Euromilitaire 2011

Makettező szemmel a 2. vh-s német légierő.
Michalkó

Euromilitaire 2011

Hozzászólás Szerző: Michalkó » 2011.09.25. 08:35

Sziasztok!

Nem tudom hova rakjam, ezért ha zavar itt valakit majd áthelyezi egy másik topikba.
Szóval a Luftosok (Fülöp, Horváth és a többiek) véleményére lennék kíváncsi ezzel a diorámával kapcsolatban:

Kép

http://www.network54.com/Forum/615009/m ... ASSEL+1945
Kép Kép Kép Kép

berakaroly

Re:Euromilitaire 2011

Hozzászólás Szerző: berakaroly » 2011.09.25. 09:10

Értékes lelet Michalkó kolléga :D
Bár jómagam nem vagyok a nagy Luftosok közé tartozó, de néhány mondatot azért mondanék...
Mindenek előtt le a kalappal a készítő előtt. Brutális meló lehet egy ilyen "szemétdombot" összehozni...ha jól számolom van rajta vagy öt repülőgép roncs?!...a többiről nem is beszélve! Az is látszik, hogy a technikai fogások a kisujjában vannak a palinak. Gyakorlatilag ezen aztán minden effekt előfordul, ami csak létezik....és mindet kifogástalanul oldja meg az alkotó. Szakmailag véleményezni nem tudom, mert nem nagyon tanulmányoztam még roncsfotókat. Szubjektíven viszont az én szememnek kicsit sok, mind a kompozíció, mind az alkalmazott művészi eszköz (a figurák mindenképpen "túlfestettek" szerintem, ami bár bravúros, mégis természetellenes!)...ettől nekem kissé harcijárműves a fíling, de lehet, hogy a roncsrepülők már ilyen kinézeten keresztül haladtak az enyészet felé?!
Összességében azért nagyon kalapleemelős!

Fülöp Sándor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fülöp Sándor » 2011.09.25. 20:50

Michalkó link írta: Sziasztok!

Nem tudom hova rakjam, ezért ha zavar itt valakit majd áthelyezi egy másik topikba.
Szóval a Luftosok (Fülöp, Horváth és a többiek) véleményére lennék kíváncsi ezzel a diorámával kapcsolatban:

Kép

http://www.network54.com/Forum/615009/m ... ASSEL+1945
Szia Pisti!

Komolyan kérdezed a véleményt, vagy csak a vita kedvéért?
Mert vitatkozni nem nagyon szeretnék róla. Ez egy igazi hárompálcás kamuparádé.
Technikailag biztosan "húha" -bár az én ízlésemnek úgy is sok-; történeti szempontból viszont értékelhetetlen. Van rajta minden, mint a búcsúban. A Euromilitaire-n biztosan ez kell a sikerhez. Olyan, mint a "gombolyaggal játszó kiscica"-képek: értéket ugyan nem hordoz, mégis sok embernek annyira tetszik, hogy a szobája falára aggatja.

Ugyanaz az érzésem, mint a tavalyi Mistel (és Gigant) diorámáknál; vagy az "amerikai zsákmány" He 162-nél. 1000 ponton lehet cáfolni, de minek. A térgrafikus kollégákat úgy sem érdekli.
Várom, hogy jövőre milyen gigantikus ötletek bukkannak fel az alternatív-történelem vonalon. Technikailag természetesen bravúrt és zsenialitást ötvözve...
KépKépKép

hofi

Hozzászólás Szerző: hofi » 2011.09.25. 21:52

Én is szeretnék itthonra olyan kétszázas hordót, amire rázuhan (rádobnak?) egy hattonnás repülőt, és még csak be sem horpad.
Hoffmann Lajos
"- Anya, ez az agyam?
- Nem, kisfiam, még nem."

Fülöp Sándor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fülöp Sándor » 2011.09.25. 22:38

hofi link írta: Én is szeretnék itthonra olyan kétszázas hordót, amire rázuhan (rádobnak?) egy hattonnás repülőt, és még csak be sem horpad.
;D

Bennem még két dolog merült fel:

1, Ha a repülős témájú munkák -már nem először- láthatólag irtóznak a hitelességnek a látszatától is; akkor mi a helyzet a járműves fronton? Ott is megengedett (eltűrt/ támogatott) a kamugyártás? Nem értek a járművekhez, ezért jó lenne egy beavatott véleményét meghallgatni.

