Ki-27 Nate

Egy központi tárhely, ahol egyes repülőgép típusra lebontva fel lehet tenni a műszaki, techniaki leirásokat, információkat, amelyek elősegítik a makettezők gyors eligazodását a típusuk között, illetve megelőzi, hogy a makettezők ugyanazt a tipushibát kövessék el.
Sokolka

Re:Ki-27 Nate

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2011.11.23. 21:36

Szia!

A második szín (na ez abból a szárnyból egy darab, amit keretem tegnap ha jól látom  :) ) egy korai nezumi változat, de ezt '39-től már csak a tengerészet használta (a zerokon egy sötétebb - első kép/második sor/második minta, vagy egy barnás-zöldesebb patkány árnyalat volt ugyan ebből), ezért lehet, hogy a szárny egy később összeszerelt, javított kiképzőgépről, vagy burmai "határvédős" repülőről való. Sajnos nem tudom, hogy a szürke jó-e a te gépedre, de a kék a belő felületeken pontosan olyan, mint ami a kabinba kell.

Ez egy Nakajima Zero volt elvileg Kép és a későbbi fémvédő lakk. Festékből sem a zöldet, sem a kék korróziógátlót nem használhatták még a Nomonhan jiken idején ebben az összetételben. Ezt hiszik sokan a kék aotakénbek, de igazából nem az, hanem a hairanshoku ni, csak több rétegben felhordva. A komolyabb vadásztípusokon használták a Nakajima és a Aichi üzemekben. 

A csavarhoz készítettem egy táblázatot korábban, ami azért elég közel (itt egy okoskodó smile van :D ) esik digitálisan az eredeti mintákhoz a lehetőségekhez mérten

Kép

Szóval inkább a Mitsubihi Kashoku-ra emlékeztet, de így fotón ez lehet akár egy vékony réteg Naka is??? Bocs, részemről passz  :-[

A tábla sárgája telitalálat, de nagyon elöregedett a minta. A vörös viszont egy sötétebb vasoxidos, inkább a brunt naphton carmine színhez hasonlatos, nem a későbbi élénk piroshoz. A Revell színeiből én Matt37+SM331+SM330 1:1:1 arányban kikevertem már egyszer.

Alice kitalált, de a tudathasadásból csak idővel, felnőttkorára gyógyult a könyv szerint  ;D

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2011.11.23. 23:03

A zöld szinte biztos, hogy a Midori Iro c.c 21 ezt kenték 1923-tól folyamatosan két árnyalatban. Ez a sötétebb késői, ami eszetlen módon kopott.
A barna nagyon nehéz kérdés.
A Famous Airplanes - BUNRIN DO No.29 számát ismered? A háromszínű (Seiranshoku kékkel) korai mintát ott a későinek megfelelő színtónusokkal nyomták ki  :D - gyakorlatilag egy az egyben lehet használni azokat maketten  :D
A világosabb barna egy az FS30122-nél élénkebb szín. http://www.colorserver.net/showpalette.asp?group=0 vagy ez gyártól függően http://japaneseaircraft.multiply.com/ph ... s#photo=27 (sajnos ezen az oldalon több digitális minta is meg van csúszva, de a khaki iro jó!)
A sötétebbhez FS30111-nél  kicsit zöldesebb árnyalat kell. http://www.colorserver.net/showcolor.asp?fs=30111

Ugyan a szabályzat változott, de használták tovább ezt a két színt a nagyobb gépeken, mert egyre sürgetőbb lett a repülőterek és a gépállomány álcázása idővel. Mivel a bombázógépeken tovább nyomták, ezért szerencsére a késői színeket meg találhatod a Model Art 406 Camouflage & Markings of Imperial Japanese Navy Bombers in WWII kiadványban elég nagy pontossággal/keverési aránnyal.
A  ModelArt és a ModelGraphix szerzői is erre hivatkoztak, szóval engem meggyőz...

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2011.11.24. 02:58

A barnákról megtaláltam a táblámat, de a jpg-be konvertálást csak 8bitesben engedte : :) - szóval le kell menteni, hogy az eredeti színarányt mutassa  :-[

Kép

A vászonfelületeknél feltüntetettek csak késői gépeknél irányadóak kb. hat alapárnyalatot tartanak számon a roncsok alapján, szóval elég komoly a szórás. A Ki-27-nél a korábban linkelt képeken szereplő festést kapta az egész szerkezet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sokolka 2011.11.24. 03:03-kor.

Forintos

Hozzászólás Szerző: Forintos » 2011.11.24. 03:32

Üdv Sokolka!
Ez a hozzászólás egy doktori disszertáció anyaga is lehetne! :) Csak nem lenne, aki érdemben el tudná bírálni! :D
Kálmán
Kép

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2011.11.24. 03:51

Nem vagyok szakértő, nyugodtan ki lehet javítani, ha elírtam valamit, vagy elavult koncepció már.
Csak segíteni próbáltam, de ha úgy gondoljátok hülyeség, nyugodtan jelezzétek és törlöm  :-[

Bocs Krisz, én így tudom csak : :) ...

Forintos

Hozzászólás Szerző: Forintos » 2011.11.24. 04:27

Sokolka link írta: Nem vagyok szakértő, nyugodtan ki lehet javítani, ha elírtam valamit, vagy elavult koncepció már.
Csak segíteni próbáltam, de ha úgy gondoljátok hülyeség, nyugodtan jelezzétek és törlöm  :-[

Bocs Krisz, én így tudom csak : :) ...
Remélem, nem értettél félre, valóban elcsodálkoztam, hogy egy kevésbé ismert területről ennyi mindent lehet tudni! Ahogy látom, a makettezők tudása gyakran felülmúlja a "szakértők" ismereteit.
Üdv: Kálmán
Kép

Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) » 2011.11.24. 04:40

A 4-es számú a klasszikus olív zöldjük amivel foltozták az alu színű gépeket is?
KépKép

Válasz küldése

Vissza: “Tudástár – Repülő”