Arado 196A-3 - Revell, 1:72

nsixx
Kapcsolat:

Arado 196A-3 - Revell, 1:72

Hozzászólás Szerző: nsixx »

Sziasztok!

Elkészült egy Arado 196A-3, méghozzá a Revell 1:72-es készlete csak mezei módon, dobozból.

A festés: RLM 72, 73 és 65 - az általam rendkívüli módon kedvelt - model master enamelekkel fújva. A készlete alapból pozitív paneles, így a trumpeter célszerszámával lett újrakarcolva. Külön effektet és weatheringet nem kapott, a panelek lettek csak befolyatva.

Várok minden kritikát, hozzászólást!:)
Csatolmányok
DSC02143_mod.jpg
DSC02143_mod.jpg (434.37 KiB) Megtekintve 1832 alkalommal
DSC02156_mod.jpg
DSC02156_mod.jpg (477.49 KiB) Megtekintve 1832 alkalommal
DSC02149_mod.jpg
DSC02149_mod.jpg (429.65 KiB) Megtekintve 1832 alkalommal
DSC02152_mod.jpg
DSC02152_mod.jpg (444.98 KiB) Megtekintve 1832 alkalommal
DSC02153_mod.jpg
DSC02153_mod.jpg (411.15 KiB) Megtekintve 1832 alkalommal
DSC02155_mod.jpg
DSC02155_mod.jpg (433.85 KiB) Megtekintve 1832 alkalommal
grabmaster

Re: Arado 196A-3 - Revell, 1:72

Hozzászólás Szerző: grabmaster »

Klassz lett! Igényes munka. Egy apró javaslat, a matricákat legközelebb érdemes a panelvonalaknál szikévél bemetszeni felrakás közben, hogy belesimuljanak a mélyedésekbe.
nsixx
Kapcsolat:

jogos, köszönöm! Azt éreztem, hogy hiába megy lakk a matrica alá és utána rá is, még valahogy sántít a dolog. Ez hiányzott még:)
ssanyi

Hozzászólás Szerző: ssanyi »

Üdv!

Gratulálok a maketthez, jól sikerült alkotás!

Vannak rajta hibák ami szerintem típusismeret hiánya miatt lettek "elkövetve", a következő maketteknél ha nincs szakirodalom az adott gépről akkor érdemes minél több fotót megnézni az interneten, akár úgy hogy egy-egy részre koncentrálva nézed a képeket (például törzs, szárny, vagy vezérsíkok).
A maketten ha jól látom a törzs közepén (felül biztosan) végighalad egy osztási vonal ami be is van folyatva, az igazi gépeken ez nincs mert ezen a területen egy feszített vászon felület van (most nem emlékszem hogy hol van a vázon két oldala összedolgozva, de nem felül).
A jobb szárny végénél a törővégre kifutott néhány lemezosztás vonala, valószínűleg amikor átkarcoltad (helyesen) a pozitív lemezosztásokat, ezeket építésnél pillanatragasztóval (vékonyan és keveset, majd csiszolás) el lehet tüntetni, vannak lemezosztások amelyek nem haladnak végig.
A kabintetőt érdemes lett volna polírozni, mert homályos (nem tudom hogy gyárilag ilyen vagy esetleg a ragasztó gőze marta meg, de a szélvédő rész szép tiszta.
A befolyatásnál nem tudom milyen anyagot használtál (a színt látom hogy fekete) de egy kicsit világosabb árnyalattal nem lenne ilyen kontrasztos (nagyon erősen látszanak a lemezosztások).
A huzalozás jó lett, szép feszes. A rádióantenna húzott szálja tűnik kicsit vastagnak.

Kíváncsi lennék még az aljára is.

Fentieket jobbító szándékkal írtam, remélem még sok szép makettet látunk Tőled!
nsixx
Kapcsolat:

köszönöm a tanácsokat és a hozzászólást!:)
Valóban nem néztem sokat utána a gépnek, kb 10 fotót gyűjtöttem csak hogy lássam, milyen környezetben használták őket, magának a gépnek a részleteit nem, vagy kisebb intenzitással figyeltem. Ezen kívül kerestem blueprintet a panelvonalakhoz, mert volt, amit még pluszban kellett hozzákarcolni.
Kabintető sajnos gyárilag volt ilyen (bár lehet h az emlékeim homályosak, mert sokáig nem tudtam hozzányúlni tanulás miatt), a polírozást mindenképpen számításba veszem legközelebb!
Befolyatásnál a mig dark green grey színű panel wash-át használtam (amit valójában az rlm 70-71hez ajánlanak), de úgy gondoltam jó lesz ide is. Valóban sötét a szín, én azt érzem inkább egyébként, hogy a panelvonalak mentek túl mélyre, legközelebb óvatosabban kell karcolnom.
Aljáról készítek majd egy képet, várhatóan hétvégén, amikor tudok természetes fénynél fotózni.
Válasz küldése

Vissza: “2. vh”