Érdekes festések

Makettező szemmel a 2. vh-s német légierő.
ventus

Re:Érdekes festések

Hozzászólás Szerző: ventus » 2013.07.17. 22:01

Horváth András link írta: Az új információk fényében kíváncsi lennék, hogy a "svájci" Ju-88 valójában milyen színű volt. Annak az alapszínét kéknek jelentették, amit eddig 78-nak értelmeztünk. Merrick említi, hogy frissen újrafestett gép volt, tehát az idő, 43 októbere stimmel.
Hát nem tudom, de ez nálam egy csomó kérdést felvet. Remélem a Kedves Vezető idetéved hamarosan, kíváncsi lennék, ő mit gondol a dologról.

Nekem főleg az nem tűnik logikusnak, amit ír is a fazon, hogy miért használták volna ugyanannak a 81-nek a két árnyalatát a háború végi kis kontrasztú festésnél. Értem, hogy akkor már minden előfordulhatott, de ez a kombináció a késői vadászokon elég konzekvensen fordul elő.

ventus

Horváth András

Hozzászólás Szerző: Horváth András » 2013.07.17. 22:06

A háború végi festéseknél szerintem ennél több kérdés van nyitva: az ismeretlen világosszürke, és a "zöld 76" sincs még lefutva. Ha a sötétzöld mégsem 83 jelű volt, akkor az is felkerül erre a listára.

Horváth András

Hozzászólás Szerző: Horváth András » 2013.07.17. 22:35

Itt alul van egy érdekes fotó:
http://www.network54.com/Forum/149674/t ... +his+build.

Bv 138 úszótalp
Kép

Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) » 2013.07.17. 22:36

Ne felejtsük, hoyg egy szákmány gépről van szó.
Azt sem tudni, hogy a fotón éppen repülőképes állapotban van-e?
Azt sem tudjuk, hogy mondjuk éppen a kormányszervek szét vannak-e kötve, vagy sem?

Biztos, hogy német színekkel bele van festve, mert a kokárda helye - ami eredetileg dark earth - most zöld.
Ugyanígy a svasztika alatt is és a szárnyakon lévő hasábkereszetk alatt is.
Utóbbi tulajdonképpen a jobb szárnyon egy nagy zöld folt lett az angol U betű helyett.

A motordekli a kipufogó sor vonaláig az eredeti kamón Dark E., míg az átfestett gépen ez zöld lett, tehát felcserélődött a színsor!

Ezt a gépen rendesen átfestették nem csak zölddel, hanem "barnával" is.
...hogy melyik színekkel azt lenne érdemes kibogozni.

A fotó minősége olyan amilyen, de a zöld lehetett éppen RLM 80 is.

Viszont a hasáberekeszt alatti javítás nekem mintha sötétebb árnyalatot mutatna, az telán RLM 70.

Node a barna?

Most egy kis vacak monitoron tudom csak nézni, akinek van szép nagy LED monitorja biztosan jobban látja az eltéréseket.
KépKép

Horváth András

Hozzászólás Szerző: Horváth András » 2013.07.17. 23:28

Jó megfigyelés, a törzs "A" séma, de az orron megfordultak a színek. Nem "B" séma az orr, mert akkor más lenne a folt alakja. Furcsa a farok festése is. Átfestést csak zöld színnel látok, a karikákat, meg a vezérsíkon a zászlót festették át sötétebb zölddel.
Nem hinném, hogy az egész gép német festés lenne, hiszen akkor nem lennének sötétzöld foltok benne. A barnán sem látszik belenyúlás, szerintem az angoloktól jött ilyen furcsa kamóval.

