SM-79 Ser. I Tercio des Extranjeros - Italeri 1/72

borisz

SM-79 Ser. I Tercio des Extranjeros - Italeri 1/72

Hozzászólás Szerző: borisz » 2015.07.22. 21:16

Múlthéten elkészült a Sparvierom.
Vizsgaidőszak, meg hasonló dolgok miatt eléggé elhúzódott, fél évet tett ki a tákolás.
A végére olyan fémtartalma lett, mint a csapvíznek.
Tudom, nem tökéletes, de a végére inkább kiegyeztünk egy döntetlenben.
A homok sárgája Modell Master Italian Sand, elméletileg ez kell hozzá, a másik kettőt kevertem.
Hogy teljes legyen az öröm, a gépről fellelhető két fényképen, habár ugyan úgy a gép bal oldaláról készültek, csak nagyjából hasonló a foltminta. Mintha idő közben belenyúltak volna. Így kerülhetett a fekete korongba a Fregatene felirat is, csak az egyik képen van. nyoma sincs viszont a hurok és a szál antennáknak. Meg máshol van a púpon az ablak, mint ahogy a gyártók mutatják, meg ilyen apróságok. A foltozás így "valami olyasmi, mint..." lett.

Amúgy jó készlet., jók az illeszkedések, sorja, beszívódás, vetemedés, stb. nem volt.

A vaku világosabbnak mutatja a színeket.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
[url=http://s1018.photobucket.com/user/A_Fec ... 5.jpg.html]Kép
Kép[/url]

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára borisz 2015.07.22. 21:21-kor.

Kató

RE: SM-79 Ser. I Tercio des Extranjeros - Italeri 1/72

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.07.24. 06:45

Bár a vaku direkt fénye sokat ront a képeken , az ami látszik , kimondottan tetszik ! , Főként a terepszín megfestése . Bár talán egy kis koszt még elviselt volna .
Az ablakokon , és más apró eltéréseken nem szabad csodálkozni , ez Italeri betegség . Szerintem nincs egy makettjük , ahol nem néznek be valamit ...   :dodgy:
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Poloma Levente

Hozzászólás Szerző: Poloma Levente » 2015.07.24. 07:26

Szia!
Biztos, hogy küzdelmes építés volt, de szép lett. Bár egyet értek Katóval, hogy egy kis koszt még elbírna. Gratulálok a maketthez.
MiG-29 GB: MiG-29AS italeri

borisz

Hozzászólás Szerző: borisz » 2015.07.24. 08:28

Kató írta: Az ablakokon , és más apró eltéréseken nem szabad csodálkozni , ez Italeri betegség . Szerintem nincs egy makettjük , ahol nem néznek be valamit ...   :dodgy:
Nem-nem, kivételesen eltalálták a szériát. Ezeknek még négyzet alak volt a púp közepén, később pedig felváltotta egy a púp alatti szabálytalan trapéz alakú.

A koszolásra én is gondoltam, de ezt most mosták le, jóvan? :D
Jobb helyeken amúgy illik tükörfényesre csiszatolni a gépet, jobban repül.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára borisz 2015.07.24. 08:31-kor.

VO101_Papi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: VO101_Papi » 2015.07.24. 20:01

Gratulálok! Nagyon tetszik, különösen a második fotón mutat nagyon jól!
Nem semmi vagy, hogy végigküzdesz egy újabb Italeri makettet :D !

Amellett, hogy tényleg egy látványos festésű makettet csináltál lenne 3 észrevételem.
Az elsővel már nem tudsz igazán mit kezdeni, de talán a következő makettnél már igen, ne félj még jobban hígítani fújáskor a festéket, sokkal jobban! Több helyen, főleg a barnánál látszik, hogy még sűrű, és nagyon"fröcsköl", kb az a jó állapot, amikor még az első rétegek nem takarnak csak foltoznak, és ebből a foltozásból építed lassan fel a fedő réteget, így nem fog fröcskölődni!
A második még szerintem pótolható, folyasd be a panelvonalakat. Mivel még elég fényes, legalábbis fotón a makett így szerintem még megpróbálhatod, enamel, vagy művészolaj, vagy valamelyik AK, Mig cucc, nagyon feldobja a végeredményt!
A harmadik a felület fényének beállítása. Most nekem úgy tűnik, hogy maradt a fényes lakk, ilyennek ritkán látni egy terepszínű gépet, próbálj egy félfényes szatén felületet elérni matt lakkal úgy, hogy nem fújod telibe vastagon, hanem azt is jól hígítva több rétegben, az se baj ha nem lesz homogén teljesen, az is dob a látványon egy kicsit.....
Persze nem mindegy milyen festékeket, lakkokat használsz, de alapvetően mindegyikre igazak a fenti eljárások ha hasonló végeredményt akarsz elérni!

Ave
http://www.pumaszallas.hu/
Kép KépKép
Frankó, Szentiványi, Papi

Hickory

Hozzászólás Szerző: Hickory » 2015.07.25. 01:06

Szép!
Havril István

Zoltan

Hozzászólás Szerző: Zoltan » 2015.07.25. 07:52

Gratulálok,nagyon fa.za lett !
Fogadd meg Papi tanácsát. Egy kis befolyatás + matt lakk és még szebb lessz.
Üdv.: Sármány Zoltán

Kép

borisz

Hozzászólás Szerző: borisz » 2015.07.26. 07:37

Én be is akartam folyatni.
A britmodeleren írta valaki az előárnyékolt képekre, hogy a szárnyakon sem voltak panelvonalak, mert faépítésű volt a szárny. Addigra az első réteg festéket már feldobtam, és pont nem volt humorom újrakezdeni az egészet.

vacsa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: vacsa » 2015.07.27. 02:58

Jó lett! Egy pici koszt elbírna, de tudom, hogy ezt most mosták le.  :D

Lorco

Hozzászólás Szerző: Lorco » 2015.07.27. 19:03

Látványos, szép madárka, elismerésem!

üdv
Lorco

Válasz küldése

Vissza: “"The Golden Age" - azaz híres vagy érdekes repülőgépek a két világégés között”