He 111 P

Makettező szemmel a 2. vh-s német légierő.
Fülöp Sándor
Kapcsolat:

He 111 P

Hozzászólás Szerző: Fülöp Sándor » 2011.08.28. 20:38

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni He 111 P festéssel kapcsolatban.
A dilemma a következő:

Láttam egy fotót He 111 P-1-ről (amit egy csomó helyen elsütöttek) a korai  -61/62/63 kamuflázzsal. A gép jelzése 25+E33. A hívójel alapján a gép a KG 155-ben repült (a Merrick-könyv listája szerint), ugyanakkor a legtöbb publikációban a KG 255-höz sorolják. A Kagero KG 255-ösként, az orrán nagy havasi gyopárral ábrázolja egy szép grafikán. Egy helyen az olvastam, hogy a gépet a német repülős (propaganda) film forgatásán használták, mint a -kitalált- "Lützow" Kampgeschwader madarát. Ehhez a filmhez "megalkottak" egy Lützow-ezredjelvényt. A gépről készült képen látszik, hogy van valamilyen jelvény a gép orrán, csak az nem, hogy pontosan mi...

Kérésem-kérdésem a következő lenne:

-nincs valakinek olyan fotója erről a gépről, ahol látszik az ezredjelvény (esetleg a teljes rádió-hívójel)?

-ha valakinek megvan a Hasegawa 1:72 He 111 P "Old Camouflage" makettje, beszkennelné nekem a matricalapot és a festési utasítást?

Előre is köszönöm,

FS
KépKépKép

barnaky

Re:He 111 P

Hozzászólás Szerző: barnaky » 2011.08.28. 20:46

Sanyi Bácsi, ÉBRESZTŐ!!!!!  :o :o

TE VAGY AZ, aki tud képekkel szolgálni ilyesmi témában. Ha Neked nincs, akkor az nem létezik!!!!!!  :P :P :P

(bocsesz, de muszáj gonoszkodnom hétfő reggel)
Gambling man rolls the dice, working man pays the bills
It's still fat and easy up on bankers hill
Up on bankers hill the party's going strong
Down here below we're shackled and drawn
Kép

berakaroly

Hozzászólás Szerző: berakaroly » 2011.08.28. 21:21

Háááát Sanyikám, biztosan nem én leszek, aki neked szakmai kérdésekben segíteni tud, de most kaptam meg a revell 32-es verzióját, ha azzal valamit segíthetek szívesen megreszem...bár a makett most sem a kiválóságáról híres, úgyhogy a fenntartásaim megvannak... Színes festési útmutató nincs benne, esetleg a matricaszettet tudom beszkenelni neked, ha az segít.

Fülöp Sándor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fülöp Sándor » 2011.08.28. 21:39

Szia Karesz!

Pénteken vettem kézbe az óriási '32-es madarat -az imént gonoszkodó ( ;) )von barnaky elévülhetetlen érdemű segítségének köszönhetően. Azt rögtön láttam, hogy egyik dobozban lévő festés sem tetszik -van olyan közöttük, aminek a pontossága is kérdéses. '32-ben az AIMS és az Xtradecal kínál jelzéseket, de csak 70/71/65 festésűeket. Én pedig szeretnék 61/62/63/65-öst, mert ekkora felületnek minden plusz szín jót tesz. :)  
A Hasegawa '72-es He 111 szériájában van egy P változat, amit "Old camouflage" -magyarul 61/62/63- néven forgalmaz, és a doboztetőn két ilyen festésű madárka repked éppen. Ennek lenne jó látni a festési rajzát és a matricaívét...

Menet közben Diktátorunk felhívta a figyelmemet a magyar He 111 P-re, amit Nagy Sanyi (Öreg Puma) barátunk épített. (Mea maxima culpa, amiért nem ugrott be azonnal  :-[) És meg kell hogy mondjam, nagyon tetszik ebben a kombinációban  ;D Erősen gondolkodom tehát az MKHL-en, de azért jó lenne látni a német gépeket is...

Von barnaky!

A fiaim meglátták az óriási dobozt, és erős presszió alá vettek, hogy a "Rosemarie"-t fejezzem be végre, és lássak neki a Heinkelnek!
(Úgyhogy mégegyszer köszönet!) ;)
KépKépKép

barnaky

Hozzászólás Szerző: barnaky » 2011.08.28. 21:49

;D ;D ;D

Én is azon a magyar változaton gondolkozom, amit a párom nagypapája szerelt, és leesett Budaörsön - azon is még ezek a korábbi színek voltak vala. (egyébként a harmadik He111-t viszem úgy haza -mindig más méretarányban-, hogy: Drágám, erről van fényképünk, a nagypapád ilyet szerelt a háborúban...)

8)
Kép

Fülöp Sándor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fülöp Sándor » 2011.08.28. 21:58

Kedves von barnaky!

Szerintem nagyon jól áll a Heinkelnek a korai festés, főleg, ha magyar! :D

(A feleségemnek viszont én már nem tudok mit mondani, miért is került újabb doboz a többi mellé... Úgyhogy inkább  :-X )
KépKépKép

barnaky

Hozzászólás Szerző: barnaky » 2011.08.28. 22:05

Te az újságtól kaptad (és tényleg!), meg fog jelenni benne készen (és tényleg?), és ha esetleg magyarisztánit szeretnél (és tényleg bekerül a PM-be), akkor leközöljük a párom nagypapájának a fényképével, és akkor mindenki boldog lesz... ;D

Reméljük : :)
Kép

Fülöp Sándor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fülöp Sándor » 2011.08.28. 22:45

Kedves von barnaky!

Egy nagyon rossz minőségű szkennelést már találtam a német "Old Camouflage"-ról a neten. A 25+E23, +E33, +B33 van a dobozban. Amennyire kivehető, a folttérkép nagyon messze van az eredeti mintázattól. Megint csak alig láthatóan, de a "Hindenburg" (KG 155, később KG 1) jelvénye van a lapon, nem a KG 255-é, vagy a filmes "Lützow"-é.

Visszatérve a másik kérdésre:
-szeretném megépíteni! (A Revell saját fémét, illetve az Eduét megnézném azért hozzá)
-egyre biztosabbnak tűnik, hogy magyart szeretnék belőle (anyagot kell még gyűjteni)
-ha megépül, szívesen írnék róla cikket (amennyiben nem gond, hogy korábban már megjelent más méretarányban Nagy Sanyitól)

... és, ha így jó lesz, akkor kiváló lenne mellé az a bizonyos fotó!  ;) ;D
KépKépKép

barnaky

Hozzászólás Szerző: barnaky » 2011.08.28. 23:00

Véletlenül sem szeretnék más nevében (R.R. Hauptredakteur vom Pro Modell) nyilatkozni, de van egy olyan sejtésem, hogy a Te munkáidra (ez itt a  :P helye) minden különösebb fenntartás nélkül vevő lesz... szerintem.  8)
Kép

Fülöp Sándor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fülöp Sándor » 2011.08.28. 23:08

Nagyon megtisztelő! ( :-*)

Attól tartok azonban, hogy a Herr Hauptredakteur előbb a Rosemarie-t és a Hs 123-at szeretné látni... (Igyekszem belehúzni egy kicsit.)
Addig egy makettismertető a PM-be?
KépKépKép

Válasz küldése

Vissza: “Luftwaffe SIG”