Hungarian Fighter Colours könyv

Vadász
Kapcsolat:

Re:Hungarian Fighter Colours könyv

Hozzászólás Szerző: Vadász » 2013.09.03. 22:59

Megérkezett.

Számomra van benne sok ismeretlen fotó. A grafikák értelmezésével nem mindig értek egyet. Egyenlőre ennyi.
Kép

Podva

Hozzászólás Szerző: Podva » 2013.09.04. 18:56

Szia Vadász

Örülök hogy megjött!
MI a véleményed? Ugye ott a horogkereszt az aradon? A siebelen a magyar felségjel mennyire perdöntő? Mit szólsz a "furcsa" ékes CR 42-höz?
Mi a véleményed a grafikákról? Szerinted a V237-es Falcó  utolsó festése olasz? A V.145 ként bemutatott két fotó ugyan arról a gépről készült? 
Üdvözlettel: Viktor

Vadász
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vadász » 2013.09.04. 18:59

Podva link írta: Szia Vadász

Örülök hogy megjött!
MI a véleményed? Ugye ott a horogkereszt az aradon? A siebelen a magyar felségjel mennyire perdöntő? Mit szólsz a "furcsa" ékes CR 42-höz?
Mi a véleményed a grafikákról? Szerinted a V237-es Falcó  utolsó festése olasz? A V.145 ként bemutatott két fotó ugyan arról a gépről készült? 
Most nem nagyon van időm könyvezni, de szombaton megyek a klub utáni kocsmázásra, igaz csak fél öt után érek oda.
Kép

Podva

Hozzászólás Szerző: Podva » 2013.09.07. 19:08

Sziasztok!
Tegnap sikerült elujtnom a ReBeKára. Örömmel konstatáltam, hogy az itteni iszapbirkózás ellenére továbbra is fennmaradt a párbeszédnek valamilyen színtje... :)
Többek között szóba került a 2/1 vszd. állományába tartozó G.5+25 jelű "???tarka" Aradon fellelhető horogkereszt.Szerintem konszenzus született, hogy ez a bizonyos gép '42 márciusa után vagyis a keresztes időszakban érkezett...(43 márciusában már veszteséglistán volt) A képen látható mezei virágokból itélhetően a fotó '42 tavaszának végén, esetleg kora nyarán készült...
Adódik a régi kérdés: a frissen érkezett, valószínűleg gyári festésű gépeket egyből "magyar"tarkásítottuk volna, vagy esetleg így jöttek németo-ból? Esetleg lepukkan gépeket kaptunk amiket azonnal át kellett festeni? És ilyeneket küldtünk volna akkor a frontra? 
Aztán van itt egy másik elgondolkodtató kép ebből a sorozatbol Horváth Balázs oldaláról a G5+44...
Itt miért van a kereszt alatt is átfestés? Alapozás? Minek a magyartarkára? Esetleg német hasábkereszt meg Stammkennzeichen volt a magyartarka fölött?
Jó agylást

Üdv Viktor
Csatolmányok
Arado-Ar-96A-G-544.jpg

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2013.10.02. 21:31

Podva link írta: Szia Karcsi
Igen tudom, illetve sejtem többen felhívták már rá a figyelmem.
Viszont, ha itt tartunk, van még egy érdekes kérdés.. A fortepan.hu-n nemrég megjelent egy érdekes fotó, amely bár nem volt ismeretlen, de ilyen jó minőségben még nem volt látható...(délután belinkelem majd) talán a Daru század He 70-esei vannak rajta szép sorban a G.213-as Ju 86-os társaságában A Heinkeleken több, a Ju 86-étól elütő árnyalat fedezhető fel... Létezhet, hogy nem csak az RLM 61/62/63 színsor behozatala kerül szóba, hanem egyéb is?
Előre is köszönöm
Nekem megvan ennek a fotónak az eredetije (*), és egy másik is, ugyanezekről a gépekről. Szerintem a He-70-esen pontosan ugyanazok a  színárnyalatok vannak, mint a Junkersen.

