsinálni párhuzamosra? Csak a precizitásod miatt kérdem.

Kormos Peter

Post by Kormos Peter »

richard.kiss wrote:Szia Peti!

A szárny kilépőéléhez közelebb eső szegecselést nem akarod megcsinálni párhuzamosra? Csak a precizitásod miatt kérdem.
Köszi az észrevételt! Hol a féklap felett? Ott több baj is van... egyelőre nem tudom mit csinálja vele.

richard.kiss

Post by richard.kiss »

Erre a részre gondolok:
Image

Gondolom a kép perspektívája miatt nem pont úgy kell a szegecseknek, mint ahogy a pirossal rajzoltam, csak nekem úgy tűnik, mintha görbék lennének a szegecssorok. Esetleg a festésnél ez nem fog látszódni?

Kormos Peter

Post by Kormos Peter »

richard.kiss wrote:Erre a részre gondolok:
Gondolom a kép perspektívája miatt nem pont úgy kell a szegecseknek, mint ahogy a pirossal rajzoltam, csak nekem úgy tűnik, mintha görbék lennének a szegecssorok. Esetleg a festésnél ez nem fog látszódni?
Vonalas rajzok alapján a féklap bordái nem párhuzamosak a szárny bordáival és a féklap bordák köze sem ugyanannyi... de nekem ez az egész furcsa. A maketten most egyik sincs rendesen(?) megvalósítva, ezért sem párhuzamosak a szegecsek.

richard.kiss

Post by richard.kiss »

Nocsak!
Hát én szakrajzzal még nem vetettem össze. De már előre félek Fókát készíteni :-D

Kormos Peter

Post by Kormos Peter »

A futóaknákon ment át az MG151 -esek burkolata. Ennek a burkolatnak a végén volt egy kis perem ami nem szögletes volt, hanem kicsit íves. Ezt gyorsan átalakítottam egy szikével.

Image

s ennek a konzolnak az oldaláról hiányzott egy-egy kis perem.

Image

Az Aires futóakna adja az MG151-esek tartókonzoljait, de ennek a formája nagyon rosszul eltalát, még szerintem a gyári Eduard is jobb ettõl. Mondjuk fekete lesz, úgyhogy sok nem fog látszódni belõle, de azért erre is felraktam 4 hiányzó csavart.

Image

A futóbehúzó rugós ellentagján a tolórúd részt fémdrótra cseréltem, majd a végére szintén került egy csavarfej kicsi mûanyagból.

Image

A futóbehúzók karjaira pedig elkészültek a jellegzetes jeladó dobozai a vezetékeléssel...

Image

... és a farokfutó mozgatásához a bowden távtartó rúdja

Image

Ugyan elhagyhattam volna mer' a kutyanemlátja, de elkészült a fotogéppuska vászon zsákja is a futóaknába.

Image

Sokáig nem terveztem lenyitni a féklapokat, de ennek az ideje is eljött.

Image

A féklapok elkészítése gyors munkának tûnt, elõször a szárnybelsõket kell papírvékonyra elcsiszolni.

Image

Image

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Repülő”