Hawker Hurricane Mk. II.c. VVS Hasegawa 1/48

MLaci

Re: Hawker Hurricane Mk. II.c. VVS Hasegawa 1/48

Hozzászólás Szerző: MLaci » 2018.12.20. 21:42

Vadász írta: Egyébként nézd meg, hogy nem szimmetrikusak a rakéták elhelyezése.
Pista, a rakétáknál valami sántít, ez e függesztés mód szerintem nem nagyon lehet szabványos. Egyik oldalon mintha a belső rakéta után egy függesztési pont üres lenne, a másik oldalon 3 rakéta szorosan egymás mellett - de mintha egy hiányozna, a belső messzebb van a bombától mint a másik oldalon a belső. Lehet hogy valami műszaki hiba, függesztő/tartó vagy indítókábel-sérülés miatt ilyen a függesztés?!
Üdv MLaci

Tóth Gábor

Hozzászólás Szerző: Tóth Gábor » 2018.12.20. 22:34

Nagyon szép lett, gratulálok!

Vadász
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vadász » 2018.12.21. 03:27

MLaci írta:
Vadász írta: Egyébként nézd meg, hogy nem szimmetrikusak a rakéták elhelyezése.
Pista, a rakétáknál valami sántít, ez e függesztés mód szerintem nem nagyon lehet szabványos. Egyik oldalon mintha a belső rakéta után egy függesztési pont üres lenne, a másik oldalon 3 rakéta szorosan egymás mellett - de mintha egy hiányozna, a belső messzebb van a bombától mint a másik oldalon a belső. Lehet hogy valami műszaki hiba, függesztő/tartó vagy indítókábel-sérülés miatt ilyen a függesztés?!
Üdv MLaci
Laci!
Nem tudom az okát (még), de ez nem véletlen. Több képen is így van.

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2018.12.21. 06:53

Ezt a rajzot is ott találtam , ahol a képet . Itt is aszimmetrikus a rakéták függesztése . Sőt , azt most nézem , hogy a gépágyúk beépítése is az a méretezés szerint .
Csatolmányok
Hurri-VVSweapons-Asymmetry.jpg
Hurri-VVSweapons-Asymmetry.jpg (47.92 KiB) Megtekintve 605 alkalommal

MLaci

Hozzászólás Szerző: MLaci » 2018.12.23. 08:30

Kató írta:Ezt a rajzot is ott találtam , ahol a képet . Itt is aszimmetrikus a rakéták függesztése . Sőt , azt most nézem , hogy a gépágyúk beépítése is az a méretezés szerint .

Megkerestem a "rejtéllyel" kapcsolatban egy repmérnök-kollégát, aki maga is makettezik/modellezik, ráadásul ifjabb korában gyakorló sportrepülő is volt. Jómagam elsősorban a légcsavar-precesszó hatásának kiküszöbölésére/gyengítésére vagy valami aerodinamikai csalafintaságra gyanakodtam, de a kolléga lehűtött, se aerodinamikai se reptechnikai oka nem lehetett a lőfegyverek és rakéták aszimmetrikus, összevissza beszerelésének. A precesszió legjobban startnál jelentkezik, akkor (is) a legnagyobb motorteljesítményt használják, de az ekkor még kis sebesség miatt erre méretezve vannak kialakítva a precessziónak ellentartó kormányfelületek és a kitérítésük is. Nagyobb légiharc-sebességeken már sokkal könnyebb kisebb kormánykitérítéssel is ellene dolgozni a precessziónak, nem kell hozzá semmilyen más trükk. Viszont ott van a kutyuli elásva, hogy itt angol gépbe szovjet fegyverek vannak beépítve, tehát szó sem lehetett a szokásos gyártás előtti sárkány+fegyverzet egymáshoz tervezéséről/illesztéséről, itt tehát utólag kellett "betervezni" a gépbe egy idegen fegyverzetet. Ha nincs pl. külön balos-jobbos adogatású fegyver, akkor a szimmetrikus megerősített főtartókhoz-bordákhoz nem lehet szimmetrikusan felszerelni egy csak egy oldalra tervezett fegyvert, ehhez jön még a heveder-vezetés és lőszer-betáp/adogatás és hüvelykivető csatornák beépítési problémája, szóval jópár dolog meghatározza, hogy a lőfegyvereket hogyan és hova lehet beépíteni egy idegen gépbe. Ezek viszont meghatározzák a külső fegyverzet-függesztések lehetséges elhelyezését/bekötési pontjait is, nem lehet egy bordát vagy főtartót utólag túl sűrűn megfurkálni, mert egy erősebb manővernél szárnytörés lenne a vége. Magyarán és röviden: így fértek csak be a szovjet lőfegyverek a szárnyba, ami aztán meghatározta a rakétasínek bekötési pontjainak elhelyezési lehetőségét is. Üdv MLaci

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2018.12.23. 08:54

Végül is , profán módon egyszerű magyarázat , de teljesen logikus .

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2018.12.26. 08:04

Ezek sima angol G.B. Mark I.-ek. Azért ilyen aránytalanok.

Kép

Kferro

Hozzászólás Szerző: Kferro » 2019.01.14. 23:15

Ezért szeretem ezt a fórumot, mert gyér a látogatottság, de mégis mindig lehet újat tanulni! :)

Válasz küldése

Vissza: “2. vh”