P-39 Airacobra

Egy központi tárhely, ahol egyes repülőgép típusra lebontva fel lehet tenni a műszaki, techniaki leirásokat, információkat, amelyek elősegítik a makettezők gyors eligazodását a típusuk között, illetve megelőzi, hogy a makettezők ugyanazt a tipushibát kövessék el.
Kferro

Re:P-39 Airacobra

Post by Kferro »

Volna valakinek valamelyik (D, N, Q) változat rádióteréről, vagy akár magáról a rádióról fotója, rajza? Egy, a Detail & Scale-ben található gyenge fotón kívül semmit nem találtam erről a részről. Megépített  makettek ezen részét vehetném alapul, ám ahány építés, annyi megoldás.

Vadász

Post by Vadász »

Kferro link wrote: Volna valakinek valamelyik (D, N, Q) változat rádióteréről, vagy akár magáról a rádióról fotója, rajza? Egy, a Detail & Scale-ben található gyenge fotón kívül semmit nem találtam erről a részről. Megépített  makettek ezen részét vehetném alapul, ám ahány építés, annyi megoldás.
A P-39 több féle rádióval is repült. Ajánlatos a konkrét gépről megszwerezni az információt.

Az oroszok pl. három féle rádiót használnak

A nagy dögöt ismerjük az Eduard is azt adja.
a közepesről semmi nincs
és létezett a harmadik verzió, amikor a pilóta mögötti kalaptartón nincs semmi, hanem a törzsbe szerelték
Ez utóbbi ről nincs fényképes bizonyíték, pontosabban nem látszik semmi.
Image

Kferro

Post by Kferro »

Nos, annyi bizonyos, hogy nem orosz lesz. De pl. a rádiótól is függ, hogy milyen típust építek meg a három közül, mert hasraütés szerűen nem szeretném megcsinálni.
"A nagy dögöt ismerjük az Eduard is azt adja."
Ez azt jelenti, hogy arról van esetleg anyagod? Mivel nekem ugyanaz az Eduard van meg, ami Marcinak, így használható lenne.

Vadász

Post by Vadász »

Kferro link wrote: Nos, annyi bizonyos, hogy nem orosz lesz. De pl. a rádiótól is függ, hogy milyen típust építek meg a három közül, mert hasraütés szerűen nem szeretném megcsinálni.
"A nagy dögöt ismerjük az Eduard is azt adja."
Ez azt jelenti, hogy arról van esetleg anyagod? Mivel nekem ugyanaz az Eduard van meg, ami Marcinak, így használható lenne.
Melyik gépet építed?
Image

Kferro

Post by Kferro »

Valószínüleg ez lesz:

Image

Szívem szerint ezt építeném, de ehhez előbb matricát kellene szereznem (vagy nyomtatnom):

Image

Vadász

Post by Vadász »

P-39 rádióteréről ezt találtam.

Az orosz gép vagy egy Q vagy N változat, jól látszik a nagy rádió a kalaptartó hátsó részén.

A másik kép magáért beszél. Elől valami kis rádió.

Image

Image
Image

Muzzy

Post by Muzzy »

Volt még egy másik nagydobozos rádió is, ezt adja az EDU. Ez a pilótafülkéhez közelebb volt. Ha jól emlékszem Anderson gépéról készült fotón (43-ban az USA-ban lévő kiképzőbázison) is ilyen volt. Romanyenko könyvében az szerepel, hogy IFF rádió is lehetett még.
Muzzy
Image

Kferro

Post by Kferro »

Köszönöm a képeket!
Sajnos a vezetékelés ezeken sem látszódik, de már nem görcsölök rajta. Lesz, amilyen lesz. :)

Rumcajsz

Post by Rumcajsz »

Pista!

Nem tudom láttad e ezt.
Image
Üdvözlettel:
Böjthe Krisztián

hofi

Post by hofi »

Rumcajsz link wrote: Pista!