Ki-15 "Kamikaze" 1:72 Arii

remete
Kapcsolat:

Ki-15 "Kamikaze" 1:72 Arii

Hozzászólás Szerző: remete » 2015.01.24. 13:40

Pakolás közben akadtam rá erre a ki-tudja-hány-éve-elkezdett makettre és gondoltam, befejezem, ha már a kezembe került. Láthatóan volt oka annak, hogy félreraktam, szóval amolyan "polcra rakható" minőséget céloztam meg, de végül is egész pofás kis gép. Ha valamikor belefutok megint egy olcsóbb példányba, kicsit jobban belemélyedek majd a témába.

A gépről annyit kell tudni, hogy egy átalakított Ki-15-ös, amelyet e az Asahi Simbun című lap szponzorált, hogy Japánból Angliába repüljenek vele (az apropó VI. György király koronázási ünnepsége volt, meg hogy ez a produkció addig még nem sikerült senkinek). 1937 április 9-én indulva valamivel több, mint 51 óra alatt Tokyo-ból Londonba repültek a géppel, ezzel egyben ez lett az első japán repülőgép is, ami japánból Európába repült és az első japán pilótának hitelesített nemzetközi rekordteljesítmény is. A kit eredetileg a 70-es években készült és a rég elfeledett Mania nevű japán cég adta ki (akkoriban kivételesnek számító minőségben - nomen est omen). A forma azután az Arii-hoz került, később (az Arii 86-ban megszűnt) a rövid életű LS models dobozában tűnt fel és jelenleg a Hasegawa birtokában vana szerszám és időről időre ki is adják a készletet (jó drágán). A kit minőségéről sokat elmond, hogy nem igazán lóg ki a Hase termékvonalából, akár az építhetőség, akár a felület tekintetében, pedig jóval idősebb bárminél, amit árulnak.
A kézenfekvő út mindig alá van aknázva...

Podva

RE: Ki-15 "Kamikaze" 1:72 Arii

Hozzászólás Szerző: Podva » 2015.01.25. 00:44

Ez rém tetszetős lett! Gratulálok! Nekem is van dobozban 2! Most le is vettem az egyiket polcról :)
Üdv Viktor

remete
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: remete » 2015.01.25. 10:39

Köszönöm! A festésről megoszlanak a vélemények, a többség szerint nem ezüst volt, hanem világosszürke, de így szerintem szebb. Amúgy létezik egy múzeum számára készített korabeli fém modell, ami fennmaradt, az pld ezüst/kék.

Podva

Hozzászólás Szerző: Podva » 2015.01.25. 18:15

remete írta: Köszönöm! A festésről megoszlanak a vélemények, a többség szerint nem ezüst volt, hanem világosszürke, de így szerintem szebb. Amúgy létezik egy múzeum számára készített korabeli fém modell, ami fennmaradt, az pld ezüst/kék.

Szia 

Szerintem is alu... Aztán ugyan ezt a gépet be is vonultatták, és a katonák jól elintézték a tetszetős megjelenését:  ezt ismered
:http://www.aviationofjapan.com/2010_11_01_archive.html

Üdv Viktor

remete
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: remete » 2015.01.25. 21:19

Igen, erről beszéltem :) Ez alapján festettem én is. Köszi!

Válasz küldése

Vissza: “"The Golden Age" - azaz híres vagy érdekes repülőgépek a két világégés között”