Grumman Martlet Mk. III, FAA, Hobby Boss 1:48

Építés alatt álló makettek fóruma
Lorco

Re: Grumman Martlet Mk. III, FAA, Hobby Boss 1:48

Post by Lorco »

Nagyon szépen alakul, pöpec a kabin!!

B.Gábor

Post by B.Gábor »

Kferro wrote:
2020.03.12. 23:18
Továbbra is nagyon tetszik, amit csinálsz. Viszont érdekes a makett alkatrészbontása (két törzsfél + a törzs alsó része), de ahogy olvasom, nem is a legjobb az illeszkedése.
Köszönöm szépen. Az illeszkedés valóban borzalmas, napok óta tömítgetek és csiszolgatok. Az egyik legkritikusabb rész a fejtámla és a törzs találkozása, ott igen komoly beavatkozásra volt szükség. Az alsó rész/törzs találkozásánál még a legnagyobb figyelem mellett sem tudtam elkerülni, hogy legyen egy lépcső, azt teljesen eltüntetni valószínűleg nem is fog sikerülni, talán a fekete alsó festés majd ápol és eltakar. :)

B.Gábor

Post by B.Gábor »

Lorco wrote:
2020.03.13. 20:26
Nagyon szépen alakul, pöpec a kabin!!
Köszi szépen, remélem a többi részére is ezt fogjátok mondani. :)

B.Gábor

Post by B.Gábor »

Sziasztok!

Csak gondoltam jelzem, hogy lassan bár, de haladok. Az elmúlt napokban folytatódott a tömítés/csiszolás/újrakarcolás, de nagy nehezen mégis sikerült eljutnom az alapozásig. Megkapta a gép az első réteg middle stone réteget, utána elkészítettem a felségjelek és az azonosító szám maszkolását. Ha a felségjelek készen vannak, letakarom őket és jöhet a kamuflázs. Azért így csinálom, mert a sötétbarna és fekete részeken szerintem nagyon nehéz lenne felfújni a fehéret és a sárgát úgy, hogy ne üssön át rajtuk az alapszín. Plusz most nem alkalmaztam előárnyékolást a paneleknél, azokkal az a tervem, hogy a festés után híg feketével átködölöm őket, így egységesebb lesz a felület.
DSCN4058 (Large).JPG
DSCN4058 (Large).JPG (363.24 KiB) Viewed 249 times

Kferro

Post by Kferro »

Nyami! :)
Kíváncsian várom a festés további részét.

B.Gábor

Post by B.Gábor »

Kferro wrote:
2020.03.31. 08:25
Szia!

Akkor még egy kis türelmedet kérem, mert a felségjelekkel nagyon megszenvedek. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy túl híg festékkel fújtam fel őket, így több helyen átfolyt a festék a maszkolás alatt. Persze a "legrosszabb" helyzet a törzs négyszínű jelzésénél van, amit nagyon macerás javítgatni. Amíg ez nincs meg, új képet nem teszek fel, mert az nagyon illúzióromboló lenne. :D

Vadász

Post by Vadász »

B.Gábor wrote:
2020.04.01. 19:59
Kferro wrote:
Szia!

Akkor még egy kis türelmedet kérem, mert a felségjelekkel nagyon megszenvedek. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy túl híg festékkel fújtam fel őket, így több helyen átfolyt a festék a maszkolás alatt. Persze a "legrosszabb" helyzet a törzs négyszínű jelzésénél van, amit nagyon macerás javítgatni. Amíg ez nincs meg, új képet nem teszek fel, mert az nagyon illúzióromboló lenne. :D
Jobban jársz, ha nemes egyszerűséggel átpolírozod és újra fújod. És igen, a jelzések sablonnal történő fújása egy külön "szakterület". Válassz jól fedő festéket, az átlagosnál kicsit sűrűbbet használj, és soha a maszk széle felé fújd, inkább középre, de ha tudod akkor a felületre merőlegesen és egy kicsit messzebbről.

B.Gábor

Post by B.Gábor »

Vadász wrote:
2020.04.01. 22:16
B.Gábor wrote:
Kferro wrote:
Szia!

Jobban jársz, ha nemes egyszerűséggel átpolírozod és újra fújod. És igen, a jelzések sablonnal történő fújása egy külön "szakterület". Válassz jól fedő festéket, az átlagosnál kicsit sűrűbbet használj, és soha a maszk széle felé fújd, inkább középre, de ha tudod akkor a felületre merőlegesen és egy kicsit messzebbről.
Szia!

Köszi szépen. Reggel még festettem munka előtt, de azóta rájöttem, hogy több értelme van finoman átcsiszolni a felülete és utána újra fújni. Eddig a szárnyak felső részén lévő jelzéseket már sikerült kijavítanom, ott a sűrűbb festék már bevált. Csak nem szeretném, ha emiatt meg lépcsők alakulnának ki az egyes színek között. Mondjuk ebből a szempontból jobb is, hogy egy réteg middle stone kapott még csak a gép.

Vadász

Post by Vadász »

B.Gábor wrote:
2020.04.01. 23:21
Vadász wrote:
2020.04.01. 22:16
B.Gábor wrote:
Kferro wrote:
Szia!

Szia!

Köszi szépen. Reggel még festettem munka előtt, de azóta rájöttem, hogy több értelme van finoman átcsiszolni a felülete és utána újra fújni. Eddig a szárnyak felső részén lévő jelzéseket már sikerült kijavítanom, ott a sűrűbb festék már bevált. Csak nem szeretném, ha emiatt meg lépcsők alakulnának ki az egyes színek között. Mondjuk ebből a szempontból jobb is, hogy egy réteg middle stone kapott még csak a gép.
A sürűbb festék vékonyan jobban fed. A lépcső a sok vékony réteg felhalmozódásától jön létre a maszk szélénél. És még az sem nagy baj, ha a vékony réteg nem fed tökéletesen.

B.Gábor

Post by B.Gábor »

Köszönöm szépen. Mondjuk az soha eszembe nem jutott volna, hogy a lépcsőért a sok vékony réteg a hibás, meg aztán én kőbe vésett dolognak gondoltam, hogy "Csak sok vékony rétegben érdemes festeni, mert ha nem, akkor jaj neked."

Az esetleges nem fedésnél egyébként egy versenyen pl. mennyi fér bele? Vagy a nevezőlapra érdemes ráírni, hogy a felségjelzések fújva lettek és akkor ez így egyértelműbb a zsűrinek is? Mert ha már Szolnokra nem is jutottam el vele (a lefújás miatt amúgy is lassítottam az építéssel), de mondjuk a Bolyaira ősszel elvinném, ha tudnám.

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Repülő”