Hungarian Fighter Colours könyv

Freddy

Re:Hungarian Fighter Colours könyv

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2013.10.03. 04:57

Podva link írta: Szia
Na ez az! Karcsi 4 féle színről talált adatokat a kutatása során. De pl: ilyen, és egyéb színes fotók tanulsága szerint, nem kizárólag ez a 4 szín(zöld/barna/szürke/világoskék) került alkalmazásra. A korai Héja-M-ek, meg a CR42-esek kései festésében (olyan, amit Remete olvtárs az Aviáján elkövetett) valszeg nem  ez a zöld szürke barna szerepelt.
Lehet hogy kevergették ezeket a színeket? A zöld+barna pl szép keki lehetett...nem?

Üdv Viktor
Ehhez a vitához nem tudok érdemben hozzátenni, nem kutattam a témában (azon túl, hogy magyar repülőket gyűjtöm 1/72-ben, vh-sat és modernt is, ezért megvettem Dénesék könyvét), csak a kép miatt szóltam hozzá.
Azt nem tartom életszerűnek, hogy ott volt a katonák/munkások kezében a festék, és elkezdték kevergetni csak hogy legyen egy másmilyen színű gép a sorban. Sokkal valószínűbb, hogy nem volt pont olyan festék elég, és ,,mindegy, csak zöld legyen"-alapon szereztek valahonnan valamilyen zöldet. (talán extrém példa, de a Magyar Néphadseregben volt, hogy feketéből és sárgából kutyultak zöldet, nem is nagyon volt két egyforma színű jármű)

Horác
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Horác » 2013.10.03. 06:40

Hallottam már olyan teóriát is, hogy egy ideig a felső felületeken négy álcázószínt alkalmaztak: szürke, zöld, barna és homokszín, majd később ez utóbbit elhagyták. Tárgyi bizonyítékom nincs arra vonatkozóan, hogy tényleg így volt, csupán néhány ember emlékezete.

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2013.10.03. 09:45

Horác link írta: Hallottam már olyan teóriát is, hogy egy ideig a felső felületeken négy álcázószínt alkalmaztak: szürke, zöld, barna és homokszín, majd később ez utóbbit elhagyták. Tárgyi bizonyítékom nincs arra vonatkozóan, hogy tényleg így volt, csupán néhány ember emlékezete.
Az olasz festések voltak homokszínűek, nem lehet, hogy egy olyan gépet festettek át félig? Amúgy ez tipikusan az a dolog, amit egy rossz fénykép alapján könnyű félrelátni: egy kis árnyék, önárnyék, fényképezési hiba vagy ujjlenyomat a fényképen, és nemhogy három színből négyet, de még a Loch Ness-i szörnyet is oda lehet látni, pláne 1-2 scannelés, fénymásolás meg némi fotosop-layer után.

Megnéztem az ,,eredeti" képet, azon is világosabb a 410-es. És mintha kopottabb is lenne-lehet, hogy az eredeti zöld volt, csak rosszul hígítva?
Két másik érdekességet is felfedeztem rajta egyébként, a másik kép alapján (ugyanezt a sor gépet ábrázolja, de nem a Ju-86-os magasságából, hanem a földön, a Ju-86-os orra közelében állva).
-Ez az egyetlen gép a sorban (az elöl álló négy gép közül legalábbis), amelyiknek terepszínű légcsavartollai vannak
-A motorburkolat alján van egy kis ,,szakállkája": egy nem teljesen szabályos szögletes, de a barnánál jóval sötétebb színű folt, az itt bemutatott fényképen is látszik, de ezen távolabbi, nem lehet elkülöníteni az árnyalatot a barnától.

lehet, hogy mégis egy javított gép?

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2013.12.06. 04:44

Külön öröm, hogy az éjszakai vadászoknak is jutott benne egy kis hely  :) !

XX

Hozzászólás Szerző: XX » 2013.12.06. 11:37

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni, hogy hogyan lehet a könyveket megrendelni?
Előre is köszönöm!

BB
A medve velünk van!

Podva

Hozzászólás Szerző: Podva » 2013.12.06. 18:57

XX link írta: Sziasztok!

Valaki tudna segíteni, hogy hogyan lehet a könyveket megrendelni?
Előre is köszönöm!

BB
Szia Balázs
Talán a leggazdaságosabban a kiadótól szerezhető be, de az ő honlapjukon még nincs konkrétabb infó róla...
Üdv Viktor

XX

Hozzászólás Szerző: XX » 2013.12.07. 03:59

Helló Viktor!
Talán a leggazdaságosabban a kiadótól szerezhető be, de az ő honlapjukon még nincs konkrétabb infó róla...
Gondolom te most a 2. részre gondolsz...
Az elsőt is a kiadótól rendelted meg?
Fizetés hogy volt megoldható?

BB
A medve velünk van!

Podva

Hozzászólás Szerző: Podva » 2013.12.07. 04:32

Szia Balázs

Igen a kiadótól rendeltem meg az elsőt, pár napon belül itt volt nyomjá a pay palt, de lehet fizetni sima dombornyomott kártyával is. Valamelyik fórumon láttam, hogy valamelyik magyarországi csomagküldő cégnél is beszerezhető...

Üdv VIktor 

XX

Hozzászólás Szerző: XX » 2013.12.07. 08:55

Köszi!
Még nem igazán találkoztam ezzel a pay pal dologgal,
így inkább a magyarországi csomagküldőt kellene fellelni...
Ha esetleg valahol találkoznál vele, feltennéd ide, hogy miről van szó?

BB
A medve velünk van!

Válasz küldése

Vissza: “Szakirodalom - Repülők”