RUSSELL

Hozzászólás Szerző: RUSSELL » 2013.07.17. 23:34

Kedves Roli!
Azt nem tudom milyen az a "szákmány" gép!  :D
A svasztika alatt a brit háromszínű hasábot valóban RLM70-nel festették át. Jól látszik, hogy zöldesebb, mint a svasztika. Bár a hasábkereszt melletti javítás erős napfényt kap, szerintem akár lehet ugyanaz a szín.
A barna szín biztos, hogy eredeti angol barna, szerintem nem festették át.
Ahogy András is megjegyezte, az orron nem a szabványt követi a festés, de a színe ugyanaz. Az én véleményem az, hogy esetleg javítás után ilyenre festették, azt jónapot.
Üdv:
Russell
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára RUSSELL 2013.07.17. 23:36-kor.
Az élet nem egy habostorta.
Bolyai Makett Klub
"Hallod Krokodil, menj a ........"
Kép

Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) » 2013.07.18. 01:25

Szia Russel!

Na ugye, hogy mégiscsak tudod milyen az a "szákmány" gép!  :D :D :D

Andris!

AMire én célzok az, hogy "AZ-O-H" ként megjön barna motorburkolattal - közte és a szélvédő között zöld -, erről tanúskodik a kép, ahol a kokárdára éppen festik a hasábkereszt alapját.

Node ha megnézzük "A+"-ként viszont a motorburkolat már zöld és a kipufogó, meg a szélvédő vonala közötti rész meg barna.

Tehát pont ellenkezője mint ahogyan a gép az eredeti fotó szerint, angol jelzésekkel látható.

Először én is azt hittem RLM 70-nekl bele-bele nyúltak Fritzék, de aztán észleltem ezt a motordekli környéke dolgot, ezért gondoltam, hogy a németek valamilyen barnát is használhattak.
KépKép

Horváth András

Hozzászólás Szerző: Horváth András » 2013.07.18. 02:10

Most már kezdek belekavarodni a Spit festésbe :)
Nem tudom mit láttam bele korábban, de nincsenek felcserélve a színek.
A törzsön a Z maradéka valóban át kell legyen festve barnával. Talán a H is barna, de ez nem látszik jól a tükröződés, meg az árnyékok miatt. Az biztos, hogy elég jól eltalálták a színt.
Az orron a kipufogó mögött mindkét képen barna, aztán a szélvédő előtt zöld lenne, de a második képen az a rész takarásban van. Az első képen meg a kipufogó van takarásban, ahol szintén zöldnek kell lennie.
A farok festése viszont továbbra is furcsa.

Ez a séma:
Kép

Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) » 2013.07.18. 20:19

OK, Andris, sikerült megnéznem tisztességes monitoron.
Az zavart meg teljesen, hogy a kis monitoron az egész motorburkolat zöldnek látszott, így teljesen más kamót véltem oda.

Így már minden OK...hiába a sz@r monitor, az sz@r monitor.
Így valóban az lesz, hogy 70-essel belenyúltak a németek.

Azt hiszem megvan milyen lesz a Tamiya SPit. Mk.I-esem!  ;)
KépKép

gábor.attila

Hozzászólás Szerző: gábor.attila » 2013.07.20. 04:58

Üdvözlet Mindenkinek!

Hát így múlik el az ember dicsősége...
Én ezzel a géppel lettem 2006-ban mesterleveles, igaz már a németek által átfestett verzióval.
A 2006/5 számú promodellben megtalálható a teljes cikk, és a gép története, de itt a fórumon is az elkészített makettek között a 10. oldalon fent vannak a képek.

Kedves Peti és Roland!
Azért az egy kicsit bánt, hogy ti sem emlékeztek!

Van jó pár képem az átfestés előtti és az átfestés utáni gépről, szívesen átküldöm Nektek!
Én is tervezem egyébként, hogy megépítem azt a verziót, amikor még az eredeti angol színek vannak a gépen, de már fel vannak festve a hasábkeresztek és a horogkereszt.
Egyébként 48-ban nem régiben a Montex kiadta az összes jelzést, amit fel lehet fújni a gépre.

Üdv: Gábor Attila

Válasz küldése

Vissza: “Luftwaffe SIG”