Nieuport Ni-23 - 1/72 Eduard

Kató

Nieuport Ni-23 - 1/72 Eduard

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.08.15. 04:22

Üdv Mindenkinek !

Nagy sokára befejeztem a Combo másik tagját is .
Lényegében külső különbség csak a motorburkolatban (az orosz gyártású gépeken más az alsó hűtőnyílás) és a szélvédőben van . Ez utóbbi szériánként vagy üzemenként is változott , mind a francia , mind a külföldön gyártott példányokon , ezért érdemes a konkrét gépnek utánanézni . Három verziója volt a szélvédőnek (a negyedik , hogy nem szerelték fel) és mindhármat meg is kapjuk maratásként . Mármint a keretét , mert magát a szélvédőt nekünk kell megoldani . Dual Combo kittként mindenből kettő van , a maratásból is , ezére a két megfelelő keretet egymáshoz ragasztottam , köztük egy hártyavékony átlátszó filmmel . Így normálisan néz ki , és az egyébként igen vékony maratott keret is stabilabb lett .
A gép egy orosz gyártású példány , amit sok szakirodalom Ni-17-esként azonosít , de a legújabb kutatások szerint Ni-23-as volt . Az egyetlen fotón , amit találtam róla , olyan szögben áll , hogy pont a motorburkolat nem látszik , pedig az lenne perdöntő . A halálfejes oldalkormány Alexander Kazakov (a legeredményesebb orosz ász) egyéni jelvénye volt . 1918 elején Kazakov a 19. Repülő Különítmény parancsnoka volt , és az egység minden gépére felfestették a halálfejet . A gép története is elég kalandos . Borisz "Bob" Guber hadnagy repülte . A forradalom idején a Monarchia hadizsákmánya lett , több más Ni-23-assal együtt . Később ukrán területen hátrahagyták . Ekkor a Nyugat Ukrajnai Köztársaság 1. ezredébe került , és felújították . '19-ben Guber már a lengyelek ellen harcolt vele .
Ez a fémszínű festés nem igazán kedvez a vásznazott felület megjelenítésének , de azért igyekeztem . A képeken még az a kevés is alig látszik belőle , ami van ...   :blush:  

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kató 2015.08.16. 06:08-kor.
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Poloma Levente

RE: Niuport Ni-23 - Eduard 1/72

Hozzászólás Szerző: Poloma Levente » 2015.08.15. 08:47

Ez is szép lett, ahogy az előző.
MiG-29 GB: MiG-29AS italeri

Zoltan

Hozzászólás Szerző: Zoltan » 2015.08.15. 20:47

Fincsi.Lassan én is kedvet kapok egy drótkerítéshez :-)
Üdv.: Sármány Zoltán

Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.08.16. 06:07

Köszönöm Urak , örülök , hogy tetszik !   :)

Zoltán , ne fogd vissza magad ! Jó lenne minél több ilyen öreg szépséget látni itt a fórumon , és a versenyeken is .   :angel:  
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Válasz küldése

Vissza: “1. vh.”