2, A térgrafikus celebművészek egyik kedvenc jelszava, amikor a történelmi tényekkel szembesítjük őket az, hogy "még kerülhet elő fotó".  Nos, ezen a diorámán -ha még meg is feledkeznénk arról, hogy össze van hányva rajta JG 2-es és JG 26-os Dora, Nachtsclacht- és Pzjager Stuka, ismeretlen Erla-Messer, "nemhorpadó hordó" ( :D ), stb.- felfedezhetjük, hogy az egyik Dora -elméletileg- Dortemann gépe.  Ez volt a harmadik szériagép a D-9-ek közül, és a pilóta a háború végéig használta (változó jelzésekkel: piros, fekete, sárga 1-ként). A kapituláció előtt a gépet aztán felgyújtották. Félve kérdem: várható, hogy erről is kerül elő fotó?  :-[
KépKépKép

Vadász
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vadász » 2011.09.25. 23:48

Fülöp Sándor link írta:
hofi írta: Én is szeretnék itthonra olyan kétszázas hordót, amire rázuhan (rádobnak?) egy hattonnás repülőt, és még csak be sem horpad.
;D

Bennem még két dolog merült fel:

1, Ha a repülős témájú munkák -már nem először- láthatólag irtóznak a hitelességnek a látszatától is; akkor mi a helyzet a járműves fronton? Ott is megengedett (eltűrt/ támogatott) a kamugyártás? Nem értek a járművekhez, ezért jó lenne egy beavatott véleményét meghallgatni.

2, A térgrafikus celebművészek egyik kedvenc jelszava, amikor a történelmi tényekkel szembesítjük őket az, hogy "még kerülhet elő fotó".  Nos, ezen a diorámán -ha még meg is feledkeznénk arról, hogy össze van hányva rajta JG 2-es és JG 26-os Dora, Nachtsclacht- és Pzjager Stuka, ismeretlen Erla-Messer, "nemhorpadó hordó" ( :D ), stb.- felfedezhetjük, hogy az egyik Dora -elméletileg- Dortemann gépe.  Ez volt a harmadik szériagép a D-9-ek közül, és a pilóta a háború végéig használta (változó jelzésekkel: piros, fekete, sárga 1-ként). A kapituláció előtt a gépet aztán felgyújtották. Félve kérdem: várható, hogy erről is kerül elő fotó?  :-[
Ez olyan mint Wittman Moszkvában.
Kép

Varjú bácsi

Hozzászólás Szerző: Varjú bácsi » 2011.09.26. 00:55

Há mos mér?  :P Van róla fotód, hogy nem járt ott?
Two beer or not two beer ?!
Kép

Forintos

Hozzászólás Szerző: Forintos » 2011.09.26. 00:57

Nekem a "Fradi-kolbász" jutott eszembe: "Mindent bele!" :D
Kép

barnaky

Hozzászólás Szerző: barnaky » 2011.09.26. 01:18

Nekem hanganyagom van arról, hogy M. Wittmann D-9-sel repült Moszkva felett...  :P

Hiába is próbálunk meg hol "bezzeg a járművesek" hol meg "bezzeg a repülősök" általánosítani/szeparálni, szerintem az az igazság, hogy az összes ágazatban megvannak ezek a viták. Valamelyik topikban írtam már, hogy nekem az egyik kedvenc harcjárműmakett-festőm Adam Wilder, mindaddig, amíg csak a kivitelezésről van szó. Amint az élet/valóság/kor/történelem-hűség kerül előtérbe, az Ő munkáinak (nagyjából) 90%-a bukik. Erre persze jogosan mondhatja bárki, hogy: Mindenki magának makettezik, tehát szabad keze van! Ez igaz is, de akkor itt megint a versenyszervezők felelőssége jön elő. Tessék ezeket a munkákat -akár saját hatáskörben - átirányítani a megfelelő kategóriába. Ha a delikvens ellenkezik/beleköt, akkor tessék hagyni, hogy belebukjon a versengésbe. Ez utóbbi meg a zsűri felelőssége.

Egyébként a tárgyalt diorámát én -mivel a repülőkhöz sem értek- simán megenném, ahogy megette a Jurómiliter személyzete is. Az Euro egy figurás/harcjárműves verseny, szerény véleményem szerint a zsűri simán megkajálta a cuccot: nagy- látványos-sokjárműves. Több nem is kell...  :P   És ugye, már azt is kitárgyaltuk, hogy hogyan is mennek a zsűrizések a különböző versenyeken.

Egy szó, mint száz: igen, a csörömpösök között is vannak a mennyiségre törekvő diorámák, amik esetleg még szépen és jól is vannak kivitelezve, de ugyanakkor történelmileg hemzsegnek a butaságoktól... Csak ismételni tudom önmagamat: Igaz, hogy ez egy teljesen szabad "sport", és elsősorban arról szól, hogy a művelője élvezze, de attól még kezelhetjük a dolgokat a saját helyükön.  E-75 és társai, magyar Me262 menjen a Sci-fi ("Én így látom") kategóriába!

szerintem...  : :)

Peter von Barnaky De Senkiházy
Barnak-puszta és környéke örökös ura
Az első éjszaka jogának gyakorlója
A pallos-jog híve
Gambling man rolls the dice, working man pays the bills
It's still fat and easy up on bankers hill
Up on bankers hill the party's going strong
Down here below we're shackled and drawn
Kép

Fülöp Sándor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fülöp Sándor » 2011.09.26. 01:29

Kedves von barnaky!

Teljesen egyetértek Önnel! Nagyon szívesen nézegetném az ilyen munkákat a sci-fi/"én így látom"/"saját elképzelés" (a nemkívánt elnevezés törlendő) -kategóriában.
És vita se lenne  ;)
KépKépKép

Válasz küldése

Vissza: “Luftwaffe SIG”