Általános kérdések

Kérdések és válaszok a technikai problémákról.
ssanyi

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: ssanyi » 2018.07.22. 20:50

borisz írta:Sziasztok!

Csak nekem tűnik úgy, vagy az eduard 73541-es maratásában, MiG-29, tényleg túl lilás a műszerfal, meg az oldalfalak színei?

Üdv!

Amit néztél az egy grafika hogy mit tartalmaz a maratás!
Alatta vannak fotók ahol a makettre fölrakva mutatják a maratásokat, nem túl nagyméretű a fotó de határozottan lila . . . helyett szürke! :-D

Vagy megnézed nagyban itt!
https://www.britmodeller.com/forums/ind ... 72-eduard/

borisz

Hozzászólás Szerző: borisz » 2018.07.23. 04:12

ssanyi írta:
borisz írta:Sziasztok!

Csak nekem tűnik úgy, vagy az eduard 73541-es maratásában, MiG-29, tényleg túl lilás a műszerfal, meg az oldalfalak színei?

Üdv!

Amit néztél az egy grafika hogy mit tartalmaz a maratás!
Alatta vannak fotók ahol a makettre fölrakva mutatják a maratásokat, nem túl nagyméretű a fotó de határozottan lila . . . helyett szürke! :-D

Vagy megnézed nagyban itt!
https://www.britmodeller.com/forums/ind ... 72-eduard/

Nem, az asztalomon néztem.
Kép

Kép

komatyi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: komatyi » 2018.11.05. 05:09

Kedves repülős kollégák!

Jómagam harcjárművekkel foglalkozom, de mos tőletek kérnék segítséget.

Egy ismerősöm kereset meg a nap folyamán a következő problémával. Egy fa vázszerkezetű dupla szárnyú vászonborítású repülőgépet próbál összerakni. A fa vázszerkezet össze is állt, de a készletben selyempapírt kapott a borításhoz. Ezt mivel és hogyan tudná felvinni, ragasztani a vázszerkezetre.

Én még nem találkoztam ilyennel. Nem tudtam neki tanácsot adni.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv! komatyi

Vadász
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vadász » 2018.11.05. 08:25

komatyi írta:Kedves repülős kollégák!

Egy ismerősöm kereset meg a nap folyamán a következő problémával. Egy fa vázszerkezetű dupla szárnyú vászonborítású repülőgépet próbál összerakni. A fa vázszerkezet össze is állt, de a készletben selyempapírt kapott a borításhoz. Ezt mivel és hogyan tudná felvinni, ragasztani a vázszerkezetre.

Üdv! komatyi
Azt gyanítom, hogy az ismerősöd nem makettet, hanem modellt épít. A modellezéshez teljesen más anyagok, technológiák kellenek.

komatyi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: komatyi » 2018.11.05. 09:13

Vadász írta:

Üdv! komatyi
Azt gyanítom, hogy az ismerősöd nem makettet, hanem modellt épít. A modellezéshez teljesen más anyagok, technológiák kellenek.
Köszönöm válaszodat Uram!

lehetséges. Nem láttam a készletet, csak futtában pár mondatban vázolta fel a problémáját. Holnap alaposabban kikérdezem.

Üdv! komatyi

htstibi

Hozzászólás Szerző: htstibi » 2018.12.05. 05:31

Üdv! komatyi
Két dolog közül kell választani. Akarja reptetni, vagy csak dísz, makett lesz? A folyamat ugyan az csak más anyaggal.
Ha repülni, akkor nitrolakk, ha makett akkor jó a faragasztó, vagy decoupage(dekopázs)ragasztó. Mind a kettő erősen higítva, majdnem olyan vagy kicsit sűrűbb mint a víz. Minnél sűrűbb annál erőssebb a feszítő hatás, annál kevésbé korrigálható. Vigyázni kell mert a feszítő hatás deformálhat is. Ezért a repülőképes modelleknél sablonban feszítünk.
Folyamat. A munkadarabra ráborítjuk a japán/selyem papírt, és ahol a vázzal,hossztaró,törzskeret,ki belépőél,borda stb.. érintkezik azoknak a vonalánál vékonyan átkenjük a ragasztó/lakkal. Eközben nem kell nagyon kifeszíteni, azért a nagy belógásokat ráncokat simítsuk ki. A lényeg hogy a papír a vázra ragadjon, esetleg ehhez a folyamathoz használhatunk kicsit sűrűbb elegyet. Ha megszáradt akkor a hígabbal a köztes részeket kenjük le vékonyan, ekkor száradáskor elkezdi kifeszíteni az anyagot. A következő lépésnél már az egész darabot egyben kenjük le, addig amíg a kívánt felületet el nem érjük, vagy extrém esetben össze nem roppan a feszítéstől, ami a nitrolakknál fokozottabban fennáll.
Jó munkát!

Válasz küldése

Vissza: “Segítség – Repülő”