Megérkezett a nyári (Diktátor)mikulás

Régi, új makettek bemutatója
Roland (Bf-109)

Megérkezett a nyári (Diktátor)mikulás

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) »

Mint az ismeretes nemrégiben Mac barátom konkrét adatot tudott felkutatni, mely alapján biztossá vált, hogy Vadász István (Diktátor-1) a vatif kategória eltántoríthatatlan híve.

Ennek függvényében felmerült, hogy hozzájárulna a hazai WI makettezés fellendítéséhez, ezért nem kis áldozatot vállalt fel.

Éppen ezért a tegnapi nap folyamán - hatalmának, kezének meghosszabbításaként - Magó Károly (Helytartó) átnyújtotta azt a makettet, amivel a Diktátor-1 megteszi az első lépést, hogy elismert hazai mérföldköve lehessen a WI makettezésnek.

A makettről annyit sikerült megtudni, hogy Zokei Mura évek óta bombázza Diktátor-1-et, hogy mesterdarabnak jelentős mennyiségű euróért válljon meg tőle.
Diktátor-1 azonban nem adta el lelkét a Nippon Erőnek, így mindenféle ajánlatnak ellenállt!

Tegnap azonban eljött az idő arra, hogy kinyilatkoztassa nagylelkűségét és én volnék az a szerencsés, aki ezt a makettet megépíthetem.

Már kezdtem megijedni, hogy egy tucat Tamiya makettet kapok, tele nanomikronnyi illesztési hibával, csapnivaló méretekkel, de szerencsére nem..
Itt van ez a drága MPM vákumos biplán, amire minden makettezőtársam vágyik...csak még nem tudja.

Amikor átvettem könnyeimmel küszködtem - így volt ezzel Helytartó is - alig tudtam betelni a látvánnyal.

Egy dolog viszont biztos.

Azt hittem Vadász Pista egy személyben "A Diktátor", de ez nem így van, butuskák voltunk, hogy ezt hittük.

Ezek szabjátok meg olyanok mint a Sith-ek...mindig kettő van belőlük!!!

...és én már tudom, hogy Vadászdiktátoron kívül melyik makettező kollégánknak piros színű a lézerkardja...

Ötletem már van, hogy milyen vatif lesz belőle, de ez ugye szupertitkos projekt minden esetben. Magyar ugyibár nem lehet, mert volt AVIA gépünk, igaz IV-es, nem I-es, de akkor is.

Íme egy fotó a gyöngyszemről.

Kép

Köszöntem a figyelmet és nagyon vigyázzatok, mert a Sith-ek bosszúja BÁRKIT utolérhet!!!!!!!!!! :D :D

Elnézést, de pontosítanom kellett a posztodat
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vadász 2013.06.09. 16:34-kor.
KépKép
Lorco

Re:Megérkezett a nyári (Diktátor)mikulás

Hozzászólás Szerző: Lorco »

:o :o :o
no ezt (is) megnézem ;D ;D ;D
Lorco
ssanyi

Hozzászólás Szerző: ssanyi »

Üdv!

Roli, szerintem erre a Sith-ek 99%-a is azt mondja hogy ez kibaszás! ;D
"Amikor átvettem könnyeimmel küszködtem - így volt ezzel Helytartó is - alig tudtam betelni a látvánnyal." Valamint lábon kihordtál egy infarktust.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vadász 2013.06.09. 16:35-kor.
Sisák Sándor
makettező kisinas és banán importőr
Kép
Vadász
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vadász »

Kedves Roli!

Nagy boldogsággal tölt el, hogy a meghatódásig tudtunk néked örömet okozni.

Azért fektessük le az ajándék iránti hálád mikéntjét is.
1. Amíg ez a makett el nem készül, addig nem építesz újabb stoetakutykuruty gépet, vagy száradjon le a kezed.
2. Háládat Szolnokon mutathatod be márciusban, amennyiben az mégsem sikerülne, akkor egy év múlván ismét várunk Szolnok mezején, addig is maradjon szárazan a gigád.
3. A makettet csak teljes terjedelmében készítheted el (no lopakodó,  no Yoda mocsara) , ellenkező esetben ázzon el a porod.
4 a makett nem viselheti sem a MKHL, sem a VVS jelzéseit, mert különben egyesített erővel veszünk elégtételt és készítünk belőle (igen, abból) lőporzacskót.

Kívánunk néked reszelésben, és puttiban gazdag esztendőt, és kívánjuk néked ugyanazt mit te kívánsz nékünk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vadász 2013.06.09. 17:40-kor.
Kép
Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) »

Kedves Pisti!

Igen - helyesen akkor Helytartó  :D :D - már jelezte, hogy a 2014-es szolnoki kiállításra kell elkészíteni e madarat.
Megteszek az ügy érdekében mindent.

Pedig az egyik tervem egy ződ-fekete szép csillagos masina lett volna, de akkor marad a B verzió, igyekszem minél jobban kiverni a biztosítékot!  :D :D :D

Jelentem az évek óta nem használt, brutáljó élű Edelstahl ollómat elővettem...remekül viszi ezt a sprőd műanyagot!  :D :D

Az írógéppel írt összeállítási útmutató alapján - google map-et megszégyenítő részletességű!!!  :D - azt hiszem a rendelkezésre álló idő elegendő lesz, védendő elsődleges nemi jellegem "tárgyát". :D :D
KépKép
Vadász
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vadász »

Abban az esetben, ha nem boldogulsz (már most rosszul álltál neki), megfelelő ügyintézési díj ellenében, maximum egyszer módosíthatunk saját döntés keretében a feltételeken.
Kép
ssanyi

Hozzászólás Szerző: ssanyi »

Roland (Bf-109) link írta: Kedves Pisti!
Pedig az egyik tervem egy ződ-fekete szép csillagos masina lett volna, de akkor marad a B verzió, igyekszem minél jobban kiverni a biztosítékot!  :D :D :D

Jelentem az évek óta nem használt, brutáljó élű Edelstahl ollómat elővettem...remekül viszi ezt a sprőd műanyagot!  :D :D

Az írógéppel írt összeállítási útmutató alapján - google map-et megszégyenítő részletességű!!!  :D - azt hiszem a rendelkezésre álló idő elegendő lesz, védendő elsődleges nemi jellegem "tárgyát". :D :D
Roli, még nem késő hogy elküldjem azokat a matricákat amiket felajánlottam (vagy a rakétás verziót építed? )! ;)
Ehhez a "maketthez" nem használati útmutatót mellékeltek hanem barlangrajzokat.
Sisák Sándor
makettező kisinas és banán importőr
Kép
Mac

Hozzászólás Szerző: Mac »

Ez azért durva volt! :o
Nem elég, hogy egy sapka sz@r a makett, de még kétfedelű is!

Az igazságérzet azt diktálja, hogyha a Roli elkészül ezzel a szolnoki rendezvényre, akkor a Diktátornak kelljen csinálni egy WhatIf munkát 1/48-ban az azt követő Bolyaira!
"Én nem mondam semmit. Hogy te almás Bozkovot értettél, arról én már nem tehetek."
A kávét le is lehet hozni! :)
Kép
KépKép
ventus

Hozzászólás Szerző: ventus »

Roli!

Én a helyedben sumákban vennék egy Eduard Avia-t, gyorsan összedobnám, és egy hónap múlva prezentálnám az okosoknak.

ventus
Válasz küldése

Vissza: “Dobozbontás – Repülők”