FW-190

Makettező szemmel a 2. vh-s német légierő.
Kormos Peter
Kapcsolat:

Re:FW-190

Hozzászólás Szerző: Kormos Peter » 2011.02.23. 04:23

Medve9 link írta: a "belső" zsanér nem tud KInyílni.
Dehogynem, persze ehhez olyan kialakítású zongorapánt kell, és így sem biztos hogy teljes 180 fokban lehet forgatni a füleket.

Nézegettem pár netes képet, és én nem nagyon látom a felsőnél a külső "csigákat". De majd valamikor otthon megnézem a képeket és reflektálok.

Addig jó lenne egy közeli kép a felső zsanérról, vagy legalább egy könyv cím + oldalszám.

Egyébként D-13 témában nagyon jó referencia a Modeler's Eye Fw190 kiadvány vagy az Eagle "Yellow 10".
Medve9 link írta:   Lehetséges, hogy ezeken a Dórákon nem lehetett felnyitni a kipufogósor feletti két deklit, csak leemelni? Esetleg a felsőrésszel együt?
Passz, de azért ez érdekes:

http://www.stormbirds.com/experten/imag ... ow15_1.jpg

de gondolom vész esetén szét lehetett húzni a zongorapántot és leemelni a borítást

Egyébként én nem tarttom logikusnak, hogy a más motor és fegyver elrendezés (D-9 vs. D-13) miatt maga a motorburkolat íveltsége mellett zsanérzatán is változtattak volna.

kp

Kormos Peter
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kormos Peter » 2011.02.23. 09:40

Na, megnéztem. A D-9-nél és a D-13-nál is a felső zsanérnál is a csigák  belül vannak, úgy mint ahogy a Ersatzteilliste rajzon.

ssanyi

Hozzászólás Szerző: ssanyi » 2011.09.06. 23:43

Üdv mindenkinek!

Vadász Pista kérdéséhez és képéhez visszakanyarodva, szerintem gépágyúkonténer.
1, A háttérben berregő gép szárnya alatt is látható.
2, Volt olyan g.á.konténer aminek a fegyvercsöve max futóbekötés közepéig ért, ha sikrül feltöltök egy rajzot is aminek a közepén
    lévő fehér választó csíktól jobbra legalul található.Sajna a nevét nem tudom elolvasni mert még nem tudtam beállítani olvashatóra    (nagyítás után).
Csatolmányok
fw190a2.jpg
Sisák Sándor
makettező kisinas és banán importőr
Kép

Fülöp Sándor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fülöp Sándor » 2011.09.07. 01:44

Szia ssanyi!

Akkor mondom még egyszer (bár korábban már bővebben is kifejtettem): ez nem gépágyúkonténer.
KépKépKép

ssanyi

Hozzászólás Szerző: ssanyi » 2011.09.07. 07:25

Üdv mindenkinek!

Fülöp Sanyi most a három éves keresztlányom idézném "De miéééééééééért neeeeeeeeeem?".
Komolyra fordítva a szót a következő oldalon http://www.ww2aircraft.net/forum/aviati ... 12-19.html ( bocs de béna vagyok, magas labda tessék lecsapni! ) a 275-ös hozzászólásban felsoroltatnak a 190-es minden(?) variánsa idézet:
"FW 190 F-8/R2 Two MK 108 30 mm cannon in underwing pods
FW 190 F-8/R3 Two MK 103 30 mm cannon in underwing pods ".
Olvasatomban szárny alatti gépágyúkonténer.
A rajzot amit beküldtem eredetiben az Aircraft Drawings oldalon találhatod meg, ott sem olvasható (le kell tölteni de ingyenes) a megnevezés de szerintem pontosan ráillik a "csomag" formája a fényképen láthatóra.
Mk 108 elég jól teljesíthetett a földi célok ellen is (tehergépjárművek, lovasszekerek, vonuló gyalogság szóval klasszikus menetoszlop) a negyerejű HE gránátokkal.
Nem okoskodásnak írom és senki tudását nem merészelném megkérdőjelezni, de elkaptam a témát mint Hondt a viermotorost (vagy fordítva?) :P
Sisák Sándor
Kép

Fülöp Sándor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fülöp Sándor » 2011.09.07. 20:00

Szia ssanyi!

Köszi, a rajz megvan nekem.
Sajnos az, hogy egy felsorolásban említenek néhány változatot az még nem jelenti automatikusan azt is, hogy ezek a variánsok tényleg megépültek, illetve a frontra kerültek. (Most nem a kísérleti fázisról beszélek.)
F-8 frontgépnél én még egyetlen fotót sem láttam, melyen MK 108 gondolák lógtak a szárny alatt. Ok, ez még nem jelent semmit.
De van egy nagy bibi: amennyiben gondolát szereltek, akkor annak mindkét szárny alatt ott kellene lenni.
Aztán ott az "időfaktor". A kép ugye '44-'45 telén készült. Ezidő tájt az F-8/F-9 -eket igyekeztek rakéta-fegyverzettel felszerelni (Panzerschreck, Panzerblitz, és ezek változatai), amelyekkel a tűzerőt jelentősen növelni tudták (és nem csak a páncélosok ellen).
Nem a csöves fegyverzet erősítése volt tehát a fő csapás iránya a Schlachtfliegerek-nél. (Egyetlen ellenpélda talán a Hs 129, de még ott is elindultak a speciális fegyverzet felé.)
(Azt már említeni sem merem, hogy az MK 108-at nem kifejezetten földi célpontok ellen fejlesztették ki, hanem légi közelharcra. Az MK 108 tulajdonságai, ballisztikai jellemzői erre voltak alkalmasak. Az MK 103 persze más tészta lenne, de ne keverjük az almát a körtével  ;) )

A szárny alatti "csomag" formája ráadásul -jobb minőségű fotót vizsgálva- el is tér az ismert gondola-sziluettektől.

Szóval ezért nem... :D
KépKépKép

ssanyi

Hozzászólás Szerző: ssanyi » 2011.09.07. 21:42

Üdv mindenkinek!

Fülöp Sanyinak : Mea culpa!
Sajnos nem kell jobb minőségű fotó hogy lássam ez nem a klásszikus MK 108 gondola, de annyira megörültem amikor megláttam
a rajzon (ahol nincs oldalnézete) hogy gondoltam felvetem, ezt (is) hívják korai örömnek!
Földi célok ellen azért gondolnám hasznosabbnak az almát (MK 108) a körténél (MK 103) mert a súlya kb. fele akkora, de nagyot durran.
Szóval valószínűleg kamera konténer lesz, vagy a kamerád elb. . . ott valamit és azért fut utána (nem komoly) . ;D
Talán egy kis propaganda anyagot gyűjtenek.De egyenlőre nem adom fel és keresek hátha időközben előkerült valami.
Még valami nem bííííííííííííííírrrrrrrrrrrrrrrrrrrrom amikor észérvekkel leállítják a hülyeségem, na megyek bevenni a gyógyszereket.
Sanyi köszi a türelmet.
Sisák Sándor
Kép

Fülöp Sándor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fülöp Sándor » 2011.09.07. 22:03

Szia ssanyi!

Semmi gond, és nyugi!  ;) :D

És, hogy a "térgrafikai iskola" nagy mondását idézzem: "Még kerülhet elő fotó!"  :D :D :D
KépKépKép

Válasz küldése

Vissza: “Luftwaffe SIG”