Beaufighter TF.10 - Airfix 1/72

Építés alatt álló makettek fóruma
Kató

Beaufighter TF.10 - Airfix 1/72

Post by Kató »

Üdv. Mindenkinek !

Eredetileg egy teljesen más projektbe akartam belefogni ... :rolleyes:
Nemrég a Szikla-Főnix webshop-os srácok , Dobó Jani (Corel) barátom közvetítésével a kezembe nyomták ezt a makettet , hogy elvállalom-e a megépítését ? A Facebook oldalukra akarják feltenni , hogy egy átlagos képességű makettező max. házilagos feljavításokkal mit tud kihozni belőle . Hát , átlagos képességűnek tökéletes vagyok , és egyébként is szemeztem ezzel a makettel , így bevállaltam . Mivel nem volt ellene kifogásuk , úgy gondoltam , ide is felrakom az építést , hátha érdekel valakit ... :angel: Tehát köszönettel tartozom érte a Szikla-Főnix kft.-nek . (Remélem ezzel nem sértek semmi fórumos szabályt ... :cool: )

A makett az egyik legutolsó Beaufighter verziót ábrázolja . Így , dobozban egész biztató , főleg a régi Airfix-ekhez képest , de azért van mit csinálni rajta , bár túlzásokba semmiképp nem akartam esni .
A legfeltűnőbb , hogy a törzs hossztartóit elfelejtették kidolgozni . Ezt pótoltam méretre vágott rézdrótból , ahol látható . Szórakoztató volt a 134 drótdarabot méretre vágni és felragasztani ... ;) A pilótafülke a méretarányhoz és a zárt mivoltához képest egész jó , oda csak az oxigéncsövet pótoltam . A rádiós/lövész munkahelyére csak az ülést kapjuk . Alig találtam erről a részről használható irodalmat , és amúgy is alig látszik majd valami , így csak pár "dobozt" készítettem , minden más csicsa nélkül . Az ülések persze kaptak bekötő hevedereket . A farokfutó aknájába sztirolból elkészítettem a futófelfüggesztés megerősített bordáit . A többit a festésre bízom ... :rolleyes:

Image

Kormos Peter

Re: Beaufighter TF.10 - Airfix 1/72

Post by Kormos Peter »

Gratulálok, szerintem egy igazán szép vonalvezetésű gépet építesz!

Hossztartókból mennyi fog látszódni? :)

Várom a folytatást!

Kató

Post by Kató »

Köszi Peti ! :)
Igen , ez szerintem is egy (véletlenül ... :D ) szép vonalú angol gép . Nem egy kimondottan karcsú , de valóban erőt sugárzó . Ez a késői TF.10-es lesz , a megnövelt függőleges vezérsík belépőéllel és lokátoros orral .
Ami a hossztartókat illeti , ma a kabinpadlót beragasztva is összepróbáltam a törzset . A rádiós fülkéjében a fele se látszik majd a hossztartóknak . De a pilótafülkében és a farokfutó aknában szinte mind .

Ma még kivágtam a rádiós beszállóajtajának nyílását a kabinpadlón . Lefestettem a belsőt , még pár apróságot javítok és lehet is összeragasztani . Egyedül a műszerfalon kellett igazítani kicsit , mert szétfeszítette az orr-részt , egyébként egész jól fog illeszkedni .

Image

Lorco

Post by Lorco »

Hajrá Kató, kedvelem a típust!
Egy sivatagi festésű rajt' van a bakkancslistán, 48-ban :)

richard.kiss

Post by richard.kiss »

Nekem is tetszik a típus, de airfixet nem mernék elkezdeni :)

Csak egy érdeklődő kérdés: a törzs belső felületén miért olyan "zavaros" a befolyatás? A műanyag felülete ennyire egyenetlen?

Kató

Post by Kató »

Ricsi , nem olyan vészes ez a Airfix . Legalábbis az új szerszámos dolgaik . Jó , nem egy Tamiya , de én ezt a makettet a felső középkategóriába tenném . Egy Italeri-t lazán lever szerintem .
A bemosás két okból ilyen , mindkettő az én saram ... :blush: Egyrészt nekem borzasztóan nem megy a bemosás . Akárhogy csinálom , vagy semmi nem látszik belőle , vagy totál megszínezi a felületet . Próbáltam már olajjal , szintetikussal , akrillal , tökmindegy . Valószínű befektetek valami MIG-es erre kitalált löttyre , azzal hátha jobb lesz . Másrészt a hossztartókat faragasztóval ragasztottam , mivel azzal van idő kényelmesen dolgozni , nem úgy , mint a pillanatragasztóval . Az meg valamiért nem simára száradt (talán túl vastagon hordtam fel) , főként a farokfutóaknában . De mivel a törzsfeleket összeragasztva nem fog zavaróan látszani , nem csináltam belőle nagy lelki válságot ... :angel:

richard.kiss

Post by richard.kiss »

Hát lelkiválságot semmiképp ne csinálj belőle, mivel tényleg nem fog látszódni.

Örülök neki, ha ilyen minőségi fejlődést mutat az Airfix, ahogyan leírod. Kíváncsian várom a folytatást :)

Sokolka

Post by Sokolka »

bemosás előtt lakkozd le, - vagy ha nem gunze- nyugodtan mosd át konyhai mosogatószerrel! Amikor teljesen megszáradt hígítózd meg a felületet azonos anyaggal amivel a bemosófolyadékot is hígítod, és a nedves felületre dolgozz!

A képen az történt, hogy az alapréteg kiszívta a nedvességet sokkal gyorsabban, minthogy a festék megült volna a mélyedésekben. Gyakorlatilag túl száraz a bemosás (jó kis képzavar)

N.Laci

Post by N.Laci »

Tavaly ilyenkor én is ezzel dolgoztam - annyival nehezítettem a dolgomat, hogy áttépítettem éjszakai vadásznak (Mk.VIF). Nem emlékszem semilyen problémás részre. Ha nem számítom az új orrkúpot (AI Mk.VII radar), akkor csak annyival egészítettem ki, hogy faragtam bele egy célzoberendezést, húzott műanyagszálakból készítettem bordákat a futóműakna ajtójaira és a futóműszárakat is kicsit feljavítottam - rézdrótból csináltam hydraulikavezetékeket.

Corel

Post by Corel »

Óje! Széplesz!

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Repülő”