Fokker D.VII Roden 1/72

Kató

Fokker D.VII Roden 1/72

Hozzászólás Szerző: Kató » 2011.04.22. 06:44

Üdv mindenkinek !

Meglepve tapasztaltam , hogy pont a Fokker D.VII nincs még itt , az 1.vh-s galériában !  Ezen felbuzdulva körbefotóztam az enyémet , gondoltam megzaklatom vele a társaságot ...  ;D
A makettet a Rodenék követték el a makettezővilág ellen , röviden el is mondom miért írom ezt .
Tudtommal ez a legszebben kidolgozott D.VII-es az 1/72-es piacon , első lelkesedésből be is vásároltam a típuscsaládból három alváltozatot . Gyorsan eldöntöttem , hogy a korai Albatros gyártásút építem meg elsőnek a látványos nyitott motortér miatt (a gyengén kivitelezett hűtő miatt a motor könnyen túlmelegedett , így leszerelt burkolattal repültek vele általában hogy rásegítsenek a hűtésre) , és mert azonnal beleszerettem az egyik mellékelt festésbe .
A motort és a kabint kicsit felpiszkáltam házilag , mert nagyon látszanak , csak a pilóta bekötőhevederei Eduard maratások . Eddig tartott kb. az örömmakettezés ...  :'(
Nem akarom túl hosszan ecsetelni , de egy normális illesztése nincs a makettnek !!! SZÓ SZERINT ÉRTSD ! Nem volt egy hely , ahova nem kellett volna 1-1,5mm-t betoldani , vagy ennyit lefaragni . A futómű véletlenül pontos , de ugyanez nem mondható el a szárnydúcokról . Csak a hátsó szárny-törzs I-dúc tűrhető méretű , a többi 1-2mm-el hosszabb ill. rövidebb . Ha így szereled össze , a szárny vagy 10 fokos szöget zár be a törzzsel oldalnézetből !  > :(
A hab az volt a tortán , mikor az építés kellős közepén találtam 2 fotót az általam favorizált festésű gépről ... egyértelműen másik típusváltozat volt !  ???
Ekkor került vissza a dobozába a 3/4-ig kész gép (nem sok híja volt , hogy nem tapostam meg az egészet) .  :-X
Pár hónap pihenő után a segítség a szomszédos Mexikóból jött lengyel közvetítéssel , az aktuális Bólyais börzén egy lengyel árusnál találtam egy Aztec matricakészletet egy látványos  festéssel ehhez a verzióhoz . Persze a matricák borzasztó merevek , de a Roden lozenge-je se sokkal jobb ...  :(
Ennyit még talán sose birkóztam egy tenyérnyi gépért , de hogy a másik kettőbe mikor merek belefogni azt nem tudom ...  :-[
Csak elvetemült embereknek ajánlom a Roden D.VII-eseit , akármilyen szép a felület , a motor , a fegyverek .
Az eredetit egyébként Aloys Heldmann (15 légigyőzelem) repülte a Jasta 10-ben , 1918 őszén .

Azoknak , akik még nem aludtak el ezen a kicsit terebélyes bevezetésen , most a képeket is megmutatom .  ;)

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

andorka
Kapcsolat:

Re:Fokker D.VII Roden 1/72

Hozzászólás Szerző: andorka » 2011.04.22. 07:20

Azért elég pofás lett! Én pont az illesztések miatt mertem csak a Fokker E V. / D VIII. -at és a Junkers monoplánt megvenni. A Roden lozenge matrica pedig tényleg halál, kazánlemezbe könnyebben csomagolja az ember a gépet, mint a matricába.

Kató

Re:Fokker D.VII Roden 1/72

Hozzászólás Szerző: Kató » 2011.04.22. 09:29

Köszi ! Azért őszintén szólva a fotó jótékonyan elrejt egy-két huncutságot ...  : :)
Én is néhány marékkal eldobáltam az amúgy se sok hajamból , mire a szárnyakra felvarázsoltam a lozenge-t . Volt ahol egyszerűen letört a matrica sarka .  :-\
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Válasz küldése

Vissza: “1. vh.”