*a szűzhártyavisszaállító műtétek korában persze már ki tudja, de egy papírkép, és jobb minőségű, mint ez a fortepanos változat. Egy börzén vettem, sok más pilótás kép között volt.

Podva

Hozzászólás Szerző: Podva » 2013.10.03. 00:23

Szia Freddy

Ha a fotón a jobb felső letöltés gombra klikkelsz akkor tuti felbontásban le tudod tölteni...
Az a tapasztalatom az ilyen fotóról reprózott börzés fotókról, hogy nem mindíg sikerülnek tökéletesre...
Legutóbb a REBEKÁ-n megegyeztünk abban hogy ez a sok szín a javítások műve...
Ennek ellenére azért én megkérdezném, hogy a csatolt képen a F.409-es He 70-en vajon melyik folt a szürke?
Üdvözlettel: VIktor
Csatolmányok
fortepan.jpg

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2013.10.03. 00:59

Podva link írta: Szia Freddy

Ha a fotón a jobb felső letöltés gombra klikkelsz akkor tuti felbontásban le tudod tölteni...
Az a tapasztalatom az ilyen fotóról reprózott börzés fotókról, hogy nem mindíg sikerülnek tökéletesre...
A felbontás tuti, de az enyémen pl nincs ott az a felülről belógó ,,ufó".
Legutóbb a REBEKÁ-n megegyeztünk abban hogy ez a sok szín a javítások műve...
Ennek ellenére azért én megkérdezném, hogy a csatolt képen a F.409-es He 70-en vajon melyik folt a szürke?
Csatoltam azt a változatot, ahogy én látom. A He-70-es hátsó része egy kicsit sötétebb, de ez a fény miatt van. A nap oldalról, majdnem egy kicsit szemből süt a képre (a Ju-86-os kerekénél látszik), a hátrafelé keskenyedő repülőgéptörzsön emiatt már önárnyék van.
Csatolmányok
fortepan2.jpg

Podva

Hozzászólás Szerző: Podva » 2013.10.03. 01:31

[quote
Csatoltam azt a változatot, ahogy én látom. A He-70-es hátsó része egy kicsit sötétebb, de ez a fény miatt van. A nap oldalról, majdnem egy kicsit szemből süt a képre (a Ju-86-os kerekénél látszik), a hátrafelé keskenyedő repülőgéptörzsön emiatt már önárnyék van.
[/quote]

Szia

Elfogadva amit állítasz az önárnyékról a F.410-esen ugyan ez miért nem látszik?

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2013.10.03. 01:41

Podva link írta: [quote

Szia

Elfogadva amit állítasz az önárnyékról a F.410-esen ugyan ez miért nem látszik?

A 410-es, de csak a 410-es szerintem világosabb zölddel van festve, mint a sorban a többi repülő. De majd még megnézem az ,,eredeti"-t.

Podva

Hozzászólás Szerző: Podva » 2013.10.03. 02:58

Freddy link írta: A 410-es, de csak a 410-es szerintem világosabb zölddel van festve, mint a sorban a többi repülő. De majd még megnézem az ,,eredeti"-t.
Szia
Na ez az! Karcsi 4 féle színről talált adatokat a kutatása során. De pl: ilyen, és egyéb színes fotók tanulsága szerint, nem kizárólag ez a 4 szín(zöld/barna/szürke/világoskék) került alkalmazásra. A korai Héja-M-ek, meg a CR42-esek kései festésében (olyan, amit Remete olvtárs az Aviáján elkövetett) valszeg nem  ez a zöld szürke barna szerepelt.
Lehet hogy kevergették ezeket a színeket? A zöld+barna pl szép keki lehetett...nem?

Üdv Viktor

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Podva 2013.10.03. 04:31-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Szakirodalom - Repülők”