Messerschmitt Bf 109 G6 HobbyBoss 1/72

Vadász

Re:Messerschmitt Bf 109 G6 HobbyBoss 1/72

Post by Vadász »

ssanyi link wrote: Helló!
U.i.:Hogy kerül a P 47-es az asztalra? ;D
Valamit fogyasztanak arrafelé a Hídontúl az emberek, mert a jó maketteket a dobozban tartják és mindenféle szutykot farigcsálnak mindenféle fura méretarányban.
Image

Roland (Bf-109)

Post by Roland (Bf-109) »

Vadász link wrote: Valamit fogyasztanak arrafelé a Hídontúl az emberek, mert a jó maketteket a dobozban tartják és mindenféle szutykot farigcsálnak mindenféle fura méretarányban.
Eeeeegen.
Nem túl régen Robiéknál a szekrényben találtam egy csodaszép Dragon P-38-ast.
Kérdem Robit, hogy miért nem ezt csinálod, csodálatos makett.

A válasz:

Őőőőő, háááát először le kell másolni gyantából 1-2 alkatrészt belőle, hogy - és most kapaszkodj meg - azokat be tudja építeni a Novo P-38-asba!?
Mondom neki, mibe??? (ugyanis előtte néztem bele a Novo zacskójába, mert ugye doboza nincs.)  :)

Robi pedig a maga megszokott szerénységével közölte: Figyelj, nem olyan rossz az a makett...

Itt ledobtam a láncot. :D

Mert ha még a KP, akkor azt mondom OK, azokból legalább tényleg el lehet indulni, én is tervezek KP makettet.
De ez a Novo Lightning...hát ez valami szörnyedelem. :-\
ImageImage

ssanyi

Post by ssanyi »

Deja vu!!

Beszélgetés Róbertünk és "valaki" között miután "valaki" meglátta a Hasegawa 1:72-es B 26-osát (a szintén Hasegawa B 25 mellett) a szekréyben.

-Robi, miért nem ezt építed?
-Meyiket?Ja azt?Még nem érzem úgy hogy egy ilyen minőségű maketthez elég lennék.

FÜGGÖNY!!!

Nem rokonok Remetével? ;D

U.i.:Legalább a P 47-est nem adta ki a Novo, kénytelen Matchboxból faragni.Hajrá Robi!!!!
Last edited by ssanyi on 2014.12.10. 21:14, edited 1 time in total.
Sisák Sándor
makettező kisinas és banán importőr
Image

vadrobert

Post by vadrobert »

Drága Barátaim!

Megütközésetek teljesen jogos, de ezek azok a dolgok, melyekre nincs magyarázat. Ez a hangya onnan jött, hogy Ricsi Komám és Roli Komám Okányiában járt és bekukkantottunk a szekrénybe, aztán Ricsi valamelyik sarokból előrántotta ezt a makett-történeti gyöngyszemet és még szemet is vetett rá. Na ekkor valami fény megérintett és arra gondoltam, hogy mindenféle fuxolás nélkül milyen jól nézni ki az a festés, ami a doboz hátoldalán van. Innen már követték egymást az események: Valami Film+ -on sugárzott VICO film alatt a negatív krátereket befolyattam ciánakriláttal, aztán találtam dugiba valami gyanta kabint és motrot hozzá, meg az academy készletből maradt ez-az (légcsavar, mintázott kerék, mif@sz) Úgyhogy túl sok gond nem lesz vele, már csak síkba kölllll csiszolni és át kölll karcolni (meg talán a futóaknát újraszoborni).
háá' nem? de! méééé', nem? hááááá' deee!

De erről a lomról egy másik topikban megemlékezek majd, ha nem leszek elég lusta az informatikával buzizni (fényképezés, lementés, átméretezés, feltöltés, mellé süketszövegelés stb-stb...).

Na Puszi!
ImageImage

vadrobert

Post by vadrobert »

Ja! Sssssssanyi!

Véletlenül sem felróható módon, de novoügyi ismereteid némiképp szellősek, ugyanis kiadta a Novo kétféle verzióban és nem is érdektelen festéssel.

Ehunvanni:
Attachments
p-47_down.JPG
p-47_up.JPG
p47d_down.JPG
p47d_up.JPG
ImageImage

ssanyi

Post by ssanyi »

vadrobert link wrote: Ja! Sssssssanyi!

Véletlenül sem felróható módon, de novoügyi ismereteid némiképp szellősek, ugyanis kiadta a Novo kétféle verzióban és nem is érdektelen festéssel.

Ehunvanni:
Ennek a "hiányosságnak" én roppant módon örülök, egy csomó pályinkát spórolok a leltározáson amit végre kéne hajtani a két ruhásszekrénnyi kiváló műanyag . . . . . izén.
Csak a Novo katalógust akartam előhozni belőled! ;)
Sisák Sándor
makettező kisinas és banán importőr
Image

vadrobert

RE: Messerschmitt Bf 109 G6 HobbyBoss 1/72

Post by vadrobert »

Hello!

Pingálgattam ezt-azt. A színek közötti átszóródást egy-két helyen 8000-es csiszolóvászonnal még konkrétabbá fogom tenni, kiemelt figyelemmel a "fésű" motívumokra.

Üdv:
Robi
ImageImage

Fülöp Sándor

Post by Fülöp Sándor »

Szépen haladsz barátom!
ImageImageImage

vadrobert

Post by vadrobert »

Hello!

Egy lépéssel közelebb a célhoz. Ez nekem viszont igen nehéz szülés volt, mivel ilyet még nem tettem (vagyis a virsli ujjaimmal és a Chromax pisztolyommal még soha nem foltoztam ilyen apró mintát).

Most egy kis stáblista, akik a szombati Puma klubnapon hozzájárultak a foltozáshoz, valamint egy kellemes nap hasznos eltöltéséhez:

- Kedves Vezető (Fülöp Sándor): BMW (egyébként Infinity, de az én Chromax pisztolyomhoz képest így tudnám a minőségi lépcsőt jellemezni) típusú szórópisztoly, továbbá hasznos tanácsok a beállításokhoz, hígításhoz és fegyverkezeléshez,
- Pisi Úr: kompresszor és logisztika,
- Zépisti: logisztika.

Ezúton is hattttttalmas köszönet Nektek!

Üdv:
Robi
ImageImage

Lorco

Post by Lorco »

vadrobert wrote: Hello!

Egy lépéssel közelebb a célhoz. Ez nekem viszont igen nehéz szülés volt, mivel ilyet még nem tettem (vagyis a virsli ujjaimmal és a Chromax pisztolyommal még soha nem foltoztam ilyen apró mintát).

Most egy kis stáblista, akik a szombati Puma klubnapon hozzájárultak a foltozáshoz, valamint egy kellemes nap hasznos eltöltéséhez:

- Kedves Vezető (Fülöp Sándor): BMW (egyébként Infinity, de az én Chromax pisztolyomhoz képest így tudnám a minőségi lépcsőt jellemezni) típusú szórópisztoly, továbbá hasznos tanácsok a beállításokhoz, hígításhoz és fegyverkezeléshez,
- Pisi Úr: kompresszor és logisztika,
- Zépisti: logisztika.

Ezúton is hattttttalmas köszönet Nektek!

Üdv:
Robi
Nagyon csini!!! :exclamation:
Rátekintettem a Me 410-esem foltozására...szomorú lettem :)

Üdv
Lorco

Post Reply

Return to “Munkaasztal - Messzer 109”