Ki-27 Nate

Egy központi tárhely, ahol egyes repülőgép típusra lebontva fel lehet tenni a műszaki, techniaki leirásokat, információkat, amelyek elősegítik a makettezők gyors eligazodását a típusuk között, illetve megelőzi, hogy a makettezők ugyanazt a tipushibát kövessék el.
Sokolka

Re:Ki-27 Nate

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2011.11.24. 06:54

Köszönöm! Csak félreértettem...

A fekete-fehér elemzést én is lejátszottam.
Igaz elég zizi a kép, de a más lehetőségek kizárásával is hasonló az eredmény. Gyorsan megcsináltam hogy összehasonlítható legyen

Kép

A zöld szinte biztos az első Midori Iro-k közül való
A barna elég kérdéses, de a japán keverős minta kicsit javítva nálam a monitoron klappol
Azért a C6N1 roncsokat még érdemes lenne megnézni, de azokon ált. vöröses szín volt.
Mindenesetre inkább az a fontos, itt is hogy az összkép stimmeljen, akkor már nem igen lehet hol belekötni. 

Üdv.
Miklós

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2011.11.24. 08:20

A heveder deréktartós - valami ilyen (pirossal jelezve), de a csatból a korai osztásút használták amit még senki sem gyárt  : :)
A csatok oxálos(?) sötétítéssel, a szíj nyers színű bőrből, vagy khaki anyagból készültek.
Aláfirkáltam milyen kb.

Kép

A műszerfal nagy valószínűséggel nagyon sötét szürke, vagy zöldesszürke lehetett B gépekben. Sajnos nem tudom pontosan.
Ez biztos nem olyan:
http://www.oxoniansplasticfantastic.co. ... -390-p.asp
http://www.j-aircraft.com/relics/johan/nate.htm

A korai gépeken a külső színt vélem felfedezni ott is de a terepezettnél talán az eredeti szürke vagy terep zöld (?)
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sokolka 2011.11.24. 08:22-kor.

SzaboP

Hozzászólás Szerző: SzaboP » 2011.11.24. 09:47

Sziasztok,
Először is hajrá Bélák, hajrá pingvinek! Imádom a Ki-27-est minden színben és formában, úgyhogy nagyon kíváncsi leszek a végeredményre.

Miki,
A színek összehasonlítása nagyon érdekes, részletes munka, de belső szín értelmezésébe szerintem hiba csúszott. Az átlátszó sötét kékes lakkot a hadsereg gépeinek belő felületein 1936 február 5.-én felváltó ún. Hairanshoku - vagy Hai-Ai-iro- szín valóban egy sötét kékesszürke (kb. F.S. 36118 csak kékebb) volt, ahogy te is írtad, de ez nem átlátszó festék. Erről elég részletes leírás van az általatok is idézett blogban: http://www.straggleresearch.com/2009/08 ... t-one.html
De a Krisztián által feltett Ki-27 féklap fotón is ez a szín látható. Itt sem átlátszó ez a festék, de nem is kék.
Ez volt a hadsereg gépeinek standard (de nem kizárólagos) kabinszíne 1943 júniusáig, azaz valószínűleg még a Ki-44 első példányai is ilyenek voltak belül. Érdemes elolvasni a belinkelt cikk alatti párbeszédet is, érdekes kérdések vetődnek fel ott is.
A félreértések megelőzése végett leszögezném, hogy ezt nem kötözködésnek szánom, csak szerintem pontatlanul fordított források vitték félre a szín beazonosítását.

Üdv,
SzaboP
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SzaboP 2011.11.24. 10:23-kor.
With great power comes great responsibility.

Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) » 2011.11.24. 09:49

No akkor tisztázzuk.
Pl. egy Ki-43-as (Hayabusa-II) kabinbelsőjének színe, illetve aknájának színe?
Bocs az offért...
KépKép

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2011.11.24. 10:07

Köszi a javítást!

Igen, rosszul írtam  :-[

Tényleg látszik a Krisztián által megtalált képen, hogy fed. 
(A későbbi változata viszont már sokkal átlátszóbb és kék nagyon a pacificwrecks-en néztem  :-[ )

SzaboP

Hozzászólás Szerző: SzaboP » 2011.11.24. 10:22

Roland (Bf-109) link írta: Pl. egy Ki-43-as (Hayabusa-II) kabinbelsőjének színe, illetve aknájának színe?
A II-esnél számít az "évjárat", a kabinnál kékesszürke, majd sárgászöld vagy esetleg aotake (zöldes v. kékeszöld lakk) olvasható a szakirodalomban a legtöbb helyen, futóaknánál aotake, festetlen alumínium, vagy az alsó szín lehetségesek. A konkrét géptől függ.
Legalábbis én ilyeneket olvastam.
Üdv,
SzaboP
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SzaboP 2011.11.24. 10:24-kor.
With great power comes great responsibility.

Válasz küldése

Vissza: “Tudástár – Repülő”