Megérkezett a nyári (Diktátor)mikulás

Régi, új makettek bemutatója
Post Reply
Roland (Bf-109)

Megérkezett a nyári (Diktátor)mikulás

Post by Roland (Bf-109) »

Mint az ismeretes nemrégiben Mac barátom konkrét adatot tudott felkutatni, mely alapján biztossá vált, hogy Vadász István (Diktátor-1) a vatif kategória eltántoríthatatlan híve.

Ennek függvényében felmerült, hogy hozzájárulna a hazai WI makettezés fellendítéséhez, ezért nem kis áldozatot vállalt fel.

Éppen ezért a tegnapi nap folyamán - hatalmának, kezének meghosszabbításaként - Magó Károly (Helytartó) átnyújtotta azt a makettet, amivel a Diktátor-1 megteszi az első lépést, hogy elismert hazai mérföldköve lehessen a WI makettezésnek.

A makettről annyit sikerült megtudni, hogy Zokei Mura évek óta bombázza Diktátor-1-et, hogy mesterdarabnak jelentős mennyiségű euróért válljon meg tőle.
Diktátor-1 azonban nem adta el lelkét a Nippon Erőnek, így mindenféle ajánlatnak ellenállt!

Tegnap azonban eljött az idő arra, hogy kinyilatkoztassa nagylelkűségét és én volnék az a szerencsés, aki ezt a makettet megépíthetem.

Már kezdtem megijedni, hogy egy tucat Tamiya makettet kapok, tele nanomikronnyi illesztési hibával, csapnivaló méretekkel, de szerencsére nem..
Itt van ez a drága MPM vákumos biplán, amire minden makettezőtársam vágyik...csak még nem tudja.

Amikor átvettem könnyeimmel küszködtem - így volt ezzel Helytartó is - alig tudtam betelni a látvánnyal.

Egy dolog viszont biztos.

Azt hittem Vadász Pista egy személyben "A Diktátor", de ez nem így van, butuskák voltunk, hogy ezt hittük.

Ezek szabjátok meg olyanok mint a Sith-ek...mindig kettő van belőlük!!!

...és én már tudom, hogy Vadászdiktátoron kívül melyik makettező kollégánknak piros színű a lézerkardja...

Ötletem már van, hogy milyen vatif lesz belőle, de ez ugye szupertitkos projekt minden esetben. Magyar ugyibár nem lehet, mert volt AVIA gépünk, igaz IV-es, nem I-es, de akkor is.

Íme egy fotó a gyöngyszemről.

Image

Köszöntem a figyelmet és nagyon vigyázzatok, mert a Sith-ek bosszúja BÁRKIT utolérhet!!!!!!!!!! :D :D

Elnézést, de pontosítanom kellett a posztodat
Last edited by Vadász on 2013.06.09. 03:34, edited 1 time in total.
ImageImage

Lorco

Re:Megérkezett a nyári (Diktátor)mikulás

Post by Lorco »

:o :o :o
no ezt (is) megnézem ;D ;D ;D
Lorco

ssanyi

Post by ssanyi »

Üdv!

Roli, szerintem erre a Sith-ek 99%-a is azt mondja hogy ez kibaszás! ;D
"Amikor átvettem könnyeimmel küszködtem - így volt ezzel Helytartó is - alig tudtam betelni a látvánnyal." Valamint lábon kihordtál egy infarktust.
Last edited by Vadász on 2013.06.09. 03:35, edited 1 time in total.
Sisák Sándor
makettező kisinas és banán importőr
Image

Vadász

Post by Vadász »

Kedves Roli!

Nagy boldogsággal tölt el, hogy a meghatódásig tudtunk néked örömet okozni.

Azért fektessük le az ajándék iránti hálád mikéntjét is.
1. Amíg ez a makett el nem készül, addig nem építesz újabb stoetakutykuruty gépet, vagy száradjon le a kezed.
2. Háládat Szolnokon mutathatod be márciusban, amennyiben az mégsem sikerülne, akkor egy év múlván ismét várunk Szolnok mezején, addig is maradjon szárazan a gigád.
3. A makettet csak teljes terjedelmében készítheted el (no lopakodó,  no Yoda mocsara) , ellenkező esetben ázzon el a porod.
4 a makett nem viselheti sem a MKHL, sem a VVS jelzéseit, mert különben egyesített erővel veszünk elégtételt és készítünk belőle (igen, abból) lőporzacskót.

Kívánunk néked reszelésben, és puttiban gazdag esztendőt, és kívánjuk néked ugyanazt mit te kívánsz nékünk.
Last edited by Vadász on 2013.06.09. 04:40, edited 1 time in total.
Image

Roland (Bf-109)

Post by Roland (Bf-109) »

Kedves Pisti!

Igen - helyesen akkor Helytartó  :D :D - már jelezte, hogy a 2014-es szolnoki kiállításra kell elkészíteni e madarat.
Megteszek az ügy érdekében mindent.

Pedig az egyik tervem egy ződ-fekete szép csillagos masina lett volna, de akkor marad a B verzió, igyekszem minél jobban kiverni a biztosítékot!  :D :D :D

Jelentem az évek óta nem használt, brutáljó élű Edelstahl ollómat elővettem...remekül viszi ezt a sprőd műanyagot!  :D :D

Az írógéppel írt összeállítási útmutató alapján - google map-et megszégyenítő részletességű!!!  :D - azt hiszem a rendelkezésre álló idő elegendő lesz, védendő elsődleges nemi jellegem "tárgyát". :D :D
ImageImage

Vadász

Post by Vadász »

Abban az esetben, ha nem boldogulsz (már most rosszul álltál neki), megfelelő ügyintézési díj ellenében, maximum egyszer módosíthatunk saját döntés keretében a feltételeken.
Image

ssanyi

Post by ssanyi »

Roland (Bf-109) link wrote: Kedves Pisti!
Pedig az egyik tervem egy ződ-fekete szép csillagos masina lett volna, de akkor marad a B verzió, igyekszem minél jobban kiverni a biztosítékot!  :D :D :D

Jelentem az évek óta nem használt, brutáljó élű Edelstahl ollómat elővettem...remekül viszi ezt a sprőd műanyagot!  :D :D

Az írógéppel írt összeállítási útmutató alapján - google map-et megszégyenítő részletességű!!!  :D - azt hiszem a rendelkezésre álló idő elegendő lesz, védendő elsődleges nemi jellegem "tárgyát". :D :D
Roli, még nem késő hogy elküldjem azokat a matricákat amiket felajánlottam (vagy a rakétás verziót építed? )! ;)
Ehhez a "maketthez" nem használati útmutatót mellékeltek hanem barlangrajzokat.
Sisák Sándor
makettező kisinas és banán importőr
Image

Mac

Post by Mac »

Ez azért durva volt! :o
Nem elég, hogy egy sapka sz@r a makett, de még kétfedelű is!

Az igazságérzet azt diktálja, hogyha a Roli elkészül ezzel a szolnoki rendezvényre, akkor a Diktátornak kelljen csinálni egy WhatIf munkát 1/48-ban az azt követő Bolyaira!
"Én nem mondam semmit. Hogy te almás Bozkovot értettél, arról én már nem tehetek."
A kávét le is lehet hozni! :)
Image
ImageImage

ventus

Post by ventus »

Roli!

Én a helyedben sumákban vennék egy Eduard Avia-t, gyorsan összedobnám, és egy hónap múlva prezentálnám az okosoknak.

ventus

Post Reply

Return to “Dobozbontás – Repülők”